WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Jedni manifestowali przeciw imigrantom. Inni za to przepraszali

Dodano: 18.10.2015 17:47
Źródło: LM.pl

„Konin przeciw islamowi”, „ Polska dla Polaków”, „Bóg, Honor, Ojczyzna”. Z takimi hasłami przemaszerowali dzisiaj przez miasto przeciwnicy przyjmowania uchodźców. Tuż przed manifestacją inna grupa mieszkańców powiedziała natomiast zdecydowanie „Konin przeprasza za rasistów”.

Wieść o organizowanej w Koninie manifestacji przeciw imigrantom rozniosła się lotem błyskawicy i uderzyła w tych, którzy są otwarci na uchodźców. - Jest nam przykro i wstyd. To marsz rasistowski wymierzony w osoby wyznające islam. Dla ludzi organizujących ten marsz islam równa się arab terrorysta. Nie możemy się z tym zgodzić. Chcemy mieć otwarty Konin, oparty na dialogu i gościnny – mówił Jarosław Koźlarek z Ruchu Osiedle Konin.

Niedługo po tym proteście na pl. Wolności zgromadziło się około 300 osób. Niektórzy z biało-czerwonymi flagami, a inni z transparentami. - To nie jest marsz rasistowski. My chcemy pomóc tym ludziom, ale nie w takiej formie jaką zaserwował nam rząd. Trzeba rozwiązać problem tam na miejscu, w Syrii – mówiła Dominika Sosińska, organizatorka manifestacji z Ruchu Narodowego w Koninie.

Haseł antyrządowych jednak nie było. Były zamiast tego hasła uderzające w islam i jego wyznawców. - Jestem przeciwny sprowadzaniu nielegalnych imigrantów do Polski, bo ich kultura jest całkowicie inna od naszej i uważam, że to nie będzie dla nas dobre – mówi jeden z uczestników manifestacji, który nie chciał podać swojego imienia. - Nie znam żadnego muzułmanina, a wiedzę o nich opieram na tym co słyszę w telewizji, albo czytam w gazetach – dodał inny.

Marsz przeszedł ul. Warszawską i Dworcową na skwer przed KDK.

 

slajd 1 z 38
NASTĘPNY SLAJD

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Jaki rasizm??? My chcemy repatriantów Polaków z Donbasu, naszych rodaków, dla nich nie ma miejsca, a sprowadza się islamistów którzy ucinają głowy, gwałcą i mordują. Są filmy w internecie na nich wszystko widać. Tysiące Polaków zmuszono do wyjazdu, a ściąga się na siłę ludzi którzy są nastawieni na socjal. Tu nie ma żadnego rasizmu. Kto niby jest ten imigrant? Te rosłe chłopy zdrowe silne i wysportowane których widać w TV, dlaczego oni nie zostali żeby walczyć za swój kraj? A gdzie kobiety i dzieci??? Komu wciskacie ciemnotę???
Dodano: 18.10.2015 18:02    Przez: ~TrochęPrawdy
Polska przyjmuje imigrantów kiedy nie potrafi utrzymać na miejscu własnych obywateli. Taki dobrobyt stworzyla nam obecna władza.
Dodano: 18.10.2015 17:56    Przez: ~Malgorzata Wagner Kukiz' ...
Wysłać tych wspaniałych tolerancyjnych ludzi do krajów arabskich niech publicznie głoszą że są katolikami przekonają się na własnej skórze jaka jest prawdziwa natura araba!
Dodano: 18.10.2015 18:02    Przez: ~AntyIslam!POPIERAM!
Dla tych całych niby antyfaszystów —> dlaczego nie sprowadzicie sobie Islamskiej dziczy do domu??? Przecież jesteśmy w wolnym kraju! Poza tym dla przypomnienia faszyzm = narodowy socjalizm = lewica!!! Więc o jakim faszyźmie i rasiźmie mowa??? Macie swoje mieszkania i możecie sobie sprowadzić islamistów skoro wam tak bardzo pasuje. Nie dziwię się, że występujecie w maskach, normalni ludzie przyszli na manifestację przeciw islamowi z odkrytą twarzą, a wy czemu się ukrywacie? Widać macie coś na sumieniu, nie tylko błędy w logice.
Dodano: 18.10.2015 18:11    Przez: ~Kuba Martczak
Jedyna nadzieja w kibicach.Reszta sama podkłada łebki pod islamskie scyzoryki.Wierzę,że tu nie pójdzie im tak łatwo,Polska to nie Francja czy Holandia.
Dodano: 18.10.2015 18:14    Przez: ~fenrys

KOMENTARZE

Polska przyjmuje imigrantów kiedy nie potrafi utrzymać na miejscu własnych obywateli. Taki dobrobyt stworzyla nam obecna władza.
Dodano: 18.10.2015 17:56    Przez: ~Malgorzata Wagner Kukiz' ...
pani juz podziękujemy
Dodano: 18.10.2015 18:04    Przez: ~wyborcy
POmuna chetnie przypisuje faszystowski ryj oponentom chociaz sama stosuje gebelsowskie metody a rudy aferał ze złodziejami z PO zrobił wiecej szkody niz A.Hitler
Dodano: 18.10.2015 18:18    Przez: ~Julian
narodowe chłopki-roztropki zorganizowały marsz którego2/3 przebiegały z dala od ludzkich siedzib hehehehehe
Dodano: 18.10.2015 18:51    Przez: ~hehehehhehe
I pomysleć, pani Małgorzato, ze Kukiz spiewał kiedyś o tolerancji.
Dodano: 18.10.2015 19:28    Przez: ~Skóra
avatar O przepraszam, ale jesteś w błędzie! Otóż to nadwiślańskie wiadro z gnojem najwięcej osób opuściło w latach 2005r-2007r za rządów pis-uarków, tak jak największe bezrobocie spowodował rząd aws(kleru pies) i premiera buzka jerzego. Zaczynali bałaganić przy bezrobociu-97r. 10,3% a kończyli 15,9% w 2001. Widzę, że zaślepienie ideologiczne zaczyna górować nad rozsądkiem-podobnie jak Q.
Dodano: 18.10.2015 19:52    Przez: Krewa
Wyślijmy Tuska,Kopacz i całą tą POmarańczowo Kawiorową mafię do Syrii na rok bez żadnej ochrony.Jak POwrócą i POwiedzą ze w Afryce jest tolerancja to MY uwierzymy i przyjmiemy emigrantów.Musimy być pewni i dla tego zróbmy doświadczenie,a nawet Ci co tak bardzo chcą ich przyjmować mogą dołączyć do wycieczki.Jak wrócą to przyjmujemy a jak nie to kożyść POdwójna.
Dodano: 18.10.2015 20:16    Przez: ~Q
Podziekujmy wiec im za tydzien za ten dobrobyt i obietnice
Dodano: 18.10.2015 20:24    Przez: ~xyz
Takie pytanie do CO Pozarządowych, do Pana Bartłomieja i Ruchu Miejskiego Osiedle Konin? Jak to możliwie, że w instytucji państwowej, miejskiej, eksponowani są działacze w kominiarkach, z zasłoniętymi twarzami? Kto pozwolił niebezpiecznym ludziom afiszować się podczas konferencji w miejskiej instytucji? Jako obywatel Konina nie wyobrażam sobie tego, że np. kibole Górnika w kominiarkach prowadzą konferencję. Czy organy ścigania się tym zainteresowały?
Dodano: 18.10.2015 20:25    Przez: ~normalny
Kukiz z PiSem na pewno dadzą dobrą zmianę. Ktoś kto w to wierzy jest wg mnie bardzo naiwny.
Dodano: 18.10.2015 20:28    Przez: ~as
Na jednym ze zdjęć w szeregach narodowców rozpoznałem gościa który ma 45 lat. W życiu przepracował max 5 lat z czego legalnie ani roku. Od lat żyje z MOPSU, ma dwoje dzieci z którymi nawet się nie spotyka. Na żadne nie płaci alimentów. I TEN GOŚĆ TWIERDZI, ŻE UCHODŹCY MU COŚ ZABIORĄ? ŻEBY KOMUŚ COŚ ZABRAĆ TO NAJPIERW TRZEBA COŚ MIEĆ, NA COŚ ZAROBIĆ? JAK UCHODŹCY NIE ZAROBIĄ NA NIEGO TO ON NA PEWNO NIE ZAROBI NA NICH. Niech najpierw spojrzy na siebie, jakim jest pasożytem ponieważ na razie to on pasożytuje na innych podatnikach niech zamartwi się o swoje dzieci. Dla mnie nie robi wielkiej różnicy czy będę utrzymywał nieroba Polaka czy kogoś z innego kraju. Zawsze tak było, że skrajne poglądy i skrajni politycy skupiali wokół siebie nieudaczników życiowych którzy za zwoje lenistwo i ograniczenie intelektualne skutkujące wykluczeniem obarczali innych a nie swoje wady. Menele, zacznijcie od siebie.
Dodano: 18.10.2015 20:38    Przez: ~Ulrich von Jungingen
Jak zawsze uczestnicy z twarzami nieskalanymi myslami. Co chcieć Ruch Narodowy, ONR, Falanga, zwykłe niedouczone tałatajstwo. Przykre to że mamy faszyzm w naszym mieście.
Dodano: 18.10.2015 20:59    Przez: ~Faszyści na drzewo
Ktoś wyraża swoje zdanie czy opinie na temat tego wszystkiego i od razu faszysta. Każdy ma prawo do wyrażenia swojej opinii i to nie powinno oznaczać, że jest faszystą.
Dodano: 18.10.2015 21:04    Przez: ~Człowiek
Do człowiek: Ktoś wyraża poglądy faszystowskie to jak go nazwać? Liberał?
Dodano: 18.10.2015 21:26    Przez: ~Ulrich von Jungingen
Najpierw wypadałoby się zapoznać dokładnie z definicją faszyzmu. Faszyzm to narodowy socjalizm, a więc nurt lewicowy. Partie KORWIN i Ruch Narodowy to ruchy prawicowe. Faszyści chcą, żeby o wszystkim decydowało państwo, a więc biurokracja. Prawica - żeby to obywatel sam decydował o sobie. Proponuję nie używać słów, których znaczenia nie rozumiesz. Białe to białe, a czarne to czarne, mimo że w Gazecie W.... napisali inaczej.
Dodano: 18.10.2015 22:30    Przez: ~Von
to raczej socjalista narodowiec,,, To dlatego sld nie moze przyjsc na takie spotkanie gdyż zostaną aresztowanii za faszzym
Dodano: 19.10.2015 00:02    Przez: ~jhg
kukiz żąrt prgram co mu sie przysni ja tyle nie pije
Dodano: 19.10.2015 01:31    Przez: ~żadamy
Syria w Afryce - np, no...
Dodano: 19.10.2015 11:17    Przez: ~lop
A widzisz boi się że braknie dla niego kasy z MOPSu
Dodano: 19.10.2015 11:57    Przez: ~qrant12
NAJWIEKRZYM ZAGROZENIEM DLA POLAKA JEST SAM POLAK A NIE JAKIS TAM IMIGRANT.
Dodano: 19.10.2015 12:35    Przez: ~POLAK
Nie płaci sie za Alimenty to idzie się do pierdla . W takim razie nic nie daje i nikomu nie zabiera bo nic nie daje. A co z gościen z Antyfy którego rozpoznałem - nie praccował i nie pracuje- takie jego zycie a zaprasza gości - to dopiero bezczelność. Wiec o czym tu mowa.
Dodano: 19.10.2015 13:52    Przez: ~HA ha
Zważywszy głosy można być pewnym, że wszyscy zwolennicy kukiza cię poparli i odwiedziłaś wszystkie kawiarenki w koninie i okolicy, ale to nic nie pomoże-trójkę parafialną na aptekę nasłałem.
Dodano: 19.10.2015 19:07    Przez: ~nie wierzący w fanatyzm
Co do tego, że nie będzie gwałcił i siał chorób to bym polemizował-wygląda na takiego co jeszcze rozwinie skrzydła...ułańskie
Dodano: 20.10.2015 00:49    Przez: ~Jagiełło
Dobrobyt panocku to każdy musi sobie sam wypracować! Jeśli żyjesz w biedzie sam jesteś tego winny. Nie oczekuj, że inni będą na Twój "dobrobyt" pracowali.
Dodano: 20.10.2015 18:28    Przez: ~jaś
Hm. Syria to nie Afryka. Ale na LMie krzyczą sami znawcy, obcych kultur i geografii świata:-)))
Dodano: 21.10.2015 12:12    Przez: ~bip2
Strasznie mi wstyd za faszystów!
Dodano: 18.10.2015 18:01    Przez: ~winner
zawsze możesz wyjechać np. do Syrii
Dodano: 18.10.2015 20:19    Przez: ~wypadZKraju
Prawdziwy rasizm to islam. Nie ma bardziej rasistowskiej religii. Albo przechodzisz na islam, albo przy najbliższej okazji utną łeb innowiercom. Już wysadzają w powietrze bezzenne zabytki naszej cywilizacji ogromne posągi Buddy liczące 1500 lat, świątynię w Palmyrze, starożytne mury Niniwy, kościoły i inne świątynie. Wpuszczajcie ich więcej, to obrócą wszytsko w pył i postawią na to miejsce meczety.
Dodano: 19.10.2015 09:22    Przez: ~ISLAM = RASIZM
Ojej, następny cudak. Jesteś buddystą? To jest Twoja cywilizacja?;-) Ludzie. Wam się g...wno z plackiem myli. Widać, że tu sami niedouczeni i przestraszeni piszą. Nie martwcie się, MOPRu nam nie zrujnują, potraktują nas jak kraj tranzytowy. MOPR sam się zrujnuje, większość ludzi to klienci od pokoleń. I za to płacicie, a martwicie się uchodźcami.
Dodano: 21.10.2015 12:15    Przez: ~bip5
Wysłać tych wspaniałych tolerancyjnych ludzi do krajów arabskich niech publicznie głoszą że są katolikami przekonają się na własnej skórze jaka jest prawdziwa natura araba!
Dodano: 18.10.2015 18:02    Przez: ~AntyIslam!POPIERAM!
Nierozumny! ,,Katolicy" są przeciwni budowie obozów koncentracyjnych! A strzelanie do ludzi to nie zwycięstwo ale porażka!
Dodano: 18.10.2015 21:34    Przez: ~katolik
Dokładnie taka jak Twoja. Przemyśl to.
Dodano: 19.10.2015 07:26    Przez: ~...
Jaki rasizm??? My chcemy repatriantów Polaków z Donbasu, naszych rodaków, dla nich nie ma miejsca, a sprowadza się islamistów którzy ucinają głowy, gwałcą i mordują. Są filmy w internecie na nich wszystko widać. Tysiące Polaków zmuszono do wyjazdu, a ściąga się na siłę ludzi którzy są nastawieni na socjal. Tu nie ma żadnego rasizmu. Kto niby jest ten imigrant? Te rosłe chłopy zdrowe silne i wysportowane których widać w TV, dlaczego oni nie zostali żeby walczyć za swój kraj? A gdzie kobiety i dzieci??? Komu wciskacie ciemnotę???
Dodano: 18.10.2015 18:02    Przez: ~TrochęPrawdy
Popieram! i dodam: -A Polacy z Kazachstanu?
Dodano: 18.10.2015 18:27    Przez: ~pawelll
Co za bzdury. Przed wybuchem problemu uchodźców bylice przeciwni pomocy ludziom z pogranicza Ukrainy i Rosji. Krzyczeliście Banderowcy albo Rosyjscy agencji a teraz farbowane lisy zmieniliście zdanie bo trafił się lepszy "obiekt nienawiści". Nie chcecie ani jednych ani drugich a do tego ze wzajemnością. Dajecie się urabiać jak plastelina przez populistów. Nikt nie chce w Polsce szukać azylu, a co najwyżej przejechać przez ten biedy kraj. Jesteście zmanipulowanymi oszołomami.
Dodano: 18.10.2015 22:25    Przez: ~Ulrich von Jungingen
avatar Nie szukaj pozytywów w wiadrze z gnojem, którym jest ten kraik. Jak nie mają ci kato-talibowie wroga w pobliżu(ukraina) to szukają nieco dalej, a jak nie znajdą, to go sobie wymyślą i obsobaczą. Wiem że sprzyja temu kampania wyborcza, ale jak poważnie traktować przyszłych kandydatów do sejmu, czy senatu, którzy także temu ulegają -przykład choćby z tej strony.
Dodano: 18.10.2015 22:51    Przez: Krewa
Jak można oddać życie wielokrotnie-chyba po reinkarnacji albo po ponownych narodzinach. Fanatyzm przez ciebie przemawia!
Dodano: 19.10.2015 19:03    Przez: ~bóg
A odróżniasz Rydzyka od chrześcijanina i islamistę od muzułmanina? Poczytaj najpierw, czym jest państwo islamskie. Ono nie ma żadnego związku z islamem, jedynie go wykorzystuje. Ci ludzie, o których piszesz posługując się stereotypami, są muzułmanami, którzy uciekają przed terrorem i zbrodniami islamistów. Można go przyrównać jedynie do nazizmu. Cwaniacy, owszem, też się pojawią razem z politycznymi uchodźcami. Ale cwaniacy są wszędzie, wystarczy zajrzeć do polskiej historii. Nie brakuje w niej kapusiów gestapo, szmalcowników i pań golonych na łyso. Otwórz głowę, zanim zaczniesz się bać. I nie siej lęku wśród ludzi. Masz rację jedynie co do emigracji ekonomicznej. To są ludzie wypędzeni z Polski przez złe rządy.
Dodano: 21.10.2015 12:09    Przez: ~bip
A jeśli chodzi o polski socjal, na który nastawieni są uchodźcy, nie rozśmieszaj mnie. Wychowuję sama córkę, nie zarabiam kokosów i i tak nie przysługuje mi rodzinne. 70 zł, w Niemczech około 200 euro na dziecko. I przykłady można mnożyć. Przypuszczam, że większość tych ludzi miała się lepiej w Syrii przed wojną niż Ty masz się teraz.
Dodano: 21.10.2015 12:11    Przez: ~bip2
Dla tych całych niby antyfaszystów —> dlaczego nie sprowadzicie sobie Islamskiej dziczy do domu??? Przecież jesteśmy w wolnym kraju! Poza tym dla przypomnienia faszyzm = narodowy socjalizm = lewica!!! Więc o jakim faszyźmie i rasiźmie mowa??? Macie swoje mieszkania i możecie sobie sprowadzić islamistów skoro wam tak bardzo pasuje. Nie dziwię się, że występujecie w maskach, normalni ludzie przyszli na manifestację przeciw islamowi z odkrytą twarzą, a wy czemu się ukrywacie? Widać macie coś na sumieniu, nie tylko błędy w logice.
Dodano: 18.10.2015 18:11    Przez: ~Kuba Martczak
ŻADNI IMIGRANCI NIE CHCĄ DO NAS PRZYJEŻDŻAĆ! TO NASZE WŁADZE MOGĄ CHCIEĆ ZBUDOWAĆ NA NASZYM TERENIE OBOZY KONCENTRACYJNE (LUB PRZYMUSOWE PRZESIEDLENIA JAK KTO WOLI) W RAMACH DAWANIA DUPY OBCYM MOCARSTWOM, KTÓRE ZAMIAST ZLIKWIDOWAĆ ZASIŁKI DLA NIEROBÓW I CWANIAKÓW! PRZECIWKO TEMU WŁAŚNIE PROTESTUJEMY! NIE ROZUMIEM JAK MOŻNA SIĘ NAZYWAĆ ANTYFASZYSTĄ I POPIERAĆ ZASIŁKI SOCJALNE I PRZYMUSOWE PRZESIEDLENIA LUDNOŚCI!
Dodano: 18.10.2015 21:29    Przez: ~Jezus Zbawcą
Najpierw niech się zajmą tymi co potrzebują pomocy w naszym mieście znam osoby które od prawie 10 lat czekają na mieszkania komunalne i nic a tamci przyjadą i co będzie praca będzie mieszkanie to jest chore i tyle
Dodano: 18.10.2015 18:13    Przez: ~Mieszkaniec
racja
Dodano: 18.10.2015 22:12    Przez: ~f
Mieszkania komunalne też są fundowane przez podatników, więc oczekujący niech zawiną rękawy i sobie wybudują domki. A jak ich nie stać to do proboszcza dobrodzieja i pisu- pierwszy i drudzy są tacy hojni, przynajmniej ostatnio.
Dodano: 19.10.2015 17:48    Przez: ~kasa
Na konferencji w kominiarkach ale siarę sobie zrobiliście no nie mogę ;)))
Dodano: 18.10.2015 18:14    Przez: ~antifa heh
Ewidentna manipulacja faktami! W marszu przeciwko uchodźcom wzięli udział ZWYCZAJNI OBYWATELE, natomiast Ruch Miejski O.K Osiedle Konin, który został zorganizowany m.in. na potrzeby zrobienia farsy z tego przedsięwzięcia, ośmieszenia społecznej inicjatywy i zrobienie z ludzi niedoinformowanych rasistów - kiboli jest tworem prosto z Urzędu Miejskiego. To skandal, że w naszym mieście, podobnie z resztą jak jest w całej Polsce, nie można wyrazić własnego zdania, zademonstrować swoich poglądów i wyrazić BRAKU ZGODY na wprowadzenie do nas modelu życia zagrażającego naszym dzieciom, naszym dobrom materialnym, naszej godności, naszemu bezpieczeństwu. Czy to jest rasizm, że chcemy żyć? Władz nie interesuje punkt widzenia szarego człowieka, a przecież "szary lud" to my! Bez nas nie będzie władzy... komu będziecie rządzić? Islamiści nie przyjmują do wiadomości praw obowiązujących w danym kraju i nie uznają innych zasad, niż Koran, który poz ...
Dodano: 19.10.2015 11:59    Przez: ~koninianka
Jedyna nadzieja w kibicach.Reszta sama podkłada łebki pod islamskie scyzoryki.Wierzę,że tu nie pójdzie im tak łatwo,Polska to nie Francja czy Holandia.
Dodano: 18.10.2015 18:14    Przez: ~fenrys
tupniesz to kibole idą w rozsypkę
Dodano: 18.10.2015 18:41    Przez: ~Jagiełłó
Szkoda, że nie było możliwości zbadania ilorazu inteligencji członków obu pochodów ponieważ po szerokości karków i małych głowach obstawiam, że narodowcy przegraliby w tej dyscyplinie z kretesem.
Dodano: 18.10.2015 18:15    Przez: ~Ulrich von Jungingen
Mimo, ze bylo ich 10 razy wiecej?
Dodano: 18.10.2015 18:41    Przez: ~wow
Ty już przegrałeś z kretesem, Jungingen... swoim żałosnym komentarzem i mało skomplikowanym tokiem rozumowania... jednym słowem: ameby niech nie próbują zabłysnąć inteligencją i robić kariery na forach, lecz niech zostaną w swym naturalnym środowisku filtrując wodę w poszukiwaniu mikroorganizmów. Przed tobą jeszcze całe lata świetlne zanim przejdziesz ewolucję.
Dodano: 19.10.2015 18:03    Przez: ~przeciw imigrantom
Debile posługujący się hasłami o honorze, to zwykłe tchórzliwe gnojki, które honoru nie posiadają. Precz z Konina z tymi faszystami i bandami kiboli. Narodowcy i obrońcy Polski się znaleźli. Żałosne gnidy.
Dodano: 18.10.2015 18:22    Przez: ~koninianin
1 z 9
123456789>>