Od godz. 13.30 wstrzymana z powodu awarii dostawa wody na ul. Karłowicza 5. Na czas przerwy będzie podstawiona cysterna.

LM.plSportNasi w wielkim świecie: dwa mecze Bednarka w U-19

Nasi w wielkim świecie: dwa mecze Bednarka w U-19

Brak występów Jana Bednarka w Lechu Poznań nie przeszkadza mu w byciu ważnym ogniwem reprezentacji Polski U-19. Zespół Rafała Janasa w minionym tygodniu dwukrotnie mierzył się z Gruzją.

Sparingi z Gruzją to element przygotowań do drugiej rundy eliminacji mistrzostw Europy. Biało-czerwoni, dowodzeni na boisku właśnie przez Jana Bednarka, zwyciężyli w sobotę 4:0, a dwa dni później zremisowali 0:0. W obu spotkaniach zagrał wychowanek Sokoła Kleczew, a także inni zawodnicy znani z ekstraklasowych klubów, m.in. Bartłomiej Drągowski (Jagiellonia Białystok), Bartosz Kapustka (Cracovia), czy Mateusz Wieteska (Legia Warszawa).

Ostatni mecz eliminacji do mistrzostw Europy wygrała natomiast kadra U-17 z Krystianem Bielikiem i Kacprem Wojdakiem. Piłkarz Lecha Poznań nie wystąpił co prawda w meczu z Irlandią, na boisku pojawił się natomiast piłkarz Arsenalu. Pomimo wygranej Polacy już wcześniej zaprzepaścili szanse na awans do finałów.

Kacper Andrzejewski (Lech Poznań juniorzy młodsi): 23 minuty w meczu juniorów młodszych z Tarnovią Tarnowo Podgórne (0:1)

Filip Bednarek (Jong FC Twente): -

Jan Bednarek (Lech Poznań): po 90 minut w dwóch meczach sparingowych reprezentacji Polski U-19 z reprezentacją Gruzji U-19 (4:0 I 0:0)

Krystian Bielik (Arsenal U-21): 90 minut w meczu eliminacyjnym reprezentacji Polski U-17 do Mistrzostw Europy z Irlandią (1:0)

Marcin Kamiński (Lech Poznań): -

Filip Karbowy (Legia Warszawa CLJ): 90 minut w meczu CLJ z Olimpią Elbląg (0:2)

Kacper Pląskowski (Arka Gdynia  juniorzy młodsi): poza składem na mecz z Pogonią Szczecin (3:1)

Jarosław Ratajczak (Pogoń Siedlce): 90 minut w meczu I ligi z Zagłębiem Lubin (0:0)

Damian Siek (Zawisza Bydgoszcz CLJ): poza składem na mecz CLJ ze Stilonem Gorzów (5:0)

Aleks Sieradzki (Zawisza Bydgoszcz CLJ): 31 minut i gol w meczu CLJ ze Stilonem Gorzów (5:0)

Dawid Smug (Miedź Legnica): 90 minut w meczu I ligi z Arką Gdynia (0:0)

Wiktor Sobczyk (Legia Warszawa 1998): 90 minut w meczu Ligi Makroregionalnej z Olimpią Elbląg (5:0)

Daniel Szczepankiewicz (Siarka Tarnobrzeg): poza kadrą na mecz II ligi z Górnikiem Wałbrzych (2:3)

Jakub Szczepankiewicz (Wisła II Płock): poza kadrą na mecz IV ligi z Błękitnymi Gąbin (3:0)

Bartosz Świderski (GKS Bełchatów CLJ): 45 minut w mecz CLJ ze Stalą Mielec (1:0)

Arkadiusz Widelski (Zawisza Bydgoszcz juniorzy starsi): 90 minut w meczu drugiej drużyny juniorów starszych z Kapral-Car Dąb Barcin (7:1)

Kacper Wojdak (Lech Poznań CLJ): 90 minut w meczu CLJ z Odrą Opole (3:0)