LM.plWiadomościDo Konina z Polskiego Ładu trafi prawie 35 milionów złotych. Prezydent dziękuje

Do Konina z Polskiego Ładu trafi prawie 35 milionów złotych. Prezydent dziękuje

Dodano:
Do Konina z Polskiego Ładu trafi prawie 35 milionów złotych. Prezydent dziękuje

Modernizacja obiektu RONDO, rozbudowa systemu wodociągowo - kanalizacyjnego w mieście – to dwa spośród trzech konińskich projektów, które otrzymały dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. 

Do Konina z rządowego Programu Polski Ład trafi prawie 35 milionów złotych. – To jest dobra informacja. Jako samorząd cieszymy się z każdego wsparcia, dzięki któremu możemy realizować przedsięwzięcia ważne dla naszych mieszkańców. Obiecaliśmy skuteczność w pozyskiwaniu pieniędzy dla Konina i, jak widać, tę obietnicę realizujemy. Wszystkim osobom, które przyczyniły się do pozyskania tych pieniędzy i tym, którzy przychylnie spojrzeli na nasze miasto serdecznie dziękuję – mówi prezydent Konina Piotr Korytkowski.

Na „Kompleksową modernizację energetyczną Obiektu Rekreacyjno-Sportowego „RONDO” w Koninie – etap I: dokumentacja i etap II remont dachu” otrzymaliśmy 4.950.000 zł, natomiast 550.000 zł, czyli 10%, to wkład własny miasta. Jak podkreśla zastępca prezydenta Witold Nowak, któremu podlegają m.in. sprawy sportowe: wybudowany przed pół wiekiem obiekt sportowy RONDO wymaga remontu, a trzeba go rozpocząć od dachu. MOSiR w 2019 roku wykonał opinię techniczną przy pomocy ekspertów z Politechniki Poznańskiej, dokonał inwentaryzacji obiektu, a obecnie zlecił wykonanie audytu energetycznego. - Bez środków z Polskiego Ładu nie bylibyśmy w stanie rozpocząć remontu dachu.

Drugie zadanie, na które Konin otrzymał dofinansowanie w wysokości 29.925.000 zł to „Rozbudowa systemu wodociągowo-kanalizacyjnego miasta Konina – etap IV”. Wkład własny miasta wynosi 5%, czyli 1.575.000 zł. – Jest ogromne zapotrzebowanie na uzbrojenie w sieć komunalną terenów mieszkaniowych na trzech osiedlach: Międzylesie, Grójec i Łężyn. To przyspieszy rozwój budownictwa mieszkaniowego, co z kolei powinno przełożyć się na ograniczenie procesu depopulacji – wyjaśnia zastępca prezydenta ds. gospodarczych Paweł Adamów.

Trzeci wniosek złożony przez miasto do Programu Polski Ład pn. „Rozbudowa Trasy Warszawskiej (droga krajowa 92) w Koninie wraz z skrzyżowaniami i obiektami mostowymi” w tym naborze nie otrzymał rządowego dofinansowania. Jego wartość wynosi 197.000.000 zł.

 

 

Czytaj więcej na temat:Polski Ład , Konin, dofinasowanie, Rondo
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole