LM.plSportPierwsze zwycięstwo na wiosnę, drugie w sezonie. Polonus wygrał z APR

Pierwsze zwycięstwo na wiosnę, drugie w sezonie. Polonus wygrał z APR

V liga

APR Poznań w tym sezonie wyraźnie leży Polonusowi. Właśnie z tym zespołem 30 września piłkarze z Kazimierza Biskupiego odnieśli jedyne do tej pory zwycięstwo.

Wówczas było to 7:0. W niedzielę zaś Polonus wygrał nieco skromniej, 4:2. Zwycięstwo jest bardzo ważne w kontekście walki o utrzymanie i pozwoliło wyprzedzić właśnie APR, a także SKP Słupca. W tabeli zatem kazimierzanie znajdują się tuż nad kreską.

Wynik meczu otworzył Wiktor Budzyński, który już w piątej minucie musiał zmienić Michała Zajączkowskiego. Kwadrans później gospodarze doprowadzili do wyrównania, ale zaraz po wznowieniu gry Danilo Wowk dał kolejne prowadzenie przyjezdnym. I choć APR przed przerwą strzelił jeszcze gola, tak w drugiej połowie Polonus trafił dwa razy i ze stolicy Wielkopolski wywiózł bardzo cenną wygraną.

APR Poznań – Polonus Kazimierz Biskupi 2:4 (26' Antoni Pietrzak, 45' Wojciech Wastal – 11' Wiktor Budzyński, 27' Danilo Wowk, 48' Bartosz Bachta, 55' Damian Maciejewski)

Polonus: Jakub Chaładaj – Abraham Kapalala Tassia Kyanfu, Filip Dobry (90' Jakub Borkowiski), Damian Maciejewski, Władysław Holczenko (90' Danilo Palii), Danilo Wowk (90' Wojciech Łuczak), Dmytro Kuzmenko (72' Piotr Kurowski), Michał Zajączkowski (5' Wiktor Budzyński), Piotr Gorgolewski, Bartosz Bachta (86' Antoni Dobry), Nikita Padeiski