LM.plSportRemis, choć zwycięstwo było o krok. SKP z pierwszym punktem

Remis, choć zwycięstwo było o krok. SKP z pierwszym punktem

Przed meczem z Obrą 1912 Kościan drużyna SKP Słupca jeden punkt wzięłaby z pocałowaniem ręki. Po zakończonym remisem 2:2 starciu w Słupcy pozostał jednak duży niedosyt.

W pierwszej połowie sobotniego starcia lepsi byli goście. Słupczanie znów źle weszli w spotkanie i jeszcze przed przerwą stracili gola. Prowadzenie Obrze 1912 dał Piotr Sarbinowski.

Na drugą połowę gospodarze wyszli o wiele bardziej zmotywowani, a ich gra wyglądała o niebo lepiej. Zacięta walka na murawie przełożyła się na dużą przewagę SKP w meczu i dwa gole dla drużyny Wojciecha Henke.

Najpierw w 62. minucie wyrównał Norbert Grzelak. Dogranie z prawej strony boiska zamknął Alan Kujawa, ale strzał skrzydłowego SKP zatrzymał bramkarz gości. Wobec dobitki Grzelaka Szymon Kubicki był już bezradny. W 80. minucie słupczanie wyszli na prowadzenie. Kolejne dośrodkowanie z prawej strony boiska przepięknym wolejem wykończył Damian Maciejewski.

Wydawało się, że nic już nie odbierze gospodarzom wygranej, jednak w doliczonym czasie gry Obra 1912 zdołała wyrównać. Błąd obrońców wykorzystał Mateusz Adamski, głową umieszczając piłkę w siatce SKP. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2.

- Jest niedosyt - przyznawał po mecze trener SKP Słupca, Wojciech Henke. - W pierwszej połowie zagraliśmy naprawdę przeciętnie, bojaźliwie. Wygląda to momentami tak, jakby niektórzy wychodzili ze strachem na boisko. Jeżeli jednak ich wprowadzam to znaczy, że zaufanie do nich mam. W drugiej połowie zagraliśmy już lepiej, wygrywaliśmy pojedynki jeden na jeden, stworzyliśmy sobie kilka sytuacji. Straciliśmy jednak frajerską bramkę.

Dzięki zdobytemu punktowi słupczanie awansowali na trzynastą pozycję w tabeli (choć nie wszystkie drużyny rozegrały już swoje spotkania). Kolejny mecz drużyna Wojciecha Henke rozegra na własnym terenie z Polonią 1912 Leszno.

SKP Słupca - Obra 1912 Kościan 2:2 (62&39; Norbert Grzelak, 86&39; Damian Maciejewski - 43&39; Piotr Sarbinowski, 90&39;+ Mateusz Adamski)

SKP Słupca: Maciej Przygoda - Dariusz Gromanowski, Jacek Mikołajczyk, Sebastian Jasiak, Jakub Woźniak, Piotr Głowala, Michał Lorencki, Norbert Grzelak, Jakub Kwaśny, Alan Kujawa (90&39; Jakub Jóźwiak), Tomasz Rosiński (84&39; Damian Maciejewski).

Obra 1912 Kościan: Szymon Kubicki - Krzysztof Chwaliszewski, Igor Rudawski (89&39; Mariusz Józefiak), Mateusz Adamski, Przemysław Frąckowiak, Krystian Lewandowski, Łukasz Żak, Piotr Sznabel, Szymon Słoma, Łukasz Biały, Piotr Sarbinowski.