LM.plSportNiewykorzystany karny i czerwona kartka w meczu LKS Ślesin

Niewykorzystany karny i czerwona kartka w meczu LKS Ślesin

Blisko remisu byli w sobotę piłkarze LKS Ślesin. Jeszcze w 86 minucie, przegrywając 0:1, LKS Ślesin otrzymał rzut karny. Jedenastki nie wykorzystał jednak Damian Markiewicz.

Po zwycięstwie z Kanią Gostyń wydawało się, że drużyna Adama Topolskiego odnalazła właściwe tory i będzie teraz punktować regularniej. Te nadzieje szybko rozwiała jednak Rawia Rawicz, która na włansym terenie pokonała ślesinian 2:0.

Sobotnie spotkanie obfitowało w sytuacje bramkowe. Jedna i druga drużyna mogła przeważyć szalę starcia na swoich korzyść już w pierwszych minutach meczu. Najpierw po dośrodkowaniu Michała Golińskiego z rzutu wolnego piłkę do Wiktora Kacprzaka, a ten odegrał jeszcze do Dawida Jarki. Strzał Jarki minął jednak bramkę gospodarzy.

Rawia odpowiedziała już minutę później. Po strzale Wojciecha Bzdęgi interweniować musiał Szymon Szymański. Chwilę później było już 1:0. Bzdęga minął dwóch zawodników LKS, po czym wystawił piłkę na piątym metrze Marcinowi Masełkowskiemu. Ten bez problemów pokonał Szymona Szymańskiego.

W kolejnych minutach więcej okazji mieli goście. Dwukrotnie z rzutu wolnego uderzał Damian Markiewicz i dwukrotnie jego strzały bronił golkiper Rawii. Obok słupka w dogodnej okazji uderzył również Eryk Rusin. Później do głosu doszli rawiczanie. Dwie dobre sytuacje miał Patryk Kowalski, ale za każdym razem górą z pojedynków wychodził Szymon Szymański.

W 59. minucie po zagraniu Jakuba Marzyńskiego w sytuacji sam na sam znalazł się Wiktor Kacprzak. Napastnik LKS Ślesin uderzył jednak obok słupka.

Mecz tak naprawdę jednak rostrzygnął się w ostatnich pięciu minutach. Najpierw fualowany w polu karnym gospodarzy był Łukasz Łajdecki. Do jedenastki podszedł Damian Markiewicz, ale jego strzał minął światło bramki Rawii.

Cztery minuty później Hubert Gill otrzymał drugą żółtą kartkę i Rawia musiała kończyć mecz w dziesiątkę. Mimo tego rawiczanie... strzelili drugiego gola. Po kontrataku do siatki LKS trafił Wojciech Bzdęga.

Porażka w Rawiczu spowodowała spadek ślesinian na jedenaste miejsce w tabeli IV ligi. Zespół Adama Topolskiego ma na koncie dwanaście punktów i trzy oczka przewagi nad Kanią Gostyń. Kolejny mecz w przyszłą sobotę - LKS podejmować będzie Białego Orła Koźmin Wlkp.

Rawia Rawicz - LKS Ślesin 2:0 (10' Marcin Masełkowski - 90' Wojciech Bzdęga)

LKS Ślesin: Szymon Szymański - Jakub Marzyński (80' Kacper Pląskowski), Andrzej Górski, Łukasz Łajdecki, Damian Markiewicz, Adrian Majewski (77' Rafał Dębowski), Dawid Jarka, Dawid Kierzek, Michał Goliński, Eryk Rusin (46' Adrian Górecki), Wiktor Kacprzak (67' Marcin Balalja).