LM.plWiadomościPowrót godny mistrzyń! Medyk odrobił straty i pokonał Brescię!

Powrót godny mistrzyń! Medyk odrobił straty i pokonał Brescię!

Dodano: , Aktualizacja: , Żródło: LM.pl

To był chyba najbardziej emocjonujący mecz Medyka POLOmarket Konin w ostatnich latach. Zespół Romana Jaszczaka przegrywał już 1:3, by ostatecznie pokonać Brescię Calcio Femminile 4:3!

Przed meczem trudno było spodziewać się fajerwerków na stadionie w Koninie. Piekielnie ciężkie warunki pogodowe zniechęciłyby do gry nawet najbardziej zmotywowane zawodniczki. Oba zespoły jednak zaskoczyły i w środę zafundowały kibicom naprawdę emocjonujące starcie.

Lepiej w mecz weszły Włoszki. Już w ósmej minucie groźny strzał na bramkę Anny Szymańskiej oddała Barbara Bonansea, ale bramkarka Medyka wybiła piłkę za linię końcową. Niecałe dziesięć minut później Brescia wyszła już na prowadzenie. Składną, dwójkową akcję rozegrały Satabatino i Bonansea, a ta druga w sytuacji sam na sam pokonała już Szymańską.

Strata gola podziałała mobilizująco na Medyka. Koninianki w końcu zaczęły sobie stwarzać sytuacje, a w 29. minucie wyrównały wynik meczu. Piękny, mierzony strzał oddała Liliana Kostowa, trafiając idealnie między słupek i poprzeczkę bramki Chiary Marchitelli.

Sześć minut później błąd popełniła jednak Dagmara Grad, która tuż przed polem karnym sfaulowała Danielę Sabatino. Rzut wolny wykorzystała Valentina Cernoia, trafiając do siatki Medyka tuż przy słupku bramki Anny Szymańskiej.

W drugiej połowie medyczki próbowały odrobić straty. Choć przewagę miały koninianki, to na prowadzenie 3:1 wyszły Włoszki. Błąd popełniła Anna Szymańska. Po jej wyjściu z bramki piłkę przejęła Cristiana Girelli. Włoszka odegrała jeszcze piłkę w pole karne, a tam do pustej siatki trafiła Daniela Sabatino.

Gdy wszyscy myśleli, że to już koniec meczu, medyczki postanowiły... odrobić straty. Zespół Romana Jaszczaka wykorzystał rozluźnienie piłkarek z Brescii i w ciągu jedenastu minut zdobył trzy gole. Najpierw mocny strzał z pola karnego oddała Aleksandra Sikora, przełamując ręce broniącej Chiary Marchitelli. Chwilę później dogranie z prawego skrzydła zamknęła Anna Gawrońska. Dzieła zniszczenia dokończyła Liliana Kostowa, zdobywając bramkę... bezpośrednio z rzutu rożnego.

Medyk ostatecznie pokonał Brescię Calcio Femminile 4:3. O awansie do 1/8 Ligi Mistrzyń zadecyduje rewanż we Włoszech. Spotkanie zaplanowane jest na przyszły czwartek. W minimalnie lepszej pozycji są koninianki - wygrana Medyka lub remis daje awans zespołowi Romana Jaszczaka. Włoszki, by awansować, będą musiały z medyczkami wygrać.

Medyk POLOmarket Konin - Brescia Calcio Femminile 4:3 (29', 83' Liliana Kostowa, 76' Aleksandra Sikora, 79' Anna Gawrońska - 17' Barbara Bonansea, 35' Valentina Cernoia, 70' Daniela Sabatino)

Medyk POLOmarket Konin: Anna Szymańska - Paulina Dudek, Aleksandra Sikora, Radosława Sławczewa, Anna Gawrońska, Natalia Pakulska, Dagmara Grad (68' Agata Guściora), Katarzyna Daleszczyk, Maria Ficzay, Liliana Kostowa, Patrycja Balcerzak.

Brescia Calcio Femminile: Chiara Marchitelli - Valentina Cernoia, Martina Rosucci, Daniela Sabatino, Cristiana Girelli (79' Stefania Tarenzi), Barbara Bonansea, Sara Gama, Silvia Fuselli, Raffaella Manieri, Cecilia Salvai, Elisa Mele (74' Chiara Eusebio).

1/16 Ligi Mistrzyń: Medyk Konin - Brescia Femminile [na żywo]