LM.plSportLinder znów najlepsza, Zawodniak w czołowej szesnastce!

Linder znów najlepsza, Zawodniak w czołowej szesnastce!

Po dwóch dniach zmagań zakończyły się zmagania w Pucharze Europy Kadetów. Drugi raz z rzędu w turnieju kobiet zwyciężyła Kara Linder.

Tradycyjnie zmagania najlepszych szablistów zdominowane zostały przez zawodników z USA oraz Rosji. Tym razem jednak górą byli reprezentancji Stanów Zjednoczonych, którzy zdobyli aż pięć z ośmiu medali.

Wewnątrzamerykański pojedynek stoczyli w finale turnieju mężczyzn Daniel Solomon i Christopher Walker. Znacznie lepszy w tym starciu był Solomon, który od początku kontrolował walkę. Po wyjściu na prowadzenie 5/0 Walker stracił pierwszy punkt, ale do końca pojedynku nie oddał prowadzenia, wygrywając ostatecznie 15/7.

Jeden z dwóch brązowych medali w turnieju mężczyzn powędrował również do Amerykanina - Mitchella Sarona, a dominację USA przerwać zdołał jedynie Belg Arne De Ridder, który odpadł w półfinale i zajął również trzecie miejsce.

Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem został Jakub Broniszewski (UKS Victor Warszawa), który w 1/8 przegrał z Danielem Solomonem 8/15. Spośród zawodników KKSz Konin najwyższe, 38. miejsce, zajął Hubert Glasner.

Rosyjsko-amerykańska walka miała miejsce w finale turnieju kobiet. Po raz drugi z rzędu Puchar Europy Kadetów wygrała Kara Linder z USA, pokonując tym razem Annę Kundyaevą z Rosji 15/10. Amerykanka prowadziła już 8/4, ale Kundrayeva była w stanie zmniejszyć straty do wyniku 10/9. W końcówce lepsza okazała się jednak Linder.

Trzecie miejsca również zajęły Rosjanki i Amerykanki - Alina Klyuchnikova i Edith Johnson. Spośród Polek najlepsza była koninianka Małgorzata Zawodniak. Reprezentantka KKSz Konin awansowała do 1/8, gdzie uległa Alinie Klyuchnikovej 8/15.