LM.plSportDruga z rzędu porażka Wilków, nie przebili obrony Orła

Druga z rzędu porażka Wilków, nie przebili obrony Orła

Po raz drugi w sezonie, a po raz pierwszy na własnym terenie skapitulowali w sobotę siatkarze Wilków Wilczyn. Tym razem ich pogromcą okazał się Orzeł Międzyrzecz.

Po porażce w Gdańsku wilczynianie podejmowali wicelidera tabeli, niepokonanego Orła Międzyrzecz. Ostatni raz oba zespoły grały ze sobą dwa lata temu. W czterech meczach trzykrotnie wygrywał Wilczyn, w sobotę jednak zespół z Międzyrzecza nieco naprawił ten bilans.

Gospodarze bardzo źle weszli w mecz, popełniając proste błędy w przyjęciu oraz niecelnie atakując. Orzeł szybko wypracował sobie kilkupunktową przewagę, którą systematycznie powiększał. Wilki do końca seta nie były w stanie znaleźć swojego rytmu gry i ostatecznie przegrały 18:25.

O wiele lepiej gospodarze zaprezentowali się w drugiej części starcia. Wyrównana gra punkt za punkt trwała mniej więcej do połowy seta. Później lepsi byli już gospodarze, Wilki zdobyły przewagę i wyrównały stan meczu, wygrywając 25:15.

Gdy wydawało się, że wilczynianie na dobre rozpoczęli granie nadszedł fatalny początek trzeciego seta. Orzeł zdobył pięć punktów z rzędu i zmusił trenera Tomasza Robaka do wzięcia czasu dla swojej drużyny. Niewiele to pomogło - wszelkie ataki Wilków zatrzymywane były albo przez przyjęcie albo przez świetnie blokujący duet Artur Troska - Piotr Sęk. Orzeł wypracował sobie ośmiopunktową przewagę i przy stanie 22:14 wydawało się, że pewnie wygra trzeciego seta.

Wtedy jednak na zagrywkę wszedł Michał Sadowski, a potężne ataki z prawego skrzydła zaczął wyprowadzać Kamil Radzikowski. Gospodarze odrobili większość strat i doprowadzili do stanu 20:23. W końcówce skuteczniejsi byli jednak goście i to Orzeł znów triumfował 25:22.

Czwarty set był najbardziej wyrównanym spośród wszystkich. Gra punkt za punkt trwała przez całą część meczu. Dla gości skuteczne ataki wyprowadzał Krzysztof Baran, wybrany później najlepszym graczem całego spotkania. Wilki utrzymywały się w grze dzięki punktom Dawida Nowaka i Kamila Radzikowskiego.

Przy stanie 23:24 Orzeł miał piłę meczową, ale wybronili ją wilczynianie. Później to gospodarze mieli piłkę setową. Ostatecznie trzecia piłka meczowa padła już łupem gości i wygrywając seta 28:26 zespół z Międzyrzecza wygrał również cały mecz 3:1.

Porażka spowodowała spadek Wilków na szóste miejsce w tabeli II ligi. Drużyna Tomasza Robaka traci jeden punkt do Stoczniowca Gdańsk i Treflu Lębork i ma trzy oczka przewagi nad Stalą Grudziądz. W ramach piątej kolejki zmagań Wilki zagrają na wyjeździe z Treflem Lębork.

Wilki Wilczyn - Orzeł Międzyrzecz 1:3 (18:25, 25:15, 22:25, 26:28)

Wilki Wilczyn: Bartosz Sobstyl, Michał Muszyński, Michał Sadowski, Mateusz Radojewski, Wojciech Paniączyk, Damian Nowak, Ireneusz Kwiatkowski, Paweł Michalski, Tomasz Kotecki, Dawid Wojdyński, Błażej Płomiński, Kamil Radzikowski, Bartosz Ziółkowski, Marcin Szczechowicz.

Orzeł Międzyrzecz: Krzysztof Baran, Piotr Haładus, Artur Troska, Łukasz Walawender, Tomasz Chwirot, Patryk Greś, Piotr Sęk, Łukasz Rodziewicz, Marcin Wanat, Miłosz Olejniczak.