WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Nie bądź obojętny! Reaguj widząc osobę potrzebującą pomocy

Dodano: 27.11.2015 10:53
Źródło: LM.pl

Widzisz marznącego bezdomnego, lub śpiącego na ławce nietrzeźwego? Reaguj! Zadzwoń do jednej z instytucji pomagających ludziom w potrzebie. Numery telefonów znajdziesz na specjalnie wydrukowanych plakatach.

Na dworze z dnia na dzień jest coraz chłodniej, a zima to największe niebezpieczeństwo dla osób bezdomnych, samotnych oraz nietrzeźwych. Nawet krótka drzemka na ławce może się dla nich skończyć tragicznie. Dlatego widząc takie osoby trzeba reagować. - Policjanci co roku o tej porze przeszukują znane miejsca gromadzenia się osób bezdomnych. Zdarza się jednak, że niektórzy znajdują się w miejscu nieznanym, albo wręcz ogólnodostępnym i wtedy każdy może taką osobę zauważyć. Nie należy przechodzić obojętnie, bo brak reakcji może oznaczać nawet śmierć – informuje Marcin Jankowski, rzecznik konińskiej policji.

W związku z niebezpieczeństwem jakie niosą za sobą ujemne temperatury, koniński MOPR wydrukował specjalne plakaty. Znajdują się na nich numery telefonów do instytucji, do których należy się zwrócić widząc osobą potrzebującą.

  • Nie bądź obojętny! Reaguj widząc osobę potrzebującą pomocy

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:akcja zima,   plakat MOPR,   pomoc bezdomnym,   osoby bezdomne,   MOPR,   policja,   straż miejska,   PCK,   izba wytrzeźwień

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

A ja nie bede sie pytac tylko odrazu zadzwonie...wole pomoc,niz czytac potem,ze osoba,ktorej nie pomoglam zamarzla....alkoholik pije-nalog jest silniejsza,jest slaby i tyle a slabszym sie pomaga,zreszta kazdemu,kto potrzebuje pomocy,czt to bezdomny cuchnacy alkoholem czy to zwierzak.Ja mialam takie same zdanie na ten temat jak przedmowca ale zaczelam ogladac betlejewski prowokacje i inaczej spojrzalam na wszystko.Zycze i tym dobrym i tym zlym wszystkiego dobrego i Wesołych Świąt:)
Dodano: 27.11.2015 15:22    Przez: ~Gilza
Przy Kauflandzie calymi dniami siedzi bezdomny i umyslowo chory i jakos nikt mu nie pomaga i jest zglaszane i po co te plakaty
Dodano: 27.11.2015 20:54    Przez: ~gosc
Widzę jak dwa łyse łby napadli starszego pana. Biją go, kopią. Chętnie pomogę, tylko poproszę o pozwolenie na broń, bo nie chcę znaleźć się na jego miejscu.
Dodano: 28.11.2015 17:03    Przez: ~WASYL
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO