WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Pokaz mody historycznej przed Świętem Niepodległości

Dodano: 26.10.2015 07:30
Źródło: LM.pl

Dwórki, rycerze, a nawet starożytne Egipcjanki. Ich wszystkich można było zobaczyć na pokazie mody historycznej w Szkole Podstawowej nr 6 w Koninie.

Konińska „szóstka” inaczej niż zwykle postanowiła uczcić zbliżające się Narodowe Święto Niepodległości i zorganizować pokaz mody, ale nietypowej bo historycznej. Dzieci w rolach modeli mogły wcielić się w postać z wybranej epoki historycznej.

Ponadto drugo i trzecioklasiści wzięli udział w spotkaniach z historią, podczas których zapoznawali się z przedmiotami codziennego użytku, o których dziś się już nie pamięta. Były to m.in. nosidło do wody, czy magiel. Dzieci dowiedziały się też o ginących zawodach, o których opowiedziała im Stanisława Jasiczek z muzeum w Węglewie.  

fot. SP6 w Koninie

slajd 1 z 24
NASTĘPNY SLAJD

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Polacy powinni hucznie świętować: w kolejności od najważniejszego: 1. ŚWIETO NIEPODLEGŁOŚCI 2. ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA 3. ŚWIĘTO PRACY 4. ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO 5. ŚWIĘTO ZAKOŃCZENIA II WŚ i ZWYCIĘSTWA NAD FASZYSTOWSKIMI NIEMCAMI. Więcej świąt państwowych nam nie trzeba
Dodano: 26.10.2015 13:38    Przez: ~Patriota2015
avatar Święto odzyskania niepodległości a i owszem, ale święto uchwalenia konstytucji NIGDY-PRZENIGDY. Konstytucję trzeciego maja uchwalono podstępem i sposobem, który polegał na wniesieniu jej pod obrady sejmu na pierwszym posiedzeniu po przerwie wielkanocnej, licząc na absencję posłów, a także na tym, że o dacie rozpoczęcia sesji poinformowano pisemnie jedynie zwolenników projektu, świadomie rezygnując z publicznego jego ogłoszenia. W rezultacie tych manipulacji w dniu 3 maja 1791r. na sali obecnych było 182 senatorów i posłów, a powinno być około 500. Projekt przeszedł niezbyt imponującą większością głosów(za było 110-przeciw 72) i stąd trefność dokumentu i łajdackie jego uchwalenie. Więc co tu świętować-przecież nigdy nie weszła w życie, a stała się przyczynkiem do całkowitego rozbioru polski.
Dodano: 26.10.2015 18:45    Przez: Krewa
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO