LM.plWiadomościDzień w regionie w pigułce. Zobacz!

Dzień w regionie w pigułce. Zobacz!

Dodano:
Dzień w regionie w pigułce. Zobacz!

Dzień w pigułce. Na co zwrócić uwagę, gdzie spędzić wieczór, do kogo z kwiatami? 

  • CKiS DK Oskard w Koninie zaprasza na wirtualny spacer „WAJDA NA NOWO” WYSTAWA PLAKATÓW ANDRZEJA PĄGOWSKIEGO. Ekspozycję można było oglądać na żywo podczas tegorocznego festiwalu OKFA. Teraz przeniesiono ją do Internetu. Autorem zaprezentowanych tam plakatów filmowych jest znakomity polski artysta Andrzej Pagowski. Zrealizował projekt „Wajda na nowo” w 95. rocznicę urodzin i 5. rocznicę śmierci reżysera. Stworzył plakaty do wszystkich 60 filmów Andrzeja Wajdy, łącznie z dokumentami: od etiudy szkolnej „Zły chłopiec” z 1951 roku do ostatniej fabuły „Powidoki” i dokumentu „Moje inspiracje” z 2016 roku. Wystawa swoją premierę miała na 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni we wrześniu 2021. Link do wirtualnego spaceru - https://www.skanowanie.xyz/ckis-pagowski.
  • O 19.30 w kościele św. M. Kolbe w Koninie odbędzie się „Strefa chwały”. Podczas uwielbienia przeprowadzona zostanie zbiórka pieniędzy na leczenie 3- letniego Filipa. Chłopiec urodził się z wadą serca – stenozą aortalną i znaczną niedomykalnością zastawki mitralnej. Wystąpi zespół „Maksymalni”.

Imieniny obchodzą: Agrypina, Albin, Anna,Dobrowieść,Edeltruda,Józef,Lolita,Piotr,Prosper,Wanda,Zenon

Kartka z kalendarza: Dzień Ojca, Dzień Służby Publicznej, Międzynarodowy Dzień Wdów, Dzień Wędkarza, Międzynarodowy Dzień Kobiet w Inżynierii, Dzień Olimpijski, Ogólnopolski Dzień Świadomości Raka Prostaty.

Wschód słońca: 4:14, zachód słońca: 21:01, długość dnia: 16:46h.

Czytaj więcej na temat:solenizanci, wydarzenia , nietypowe swieta
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole