LM.plSportLKS Ślesin urwał punkt liderowi, gol Wiktora Kacprzaka

LKS Ślesin urwał punkt liderowi, gol Wiktora Kacprzaka

Po trzech porażkach z rzędu LKS Ślesin wywalczył jeden punkt na trudnym terenie w Nowych Skalmierzycach. Ślesinianie utrzymali tym samym dziesiąte miejsce w tabeli.

Pierwszą połowę na swoją korzyść zapisali piłkarze Pogoni, którzy nie dość, że kilkukrotnie zagrozili bramce Szymona Szymańskiego, to zdołali nawet pokonać golkipera ze Ślesina. W 24. minucie w sytuacji sam na sam znalazł się Kacper Majerz i pewnym strzałem dał prowadzenie gospodarzom.

Wynik mógł być jeszcze wyższy, ale dobrze między słupkami spisywał się Szymański, zatrzymując uderzenia z rzutu wolnego oraz po rzucie rożnym. Ślesinianie w pierwszej połowie nie mieli wiele z gry - dwukrotnie niecelnie uderzał Adrian Górecki.

Bardziej wyrównana była druga połowa spotkania. Jednocześnie jednak oba zespoły grały głównie w środku boiska, a sytuacji podbramkowych bylo jak na lekarstwo. Gościom udało się jednak wyrównać. Po drużynowej akcji Michała Golińskiego, Dawida Jarka i Wiktora Kacprzaka gola dla LKS zdobył ten ostatni.

Ślesinianie musieli na dodatek kończyć mecz w dziesiątkę bowiem drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Dawid Jarka. Mimo tego udało im się dotrwać do końca i po raz pierwszy ponad miesiąca zdobyć ligowe punkty.

LKS Ślesin wciąż zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli z dorobkiem ośmiu oczek. Kolejny mecz drużyna Adama Topolskiego rozegra w najbliższą sobotę podejmując Centrę Ostrów Wlkp.

Pogoń Nowe Skalmierzyce - LKS Ślesin 1:1 (24' Kacper Majerz - 77' Wiktor Kacprzak)

LKS Ślesin: Szymon Szymański - Eryk Wolinowski (46' Eryk Rusin), Andrzej Górski, Łukasz Łajdecki, Adrian Majewski, Adrian Górecki (46' Wiktor Kacprzak), Dawid Jarka, Dawid Kierzek, Michał Goliński, Paweł Krygier (60' Jakub Marzyński), Damian Markiewicz.

źródło: lks-slesin.futbolowo.pl