WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Młodzież pod okiem mistrza uczyła się sztuki barmańskiej

Dodano: 8.11.2015 15:13
Źródło: LM.pl

Aperitify i digestify przyrządzali uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie. A wszystko to pod okiem mistrza z Akademii Kelnerskiej.

Specjalne warsztaty z zakresu zawodu barman/sommelier odbyły się wczoraj. Uczestniczyli w nich uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz technikum obsługi turystycznej. O rodzajach, technikach i historii przygotowywania drinków opowiadał Grzegorz Górnik z Akademii Kelnerskiej. On również pokazał jak miksuje się napoje i jak przygotować oryginalne drinki zgodnie ze sztuką barmańską. Młodzież nauczyła się też prawidłowo otwierać oraz podawać wina.

Jednak nie tylko praktyka była ważna podczas tych warsztatów. Jak informuje Elżbieta Sell, organizator spotkania, uczniowie ZSEU dowiedzieli się wiele o kulturze spożywania napojów i zgubnych skutkach picia alkoholu. - To na pewno niezapomniana lekcja, która pokazała, że ten zawód wymaga dużej wiedzy i niespotykanych umiejętności oraz systematycznego doskonalenia. Profesjonalny barman/sommelier to showman, artysta o wysokiej kulturze osobistej – podkreśla Elżbieta Sell.

Na koniec uczestnicy kursu otrzymali certyfikaty.  

fot. ZSEU Żychlin

  • Młodzież pod okiem mistrza uczyła się sztuki barmańskiej
  • Młodzież pod okiem mistrza uczyła się sztuki barmańskiej

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

KOMENTARZE

Mlodzież do szkol do harcerstwa pozytywnych kol zainteresowanie A NIE DO PIERWSZYCH KROKOW ALKOHOLIZMU...co to sie dzieje fuj...
Dodano: 08.11.2015 19:08    Przez: ~brenda...PIERWSZY...!!!
Pierwszych kroków alkoholizmu? A od kiedy barman/sommelier to alkoholik? W naszej szkole nie istnieje żadne harcerstwo, bo to nie jest gimnazjum czy podstawówka a po drugie kształcimy się w swoich zawodach, co chyba nie jest grzechem a raczej naszym obowiązkiem. Czasami zastanawiam się, czy takim marginesom społecznym płacą za świecenie brakiem inteligencji. Żegnam, bez pozdrowień.
Dodano: 08.11.2015 20:37    Przez: ~Uczennica ZSEU :)
Sugerowanie, że barman/ sommelier= alkoholik. Nie masz co z czasem robić to zamiast pieprzyć głupoty na jakimś gównoportalu sam weź udział w takim kursie, zainwestuj w siebie, poświęć go na rozwój. Najlepiej usiąść swoim tłustym dupskiem przed komputerem i hejtować wszystkich po kolei, którzy robią coś, co ma faktycznie sens. Różnica pomiędzy nami a Tobą jest taka, że my zdobywamy kwalifikacje i umiejętności, w przyszłości je wykorzystamy w naszym zawodzie, natomiast Ty drogi oburzony hejterze będziesz układać bruk kitrając 0,7 za pomarańczową kamizelką i wtedy będziesz się mógł pochwalic jakim to byłeś wspaniałym hejterem. W takich komentarzach nie pokazujesz swojej inteligencji a jedynie "downa z przemieszczeniem".
Dodano: 08.11.2015 22:58    Przez: ~Uczen
Panie "Uczeń" vel "Uczennica ZSEU:) „ Uwaga była o tyle słuszna, że według Polskiego śmiesznego "prawa" po kieliszku wina można stracić Prawo Jazdy i zostać nazwanym przez złotoustych rzeczników Policji i dziennikarzy PIJAKIEM I ZABÓJCĄ NA DROGACH a po odbyciu ciężkiej kary, aby odzyskać Prawo Jazdy trzeba przejść badanie pod kontem alkoholizmu. Ale wy dzieci Prawa Jazdy pewnie jeszcze nie macie wiec może dotychczas nie zdawaliście sobie sprawy, kogo w Polsce nazywa się pijakiem i alkoholikiem.
Dodano: 09.11.2015 02:28    Przez: ~Ulrich von Jungingen
PS. Panie Uczeń. Wszelkie statystyki wskazują, że pracownicy hotelarstwa i gastronomii to jedni z najgorzej opłacanych pracowników w Polsce, zatrudnieni na najgorszych rodzajach umów. Więc się tak nie wywyższaj, ponieważ dobry fachowiec od kładzenia bruku pewnie przebiłby ciebie z wypłatą trzykrotnie i nie musi się zginać wpół przed klientami jak barman.
Dodano: 09.11.2015 02:39    Przez: ~Ulrich von Jungingen
Krzyżaku! Nie lubię ciebie ale dzisiaj masz rację. Barman to ten przestępca, który podaje zbrodniarzom do ręki broń. Wszak każdy człowiek posiadający prawo jazdy i pijący alkohol to potencjalny morderca. Każdy człowiek po drinku to gwałciciel, człek bijący żonę i szczający po piwnicach obszczymór. Wszak to, że wypił drinka a nie jego charakter jest przyczyną chamskiego zachowania. Cham, awanturnik zawsze będzie chamem a alkohol tylko uwypukla tę cechę charakteru. In vino veritas. Wszystkich barmanów należy rozstrzeliwać a zmniejszy się spozycie alkoholu, przestępczość a zwłaszcza przemoc w rodzinie.
Dodano: 09.11.2015 07:54    Przez: ~Wino von butelka
Bo po alkoholu nie wsiada się za kierownicę.Po pijaku (drinku, piwie, itp.) jeździ się taksówką lub chodzi piechotą.A pyszne koktaile to fajna rzecz i dobrze, że będziemy mieć profesjonalistów
Dodano: 09.11.2015 13:09    Przez: ~beauty - amatorka dobrych ko ...
Alkohol jest dla ludzi pijących z umiarem i rozwagą. Dobry barman widzi kiedy nie może komuś podać drinka alkoholowego dlatego też mu odmawia. Ludzie oskarżający barmanów o to, że ktoś stał się alkoholikiem są w błędzie. W tym zawodzie jest mało profesjonalnych barmanów. Człowiek stojący za ladą, podający alkoholizowanego drinka nie znając jego podstaw, tego z czego jest dany alkohol, nie umiejący go nawet poprawnie podać, nie powinien się nazywać barmanem. Dzieci, poczytajcie dobrze o tym co prawdziwy barman potrafi bo wielu z was, jeżeli nie wszyscy, nigdy nie spotkało prawdziwego barmana. Kurs z panem Grzegorzem Górnikiem to zaszczyt, którego hejterzy nigdy nie zaznają. Ów człowiek jest mistrzem w dziedzinie kelnerstwa, somelierstwa, barmństwa itp. Bo powiedzcie szczerze, który z was miał okazję kiedykolwiek zrobić coś dla jakiejkolwiek sławy czy osobistości? On kiedyś zaczynający od barmana, organizuje obsługę na najbardziej ekskluzywny ...
Dodano: 15.11.2015 19:57    Przez: ~Good job.
JEDZCIE KASZE , MÓDLCIE ,,SIĘ''. MUZUŁMANIE MODLĄ I NIE PIJĄ ,ZA TO GWAŁCĄ ,ZABIJAJĄ .BIJĄ. ...
Dodano: 09.11.2015 06:45    Przez: ~M
Dążymy do tego co chcemy i lubimy robić :) i chyba gówno to powinno obchodzić innych ludzi. Bo my będziemy stać za barem i patrzeć jak wy z zalanymi i zarzyganymi mordami będziecie mówić jak wam nie wyszło w życiu bo nawet szkoły nie skonczyliscie i pracujecie przy zamiatanou lisci albo czyszczeniu kibla na dworcu(do czego również potrzebne jest juz wykrztalcenie) a co tu mowic bez pracy nie ma placy.Wiec zamiast wziąć się do roboty to lepiej hejtowac.Ale niestety w ten sposób nie zrobicie nawet grosza. :v śmiech Oby więcej takich kursów :)
Dodano: 09.11.2015 09:04    Przez: ~Zseu
Mam nadzieję, że osoby podpisujące się, jako uczniowie tej szkoły nie są wcale jej uczniami tylko hejterami, ponieważ poziom buty, chamstwa i pogardy dla innych jest przerażający i świadczy źle tak o uczniach jak i o szkole. Jesteś w szkole średniej a piszesz jak byś kończył najlepszą uczelnię. Jesteś taki pewien, że mieszkając w okolicy Konina zostaniesz barmanem w dobrym hotelu lub klubie? A ile takich jest? Ilu ludzi w Polsce pracuje w swoim zawodzie? 30% to maks! Skąd wiesz, że to ty nie będziesz zamiatał liści? Czym się różni człowiek kładący kostkę w pomarańczowym kombinezonie lub człowiek zamiatający liście w takim samym kombinezonie od jakiegoś barmarzyny, który pomarańczowy kombinezon zamienił na śmieszne wdzianko wymyślone przez hotel, myjący po kimś szkło, wycierający po kimś rozlane piwo i kłaniający się wpół każdemu jak leci? Ja wielkiej różnicy nie widzę. Życzę oszałamiającej kariery w którymś domu pielgrzyma ...
Dodano: 09.11.2015 09:57    Przez: ~Ulrich von Jungingen
Ale kto z nich ma zamiar mieszkać/ pracować w koninie? Na tym zadupiu gdzie o 20:00 ulice są puste, prócz paru podpitych dresów na blokowisku.
Dodano: 09.11.2015 19:41    Przez: ~.
Pijmy więc.
Dodano: 09.11.2015 09:27    Przez: ~pijak pierwszy
Miszczu! Polej.
Dodano: 09.11.2015 10:00    Przez: ~Spragniony
Potrzebuje dobrego barmana
Dodano: 09.11.2015 10:32    Przez: ~wesele
Kraj kwitnącej cebuli Młodzież się stara, uczą się, szkolą a wy i tak będziecie się ich czepiać. Idę o zakład, że nikt z uczestników tego kursu nie zostanie w takim śmiesznym Koninie więc nie patrzcie na koniński rynek, to są ludzie przedsiębiorczy, działają w przeciwności do was, tworzących tu swoje mongolskie teorie.Oni za pare lat będą lać w kieliszki wino, którego butelka jest równowartością waszej miesięcznej pensji, wy dalej będziecie siedzieć na dupach, hejtować i narzekać jak to wam się źle żyje.Co do tych którzy uważają ich za dzieciaków, chce przypomnież, że pod koniec 2 klasy technikum większosc z nich kończy 18 lat.Nie przejmujcie się droga młodzieży, uczcie się, brnijcie do przodu, potem hop za granice i co was będzie obchodzić ten margines hejtujący na lm'ie.
Dodano: 09.11.2015 19:36    Przez: ~Były mieszkaniec Konina
Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO