LM.plSportSilne ręce w Starym Mieście

Silne ręce w Starym Mieście

Jedenaście medali zostało w naszym regionie po XI Otwartych Mistrzostwach Amatorów w Siłowaniu na Ręce – Debiuty 2014. Drużynowo triumfowała Dąbrowa Zielona.

Tradycyjnie w Debiutach startowali tylko zawodnicy, którzy nigdy wcześniej nie uczestniczyli w zawodach rangi ogólnopolskiej i światowej, a także nie zwyciężyli w poprzednich edycjach turnieju. Rywalizacja rozpoczęła się od rana w hali sportowej w Starym Mieście, finały natomiast rozegrane zostały w CH Ferio.

Drużynowo zwyciężyła Dąbrowa Zielona, której reprezentanci zgromadzili dwa złote medale i trzy brązowe. Na piątym miejscu rywalizację skończyło Stare Miasto. Wśród reprezentantów naszego regionu znaleźli się również mieszkańcy Ponętowa Górnego (powiat kolski), Barczygłowa (powiat koniński), Kłodawy (powiat kolski), Modły (powiat koniński), Ślesina (powiat koniński). Łącznie zgromadzili oni jedenaście krążków.

W kategorii lewej ręki mężczyzn do 63 kg srebrny medal zdobył Waldemar Kaźmierczak (Stare Miasto), a brązowy medal – Adam Zioła (również Stare Miasto). Na najniższym stopniu podium stanął również Andrzej Klimkowski (Modła) w kategorii lewej ręki mężczyzn do 86 kg. Brąz zdobył także Patryk Bojanowski (Kłodawa), rywalizujący w grupie lewej ręki mężczyzn do 95 kg. Wśród zawodników startujących w kategorii prawej ręki mężczyzn do 63 kg srebro wywalczył Adam Zioła (Stare Miasto). Na drugim miejscu turniej zakończył również Waldemar Kaźmierczak w kategorii prawej ręki juniorów do 63 kg. W kategorii prawej ręki juniorów powyżej 78 kg srebro zdobył Piotr Sieradzki ze Ślesina. Reprezentantki naszego regionu zdominowały kategorię kobiet open. W rywalizacji na lewą rękę złoty medal wywalczyła Weronika Wiśniewska z Barczygłowa, a srebrny – Aneta Mierzejewska z Ponętowa Górnego. W kategorii ręki prawej pierwsza była już Aneta Mierzejewska, a druga Weronika Wiśniewska.