LM.plSportKenijczyk Robert Wambua zwycięzcą Biegu Warciańskiego

Kenijczyk Robert Wambua zwycięzcą Biegu Warciańskiego

Niemal pół tysiąca biegaczy oraz fanów nordic walkingu wzięło udział w 36. Międzynarodowym Biegu Warciańskim w Kole. Najszybszy na mecie był reprezentant Kenii - Robert Wambua.

Trasa dzięsięciokilometrowego biegu wiodła ulicami Koła ze startem i metą umiejscowionymi w Parku im. Stanisława Moniuszki. Tradycyjnie impreza przyciągnęła tłumy zawodników, w tym wielu - spoza Polski.

I to właśnie obcokrajowcy dominowali w czołówce klasyfikacji biegu. Najszybciej trasę pokonał Kenijczyk Robert Wambua, który do mety dotarł już po 28 minutach i 54 sekundach. Kolejne cztery miejsca zajęli jego rodacy - Henry Kemboi, Joel Maina Mwangi, Boniface Wambua i Silas Kiprono Too. Na szóstym miejscu uplasował się Ukrainiec Mykola Iukhymchuk.

Najszybszy Polak - Robert Piekielny - zajął w klasyfikacji generalnej siódme miejsce z czasem 00:30:59. Wśród kobiet zwyciężyła Izabela Trzaskalska z Lublina z wynikiem 00:32:46 i wysokim, dziesiątym miejscem w klasyfikacji generalnej. Polka pokonała w biegu m.in. Kenijkę Agnes Chebet (mistrzynię świata w biegach przełajowych z 2015 r.) oraz Betty Chepleting, również z Kenii.

W marszu nordic walking zwyciężył Janusz Grzebski (01:09:07), pokonując Pawła Felisa (01:09:59) i Tadeusza Jagodzińskiego (01:10:18). Wśród kobiet najszybsza była Beata Felis (01:14:48), drugie miejsce zajęła Dorota Wiśniewska (01:15:29), a trzecie - Barbara Olczak (01:15:45).

Wyniki 36. Międzynarodowego Biegu Warciańskiego:
Klasyfikacja generalna mężczyzn: 1. Robert Wambua, 2. Henry Kemboi, 3. Joel Maina Mwangi
Klasyfikacja generalna kobiet: 1. Izabela Trzaskalska, 2. Agnes Chebet, 3. Betty Chepleting
M19: 1. Arkadiusz Maruszewski, 2. Bartosz Bernaciak, 3. Adrian Moralewski
M20: 1. Robert Wambua, 2. Silas Kiprono Too, 3. Norbert Piekielny
M30: 1. Henry Kemboi, Joel Maina Mwangi, 3. Boniface Wambua
M40: 1. Krzysztof Nowosielski, 2. Dariusz Filipowski, 3. Krzysztof Tomaszewski
M50: 1. Jerzy Urbańczyk, 2. Jacek Paczkowski, 3. Tomasz Brett
M60: 1. Tadeusz Łaszkiewicz, 2. Zbigniew Tomczak, 3. Ireneusz Szustak
M70: 1. Kazimierz Leśniewski, 2. Wojciech Raczak, 3. Zbigniew Szymański
K19: 1. Natalia Kwiecień, 2. Izabela Koralewska, 3. Monika Bonio