LM.plSportDeszczowy i zwycięski jubileusz Medyka

Deszczowy i zwycięski jubileusz Medyka

Dodano: , Aktualizacja: , Żródło: LM.pl

Pogoda była jedyną kwestią, która nie dopisała w dzisiejszym jubileuszowym meczu Medyka POLOmarket Konin z reprezentacją Polski. Były bowiem ładne bramki, kibice i zwycięstwo koninianek.

Spotkanie rozpoczęło się tak, jak mecz z okazji 30-lecia powstania klubu rozpocząć się powinien – od dwóch szybkich bramek w wykonaniu medyczek. Już w dziewiątej minucie piłkę w polu karnym otrzymała Anna Gawrońska i bez problemów pokonała broniącą bramki biało-czerwonych Darii Antończyk.

Dwie minuty później było już 2:0. Piłka zagrana za plecy obrończyń dotarła do Aleksandry Sikory, która w sytuacji sam na sam pokonała interweniującą bramkarkę. Po tym dwóch piorunujących ciosach mecz zmienił się w spotkanie bardziej przypominające towarzyskie starcie. Kibice ponownie ożywili się dopiero w 36. minucie, gdy strzał z pierwszej piłki Ewy Pajor po raz trzeci wpadł do siatki drużyny Andrzeja Basiuka.

Po przerwie nieco więcej pracy miała Anna Szymańska, która w kilku sytuacjach popisała się świetnymi paradami. Bardziej skuteczny jednak znów był Medyk POLOmarket. W 80. minucie pięknego gola zdobyła Ewa Pajor, kończąc uderzeniem głową z ostrego kąta dośrodkowanie Aleksandry Sikory. Ostatecznie Medyk POLOmarket wygrał 4:0.

Piłkarskie święto zepsuła nieco kontuzja, której w samej końcówce spotkania doznała Paulina Dudek. Konińska pomocniczka musiała opuścić boisko na noszach. Groźnie wyglądający uraz może na jakiś czas wykluczyć ją z gry. – Mamy nadzieję, że będzie to miesiąc, a nie pół roku, czy rok – mówił po meczu trener Roman Jaszczak.

Mecz towarzyski z reprezentacją Polski nie kończy obchodów jubileuszu powstania klubu. Jeszcze dziś w Konińskim Domu Kultury odbędzie się uroczysta gala z tej okazji.

Medyk POLOmarket Konin: Anna Szymańska - Radoslava Slavcheva (46’ Paulina Dudek, 87’ Jagoda Szewczuk), Gabriela Grzywińska (83’ Wiktoria Marszewska), Sylwia Matysik, Maria Ficzay, Patrycja Balcerzak, Marta Woźniak (46’ Ewelina Kamczyk), Nikoleta Nikolić, Aleksandra Sikora, Anna Gawrońska, Ewa Pajor (86’ Paulina Zawiślak).

Reprezentacja Polski: Daria Antończyk (46’ Anna Palińska) - Anna Rędzia (46’ Marta Wiankowska), Jolanta Siwińska, Agata Guściora (46’ Dominika Dereń), Natalia Chudzik, Anna Zapała (46’ Katarzyna Daleszczyk), Karolina Koch (83’ Marta Mika), Patrycja Pożerska, Agata Sobkowicz (68’ Sabina Majerczyk), Silvana Chojnowska, Agata Tarczyńska (46’ Aleksandra Janicka).