LM.plSportWytrzymały tylko pierwszą połowę. AZS Wrocław rozbity w Koninie

Wytrzymały tylko pierwszą połowę. AZS Wrocław rozbity w Koninie

Po raz drugi z rzędu w ligowym starciu Medyk POLOmarket Konin zwyciężył 8:0. Tym razem łupem piłkarek Romana Jaszczaka padł AZS Wrocław.

Zespół z Wrocławia, który latem walczył jeszcze o ligowy byt, rozgrywał w Koninie zaległe spotkanie trzeciej kolejki. Mecz został przełożony z powodu występu Medyka POLOmarket w turnieju eliminacyjnym do Ligi Mistrzyń. Przed przerwą na reprezentację medyczki zaliczyły piątą wygraną w lidze w tegorocznym sezonie.

Zespół Radosława Belli był w stanie opierać się koniniankom tylko przez niecałą pierwszą połowę. W 34. minucie po akcji prawą stroną Aleksandry Sikory wynik otworzyła Anna Gawrońska. Jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższyła Natalia Pakulska, zdobywając piękną bramkę uderzeniem tuż przy słupku bramki AZS.

Medyczki rozstrzelały się na całego dopiero w drugiej odsłonie starcia, gdy przyjezdnym zabrakło już sił. Hat-tricka zanotowała Anna Gawrońska, a dwie bramki w dwie minuty zaliczyła Liliana Kostowa. Strzelały również Aleksandra Sikora i Paulina Dudek. Ostatecznie zespół Romana Jaszczaka wygrał 8:0.

Zwycięstwo mogło być bardziej okazałe, ale świetnie między słupkami wrocławskiej bramki spisywała się wypożyczona z Medyka Konin Jagoda Sapor. Młoda bramkarka nie tylko ratowała swój zespół w sytuacjach sam na sam, ale zdołała również obronić rzut karny wykonywany przez Annę Gawrońską (dobitki Pauliny Dudek obronić już nie zdążyła).

Piłkarki z Wrocławia, choć wysoko przegrały, to wykazały się relatywnie ofensywną postawą w meczu. W porównaniu do innych zespołów przyjeżdżających do Konina AZS przeprowadził więcej ciekawych akcji, kilkukrotnie uderzając na bramkę Anny Szymańskiej. Niecelną próbę po rzucie rożnym zaliczyła Maria Zbyrad, a blisko przelobowania konińskiej bramkarki była Marta Cichosz.

Wygrana z AZS Wrocław była piątym zwycięstwem Medyka POLOmarket w bieżącym sezonie. Imponować może również bilans bramek konińskiej drużyny - 37:0. Zespół z Konina zajmuje obecnie pierwsze miejsce w tabeli Ekstraligi z kompletem punktów i przewagą jednego oczka nad Górnikiem Łęczna (wicelider ukarany został ostatnio przez PZPN odjęciem jednego punktu).

Teraz medyczki czeka przerwa w rozgrywkach ligowych spowodowana meczem reprezentacji. Osiem piłkarek Medyka POLOmarket zostało powołanych na spotkanie eliminacyjne do mistrzostw Europy z Mołdawią. Kolejne spotkanie w Ekstralidze w ostatni weekend września. W Koninie Medyk POLOmarket zmierzy się z Czarnymi Sosnowiec.

Medyk POLOmarket Konin - AZS Wrocław 8:0 (34&39;, 51&39;, 69&39; Anna Gawrońska, 42&39; Natalia Pakulska, 53&39;, 54&39; Liliana Kostowa, 70&39; Aleksandra Sikora, 80&39; Paulina Dudek)

Medyk POLOmarket Konin: Anna Szymańska - Radosława Sławczewa, Dagmara Grad, Aleksandra Sikora (85&39; Klaudia Łasicka), Agata Guściora, Natalia Chudzik (87&39; Klaudia Olejniczak), Natalia Pakulska, Paulina Dudek, Patrycja Balcerzak (46&39; Liliana Kostowa), Katarzyna Daleszczyk (65&39; Aleksandra Stasiak), Anna Gawrońska.

AZS Wrocław: Jagoda Sapor - Anita Turkiewicz (87&39; Aleksandra Parka), Małgorzata Grec, Karolina Ostrowska, Joanna Olszewska, Joanna Wróblewska, Sylwia Matysik (82&39; Patrycja Falborska), Maria Zbyrad (63&39; Kamila Czudecka), Karolina Iwaśko (55&39; Dominika Grabowska), Monika Koziarska, Marta Cichosz.