LM.plSportMedaliści otrzymali nagrody i dyplomy. Ratusz docenił ich sukces

Medaliści otrzymali nagrody i dyplomy. Ratusz docenił ich sukces

KKSz Konin

Kilka dni temu w Warszawie zawodnicy Konińskiego Klubu Szermierczego zapisali się w historii Mistrzostw Polski Seniorów w szabli. Złoto medale wywalczył Olaf Stasiak i drużyna, srebro Sylwia Matuszak.

Dzisiaj w hali przy ul. Dworcowej nasi bohaterowie za swój duży sukces zostali nagrodzeni przez prezydenta Piotra Korytkowskiego. Jeszcze raz przypomnijmy ich nazwiska i osiągnięcia: Olaf Stasiak (indywidualny i drużynowy mistrz Polski), Kacper Nowinowski, Filip Radoch i Adam Kaczmarczyk (razem z Olafem Stasiakiem złoto w drużynie, nr 1 w rozstawieniu) i Sylwia Matuszak (wicemistrzyni Polski, na uroczystości nieobecna z powodu choroby).

Na tych samych zawodach (zresztą po raz pierwszy w historii) Kacper Nowinowski i Małgorzata Zawodniak zajęli piąte miejsca.

Dziękuję chłopakom, trenerom, klubowi, miastu Konin za możliwość przygotowań do zawodów rangi mistrzowskiej. Mam nadzieję, że staniemy się inspiracją dla naszych młodszych kolegów. Sukcesy wymagają dużych nakładów pracy i cierpliwości. Sam jestem tego świetnym przykładem – powiedział Olaf Stasiak.

Do tej pory podczas występów w MP seniorki zdobyły 15 medali (m.in. złoto Sylwii Matuszak i Katarzyny Piguły), zaś seniorzy po 32 medale indywidualnie i w drużynie.

Szansa na kolejne sukcesy już za niespełna dwa tygodnie. – 27 kwietnia zapraszam wszystkich na 31. Memoriał Zenona Ryszewskiego. Olaf Stasiak, zawodnik KKSz-u Konin, jako jedyny w historii zawodów wygrał je trzy razy z rzędu w latach 2021-23. Dzień później natomiast odbędzie się turniej dziecięcy, a w poniedziałek rano grupa dwunastu zawodników wyjeżdża na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. Możemy więc być spokojni o następne zdolne pokolenie – zachęcał olimpijczyk z Moskwy, Tadeusz Piguła.