LM.plSportDwie wygrane w Poznaniu. Wilki Wilczyn awansowały do półfinału baraży

Dwie wygrane w Poznaniu. Wilki Wilczyn awansowały do półfinału baraży

II liga play-off

Niegościnny zazwyczaj teren Enei Energetyka Poznań tym razem okazał się bardzo przyjazny. Wilki Wilczyn wygrały na nim dwa mecze i już szykują się do półfinału baraży.

Drużyna Michała Muszyńskiego wygrała oba spotkania. Więcej emocji przyniosła pierwsza batalia, w której premierowy i trzeci set grane były do ostatniej piłki. Zwłaszcza ostatnia partia, rozstrzygnięta na przewagi.

W drugim spotkaniu dyspozycja obu zespołów falowała, ale to jednak goście radzili sobie zdecydowanie lepiej. Najwięcej problemów zawodnicy Wilków mieli w czwartym secie. Mimo to zeszli z parkietu jako zwycięzcy. W pierwszym spotkaniu MVP został Damian Nowak, w drugim Michał Nowakowski.

Teraz przed wilczynianami turniej półfinałowy, którego początek wyznaczono na 26-28 kwietnia. Wilki powalczą z Hutnikiem Kraków, CM SOLEUS Klub Sportowy Rudziniec i UKS-em Sparta Grodzisk Mazowiecki.

Turnieje zostaną rozegrane systemem „każdy z każdym” zgodnie z tabelą Bergera, ale gospodarz ma prawo zamienić kolejność meczów w ramach jednego dnia. Gospodarzy turniejów poznamy niebawem.

Enea Energetyk Poznań – Bejenka Budownictwo LUKS Wilki Wilczyn 0:3 (23:25, 19:25, 26:28)

Enea Energetyk Poznań – Bejenka Budownictwo LUKS Wilki Wilczyn 1:3 (19:25, 25:20, 21:25, 22:25)

stan rywalizacji 3:1 dla Wilków Wilczyn, awans Wilki