Ukraina

Pomoc dla Ukrainy. Jak się odnaleźć? Informacje, ogłoszenia, inicjatywy | Це війна! Втеча Дарини з Одеси

LM.plWiadomościGrodziec. 1,2 mln zł dofinansowania do budowy nowego urzędu

Grodziec. 1,2 mln zł dofinansowania do budowy nowego urzędu

Dodano: , Żródło: LM.pl
Grodziec. 1,2 mln zł dofinansowania do budowy nowego urzędu

„To pierwszy krok“ - mówi wiceminister rolnictwa Ryszard Bartosik, który przekazał wójtowi symboliczny czek dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Gmina pozyskała 1,2 mln zł na budowę nowego urzędu.

Budynek Urzędu Gminy w Grodźcu jest w opłakanym stanie technicznym. Obiekt nie nadaje się do remontu, a jedynym wyjściem jest budowa nowego. Inwestycja szacowana jest przez wójta Mariusza Woźniaka na 10 – 12 mln zł. W związku z tym, że gmina dysponuje rocznym budżetem w wysokości 26 mln zł, nie stać jej na wybudowanie gmachu bez wsparcia z zewnątrz.

Kilka złożonych wniosków nie przyniosło rezultatu. Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych dedykowany gminom popegeerowskim to była ostatnia deska ratunku. Dzisiaj przyszły dobre wieści.

- Gmina Grodziec uzyskała największe w województwie wielkopolskim wsparcie. Ta kwota pozwoli nam na wykonanie dokumentacji technicznej i realizację pierwszego etapu budowy Urzędy Gminy. Niezmiernie cieszę się z tego faktu i dziękuję posłom oraz premierowi – mówi wójt Mariusz Woźniak.

Czek na 1,2 mln zł wójtowi wręczył wiceminister Ryszard Bartosik, który podkreślił że wsparcie otrzymało kilka innych gmin w powiecie konińskim, ale ta najwyższa kwota trafiła właśnie do Grodźca.

- To pierwszy krok w realizacji tego przedsięwzięcia. Będzie ono o wiele droższe, ale trzeba ten pierwszy krok zrobić – mówi Ryszard Bartosik. - Budowa nowego urzędu wśród społeczeństwa nie jest popularna, ale tutaj jest wyjątkowa potrzeba. Ten budynek nie będzie służył wójtowi, tylko mieszkańcom – dodaje.

Wiceminister przyznał, że pojawiają się coraz to nowe środki po jakie będzie można sięgnąć na dalsze etapy budowy urzędu.

- Przed nami praca i współpraca, żeby te środki pozyskać – mówi Bartosik.

Wójt Mariusz Woźniak przyznaje, że liczył na wyższe wsparcie. Gmina wnioskowała bowiem o 5 mln zł, ale cieszy się z tego co otrzymała.

- Ta kwota pozwoli nam na wykonanie pierwszych prac. Nie spoczywamy na laurach i będziemy za pośrednictwem instytucji rządowych i samorządu województwa starać się o kolejne fundusze. To dla nas priorytet – mówi Mariusz Woźniak.

Pozostałe gminy w powiecie konińskim, które otrzymały wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych:

- 800 tys. zł - Stare Miasto - Inwestycja dotyczy budowy w miejscowości Żdżary stacji uzdatniania wody o wydajności 62,5 m3/h z ujęciami głębinowymi, instalacjami technologicznymi i wpięciem do sieci wodociągowej.

- 600 tys. zł - Kazimierz Biskupi - Oddolna inicjatywa stworzenia przestrzeni życiowej społeczności lokalnej zamieszkującej obszar zlikwidowanego państwowego gospodarstwa rolnego we wsi Nieświastów w Gminie Kazimierz Biskupi poprzez rewitalizację miejscowości.

- 600 tys. zł - Wierzbinek (gmina wiejska) - Przebudowa drogi gminnej relacji Kryszkowice - Krzymowo. Inwestycja polega na przebudowie drogi na odcinku 2,66 km wraz z chodnikiem o długości 680 m.

- 300 tys. zł - Wilczyn - Zadanie pt. „Utworzenie miejsca rekreacji poprzez zagospodarowanie terenu w miejscowości Kopydłówek”. Projektuje się tam: utworzenie boiska sportowego, utwardzenie drogi dojazdowej , utworzenie miejsca postojowego, zakup i montaż elementów małej architektury, urządzeń siłowni zewnętrznej montowanych na pylonie oraz urządzeń placu zabaw, zakup i montaż kontenerowej świetlicy wiejskiej, nasadzenia zieleni, ogrodzenie i oświetlenie części terenu.

250 tys. zł - Ślesin - Przedmiotem inwestycji jest rozbudowa remizy strażackiej o dwustanowiskowy garaż wraz z pomieszczeniem socjalnym w miejscowości Wąsosze.

Grodziec. Jest 1,2 mln zł dofinansowania do budowy nowego urzędu!
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole