WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Dr Paweł Grzesiowski mówił o dobrodziejstwie szczepienia dzieci

Dodano: 7.04.2016 14:12
Źródło: LM.pl

Szczepienia to dobrodziejstwo. Tak podczas konferencji Zdrowia Publicznego mówił w Koninie dr Paweł Grzesiowski.

Ekspert w dziedzinie profilaktyki zakażeń oraz konsultant szpitali w zakresie epidemiologii szpitalnej i kontroli zakażeń szpitalnych – dr Paweł Grzesiowski, wziął udział w konferencji związanej ze Światowym Dniem Zdrowia, którą zorganizował Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Koninie.

W murach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej spotkali się parlamentarzyści, samorządowcy, urzędnicy oraz dyrektorzy szkół. - Gdyby nie szczepionki połowy z Państwa by na tej sali nie było, albo bylibyście na wózkach. Na przykład Polio wraca tam, gdzie zatrzymał się program szczepień – ostrzegał dr Paweł Grzesiowski. - Możemy sobie żartować ze szczepień, ale jeśli wrócą choroby zakaźne to żadna dyskusja tego nie odwróci – dodał.

Ze statystyk konińskiego Sanepidu wynika, że w powiecie konińskim wystosowano około 500 pism wzywających do obowiązkowych szczepień dzieci. Wojewoda wielkopolski wystawił natomiast 46 tytułów z grzywną opiewającą na 6 tys. zł.

O szczepieniach obowiązkowych, ale też sezonowych warto pamiętać. Grypa w tym roku zebrała srogie żniwo. Przypadków podejrzeń i zachorowań koniński Sanepid odnotował w lutym 876, a w marcu 1853. Hospitalizowano aż 40 osób, a w tym samym czasie poprzedniego roku zaledwie 3 osoby.  

 • Dr Paweł Grzesiowski mówił o dobrodziejstwie szczepienia dzieci
 • Dr Paweł Grzesiowski mówił o dobrodziejstwie szczepienia dzieci
 • IMG_7550
 • IMG_7520
 • IMG_7522
 • IMG_7523
 • IMG_7525
 • IMG_7527
 • IMG_7528
 • IMG_7530
 • IMG_7532
 • IMG_7533
 • IMG_7544
 • IMG_7545
 • IMG_7546

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Dlaczego piszecie .że polio wraca ale nikt nie pokusił się o to żeby poszperać głębiej i doczytać że polio było tam spowodowane właśnie poszczepiennym wirusem który notabene jest żywym wirusem wydalanym po szczepieniu z kałem nawet kilka tygodni. Czy lekarz poinformował was o tym przed szczepieniem dziecka? Pewnie nie i dlatego od kwietnia nie wolno używać już żywego wirusa. Na krztusiec też byliśmy szczepieni i nawet kilkukrotnie a teraz wraca jak bumerang właśnie krztusiec. Jak słusznie ktoś zauważył to rodzic dogłębnie znając swoje dziecko powinien decydować a nie Państwo, które zwalnia producentów szczepionek od jakiejkolwiek odpowiedzialności, a "uszkodzone" dzieci pozostawia bez pomocy.
Dodano: 8.04.2016 10:25    Przez: ~gość

KOMENTARZE

Nie znaczy to również, że dzieci nie szczepione mogą żyć wiecznie rzeczywiście z uwagi na panujące wirusy w naszym otoczeniu. Nie powiem Wam jak każdy z nas ma zabezpieczyć swoje dziecko przed wirusami, ponieważ każdy zgodnie ze swoim sumieniem będzie postępował tak a nie inaczej w stosunku do swojego dziecka i w zgodzie ze swoim sumieniem.Dla rodziców, którzy ciągle się wahają polecam książkę "Szczepienia pełne kłamstw".
Dodano: 10.04.2016 11:15    Przez: ~Julia Szebska
2 z 2
<<12
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO