LM.plSportZ Wolsztyna z trzema punktami

Z Wolsztyna z trzema punktami

Szóste zwycięstwo w lidze w tym sezonie odniósł wczoraj Górnik Konin. Biało-niebiescy pokonali na wyjeździe Grom Wolsztyn 4:1.

Falująca w tym sezonie forma podopiecznych Sylwina Donarta tym razem przyniosła im kolejne trzy oczka. Koninianie mierzyli się z drużyną z drugiej części ligowej tabeli. Pomimo utraty prowadzenia na początku spotkania, Górnik zdołał zwyciężyć.

Już w dziesiątej minucie bowiem wynik dla Grom otworzył Karol Dymowłok. Gościom udało się wyrównać jeszcze w pierwszej połowie. W 22. minucie na 1:1 do siatki Gromu trafił Łukasz Frydrych. Druga odsłona spotkania należała już tylko do biało-niebieskich. W 56. minucie prowadzenie Górnikowi dał Mateusz Zaborski, a wynik w końcowych piętnastu minutach ustalił Nicolas Machava. Najpierw skrzydłowy koninian trafił w 77. minucie, a następnie jeszcze dziesięć minut później. Ostatecznie biało-niebiescy zwyciężyli 4:1.

Dzięki wygranej Górnik awansował na piąte miejsce w tabeli (choć nie wszystkie drużyny rozegrały już swoje spotkania) z dorobkiem dziewiętnastu punktów. W przyszłą sobotę koninian czeka hitowe starce – wyjazdowe derby z KKS 1925 Kalisz.

Górnik Konin: Łukasz Jaskólski - Łukasz Frydrych (75’Sebastian Maciejewski), Szymon Ćwiek, Dawid Śnieg, Mateusz Augustyniak, Artur Brzuśkiewicz, Mateusz Insiak (61’ Marcin Stryganek), Maciej Adamczewski, Damian Lewandowski (53’ Mateusz Zaborski), Nicolas Machava, Przemysław Skibiszewski.

źródło: gromwolsztyn.pl