LM.plSportKonińscy tenisiści rozpoczęli sezon

Konińscy tenisiści rozpoczęli sezon

Dwa turnieje mają już za sobą konińscy tenisiści. Na początku maja miłośnicy kortów rywalizowali w Turnieju Otwarcia Sezonu, a w sobotę - w Turnieju Majowym.

W pierwszych zawodach wzięło udział dziewiętnastu zawodników. Najlepszy w tej stawce był Michał Boroński, który w finale pokonał Tomasza Nalewskiego 7:5, 6:4. W kategorii +35 lat zwyciężył Jacek Muszyński. Jego finałowy rywal, Tomasz Nalewski, musiał oddać mecz kreczem z powodu kontuzji. Turniej pocieszenia wygrał natomiast Mariusz Szmul.

W Turnieju Majowym Konin musiał uznać wyższość Kalisza. W finale znaleźli się rozstawieni z numerem pierwszym i drugim Wiktor Przybylski i Michał Boroński. Wygrał przedstawiciel Kalisza, pokonując Borońskiego 7:6, 6:2. Trzecie miejsca zajęli Michał Anasiewicz i Piotr Wasilewski.

Kategoria +35 lat ponownie należała do Jacka Muszyńskiego. Koninianin wygrał w finale z Tomaszem Karczewskim 6:4, 6:3. W kategorii +50 lat triumfował natomiast Leszek Pawlaczyk, pokonując Waldemara Szmalca z Torunia 6:3, 6:2.

Kolejne tenisowe zawody w Koninie planowane są na 20 czerwca. Zainaugurowany zostanie wtedy Tenisowy Puchar Lata.