WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Po zmroku noszenie odblasków jest obowiązkowe

Dodano: 19.10.2015 12:38
Źródło: LM.pl

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Koninie przypomina, że po zmroku używanie odblasków jest obowiązkowe.

Jesień to czas, kiedy szybko staje się ciemno, a piesi na drogach są mniej widoczni. Co roku wielu z nich ginie właśnie dlatego, że nie zostali zauważeni przez kierowców samochodów. A jadące z prędkością 90 km/h auto pokonujące 25 metrów w ciągu sekundy pieszego zauważy dopiero z odległości 20-30 metrów. W związku z tym kierowca nie ma szans, żeby go ominąć. Zwiększają się one, kiedy pieszy ma odblaski. Wtedy jest widoczny nawet z odległości 130-150 metrów.

Dlatego koniński WORD apeluje o umieszczanie elementów odblaskowych w taki sposób, żeby były one widoczne dla innych uczestników ruchu. Przypomina również, że zobowiązują do tego przepisy prawa. 

fot. archiwum

  • Po zmroku noszenie odblasków jest obowiązkowe

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

O zmierzchu w terenie zabudowanym. Chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku. (Dz.U. 1997 Nr 98 poz. 602 z późn. zm. art. 11 pkt 1-5). Przepraszam autora, że uzupełniam ale można go źle zrozumieć.
Dodano: 19.10.2015 13:14    Przez: ~szofer

KOMENTARZE

A KIEDY NA ZATORZU te CHWASTY ZOSTANĄ UCYWILIZOWANE ??? po zmianie Administracji ...........
Dodano: 19.10.2015 13:01    Przez: ~rysopis........
O zmierzchu w terenie zabudowanym. Chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku. (Dz.U. 1997 Nr 98 poz. 602 z późn. zm. art. 11 pkt 1-5). Przepraszam autora, że uzupełniam ale można go źle zrozumieć.
Dodano: 19.10.2015 13:14    Przez: ~szofer
4a. Pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu POZA obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.
Dodano: 19.10.2015 14:35    Przez: ~ja
Czyli po zmierzchu po drodze w obszarze zabudowanym nie musi mieć odblasków?
Dodano: 19.10.2015 15:10    Przez: ~Jasio
A co z nieoświetlonymi rowerzystami, oni stanowią jeszcze większy problem. Codziennie mijam nieoświetlonych rowerzystów na drodze do Kazimierza Bisk. Kiedyś dużo nie brakowało do wypadku. Rowerzystę zauważyłem dopiero kilkadziesiąt metrów przede mną, miałem szanse go ominąć, ale akurat byłem wyprzedzany, nie za bardzo mogłem odbić w lewo, ale się udało. Proszę policję o kontrolowanie oświetlenia w rowerach!!! Tym bardziej, że przepisy nakazują każdemu uczestnikowi ruchu drogowego być oświetlonym. Nikt tego nie przestrzega, łącznie z policją. Tak się mi wydaje.
Dodano: 19.10.2015 16:19    Przez: ~jg
policja.pl/pol/aktualnosci/102338 Artykuł, po którym człowiek jest jeszcze głupszy niż był. Chodzi o teren zabudowany? Czy ktoś to w ogóle redaguje. Prawo to dotyczy miejsc poza obszarem zabudowanym.
Dodano: 19.10.2015 22:09    Przez: ~Gupol
Kochani moi. Czytajcie przepisy prawne a nie rewelacje głupoli z LM. Starajcie się być widoczni. Prawo nie zabrania picia alkoholu w miejscach publicznych ani pierdzenia przed urzędem.
Dodano: 19.10.2015 22:40    Przez: ~Qń
POlicja nie kontroluje tych bez odblasków poza obszarem zabudowanym. Codziennie jadąc do/z pracy mijam przynajmniej 2 desperatów idących drogą (nie poboczem) po zmroku bez odblasków, a POlicja co robi?? Na tej drodze zatrzymuje mnie do kontroli, a desperaci w trakcie tej kontroli przechodzą spokojnie bez odblasków obok radiowozu. POlicja "trzepie" kierowców, bo może znajdą coś, do czego można się przyczepić i statystyki rosną!!
Dodano: 20.10.2015 08:28    Przez: ~rtre
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO