Wybory 2024: WIECZÓR WYBORCZY KONIN 2024 - II TURA - NIEDZIELA 20:55

LM.plSportKolarze z dwoma medalami

Kolarze z dwoma medalami

Udany weekend mają za sobą kolarze KLTC Konin. Z rozgrywanych w Pruszkowie Torowych Mistrzostw Polski Ludowych Zespołów Sportowych koninianie przywieźli srebrny i brązowy medal.

Srebro w Pruszkowie wywalczyli juniorzy młodsi prowadzeni przez trenera Sebastiana Genscha. Zespół w składzie: Mateusz Kostański, Jakub Laskowski, Emil Czyszczewski i Adrian Lorenc rywalizował w wyścigu drużynowym na 3000 m i przegrał złoty medal z ALKS Stal Grudziądz o zaledwie 0,62 sekund. Na najniższym stopniu podium stanęła drużyna Pacific Toruń.

Brązowy medal wywalczyli natomiast juniorzy trenowani przez Roberta Kierejewskiego. Reprezentanci KLTC Konin walczyli w sprincie drużynowym, w którym ulegli tylko zespołom UKS Jedynka Limaro Kórnik i ALKS Stal Grudziądz. Na najniższym stopniu podium stanęli: Marcin Czyszczewski, Kamil Piwowski i Bartosz Daszkiewicz.

KLTC Konin zaprasza wszystkich chętnych chłopców i dziewczęta w wieku 10-13 lat do wyczynowego uprawiania kolarstwa. Treningi prowadzone są w Koninie, Kazimierzu Biskupim, Kramsku, Golinie i Genowefie. Więcej informacji można uzyskać na stronie kltc.pl.