LM.plWiadomościCzy most na Trasie Warszawskiej będzie zamknięty? Trwają rozmowy

Czy most na Trasie Warszawskiej będzie zamknięty? Trwają rozmowy

Dodano: , Żródło: LM.pl
Czy most na Trasie Warszawskiej będzie zamknięty? Trwają rozmowy
Drogi

Robimy wszystko, by użyteczność tego zwężonego mostu była wydłużona na kolejny rok – deklaruje Paweł Adamów, zastępca prezydenta Konina, odpowiadając na pytania o ewentualne zamknięcie mostu w Trasie Warszawskiej.

Już od ponad dwóch lat kierowcy poruszający się Trasą Warszawską w kierunku Poznania muszą liczyć się z utrudnieniami – zwężeniem do jednego pasa ruchu i ograniczeniem prędkości. Stan obiektu jest zły i wymaga remontu, na który miasto nie ma pieniędzy. Podczas środowej sesji Rady Miasta Konina o ewentualną zmianę sytuacji pytał radny Bartosz Małaczek (KO). – Chciałbym się dowiedzieć, na ile on jeszcze ma pozwolenie na eksploatację? Czy trwają jakieś rozmowy z inspektorem nadzoru budowlanego? Jeżeli będzie konieczność jego zamknięcia to ciągłość komunikacyjna i przepływ samochodów zostaną bardzo utrudnione.

Jak poinformował Paweł Adamów, zastępca prezydenta Konina, władze miasta w zeszłym tygodniu spotkały się z prof. Arkadiuszem Madajem. Naukowiec pomagał miastu w poradzeniu sobie z problemami na Trasie Bursztynowej, od początku doradza też w kwestii mostu na Trasie Warszawskiej. – Robimy wszystko, by użyteczność tego zwężonego mostu była wydłużona na kolejny rok – deklarował Paweł Adamów.

Jak przekonywał zastępca prezydenta Konina w połowie przyszłego roku może być gotowa dokumentacja potrzebna do remontu obiektu. Cały czas wyzwaniem pozostaje jednak zdobycie na niego środków. Budżet miasta nie jest obecnie w stanie udźwignąć takiego zadania. – Po raz kolejny będziemy składać do Polskiego Ładu wniosek na ten pierwszy etap. Bardzo prosimy wszystkich o wsparcie tego tematu. Sami nie będziemy w stanie tego zrealizować – oceniał Paweł Adamów.

Całość przedsięwzięcia, rozbiórka i odbudowa trzech mostów i czterech wiaduktów, to nawet 197 mln zł. Na początku listopada prezydent Piotr Korytkowski wystosował prośbę do Ministra Infrastruktury o pomoc finansową rządu.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole