Zablokowana DK25 w kierunku Kalisza przez ciężarówkę w rowie. Ruch wahadłowy w miejscowości Główiew. Utrudnienia ok. 1h.

LM.plWiadomościPierwszy test za Basketem

Pierwszy test za Basketem

Basket Konin przegrał z Energą Toruń w swoim pierwszym spotkaniu na własnym terenie w bieżącym sezonie 70:80. Koszykarski sezon w Koninie został rozpoczęty z mocnym przytupem.

Jak duże jest zapotrzebowanie na sportowe imprezy z najwyższej półki pokazała frekwencja dzisiejszego spotkania. Pierwszy mecz w sezonie 2014/2015 w Koninie zapełnił halę Rondo do ostatniego miejsca. Oprócz kibiców z Konina na trybunach zasiadła również ok. dwudziestoosobowa grupa fanów toruńskiej Energi. Wszyscy sympatycy koszykówki mogli obejrzeć ciekawe spotkanie w wykonaniu obu zespołów.

Lepiej mecz zaczęły torunianki, które już w pierwszych minutach pierwszej kwarty wyszły na prowadzenie 5:0. Podopieczne Tomasza Grabianowskiego obudziły się dopiero ok. trzeciej minuty, gdy pierwsze punkty zdobyła Anna Dąbek. W końcówce Energa zanotowała dziewięć punktów z rzędu i dzięki temu wygrała pierwszą część spotkania 23:14.

Druga kwarta była już o wiele bardziej wyrównana. Mimo tego ekipie Basketu wciąż brakowało skuteczności – po pierwszej połowie zaledwie 25% rzutów z gry trafiało do kosza. Koninianki ratowały się rzutami wolnymi po częstych faulach drużyny przyjezdnej. Drugą kwartę wygrał Toruń 18:16, w całym meczu podopieczne Elmedina Omanicia prowadziły już 41:30.

W trzeciej kwarcie gra Basketu nieco się poprawiła. Na parkiecie błyszczała przede wszystkim Shannon Bobbit, która efektownymi indywidualnymi popisami dawała radość konińskim fanom. Tę część spotkania Energa wygrała 20:15.

Koninianki potrafiły wygrać tylko jedną, ostatnią kwartę. Z parkietu zejść musiała Aleksandra Pawlak (za piąty faul w meczu), co dało Basketowi nieco swobody. Podopiecznym Tomasza Grabianowskiego udało się zwyciężyć 25:19, w całym meczu koninianki przegrały jednak 70:80.

Indywidualnie na najwyższe uznanie zapracowała Maurita Reid. Koszykarka Energi zdobyła 26 punktów i zanotowała osiem zbiórek. Double-double popisała się natomiast Rebecca Harris (jedenaście zbiórek i szesnaście punktów). Po stronie Basketu double-double zanotowała Anna Dąbek (piętnaście punktów i dwanaście zbiórek), dobrze spisała się również Shannon Bobbit (piętnaście punktów i sześć asyst).

Tradycyjnie, mecz w Koninie był wydarzeniem nie tylko sportowym. W niemal każdej, nawet najmniejszej przerwie meczu przeprowadzane były konkursy dla publiczności, a na parkiecie prezentowała się młodzież z układami tanecznymi. Fanów Basketu zabawiały również aż trzy maskotki – znany już z zeszłego sezonu Feriuś, słoń Chemacik, a także oficjalna maskotka drużyny (na razie bez nazwy – na facebooku klubu ma się odbyć konkurs na imię dla niebieskiego konia, który reprezentuje Basket Konin).

Po trzech meczach bieżącego sezonu zespół Tomasza Grabianowskiego zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli z trzema oczkami na koncie. W najbliższą sobotę koszykarki Basket zmierzą się na wyjeździe z Artego Bydgoszcz.

Basket Konin – Energa Toruń 70:80 (14:23, 16:18, 15:20, 25:19)
Basket Konin: Shannon Bobbit (15), Anna Dąbek (15), Aaryn Ellenberg (12), Jessica Lawson (10), Klaudia Sosnowska (8), Aleksandra Kaja (5), Iwona Płóciennik (2), Żaneta Durak (2), Marta Urbaniak (1), Julia Drop, Marta Libertowska.