WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Pożar w bloku. Paliło się w mieszkaniu na czwartym piętrze

Dodano: 1.06.2016 08:53

Dzisiaj, ok. 1.00 w nocy, konińscy strażacy otrzymali wezwanie do pożaru mieszkania w bloku przy ul. 11 Listopada w Koninie.

Pożarem objęte było mieszkanie na czwartym piętrze, a ogień wydobywał się na zewnątrz przez okno, natomiast na klatce schodowej panowało silne zadymienie. Pożar stwarzał zagrożenie dla sąsiednich mieszkań. Działania straży pożarnej polegały na odłączeniu napięcia elektrycznego w mieszkaniu oraz na podaniu środka gaśniczego od strony klatki schodowej. W tym samym czasie inni ratownicy prowadzili ewakuację z sąsiednich mieszkań. Udzielono również pierwszej pomocy lokatorce mieszkania objętego pożarem. Strażacy wynieśli z kuchni butlę z gazem. Następnie przystąpiono do oddymiania pomieszczeń oraz dogaszania nadpalonych elementów wyposażenia.

Szybkie działania strażaków pozwoliły uniknąć tragedii i nie doprowadziły do rozwoju pożaru na inne lokale. W akcji gaśnieczej brali udział strażacy z Jednostek Ratowniczo – Gaśniczych nr 1 i 2 w Koninie.

 

 

  • Pożar w bloku. Paliło się w mieszkaniu na czwartym piętrze
  • Pożar w bloku. Paliło się w mieszkaniu na czwartym piętrze

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:straż pożarna Konin,   pożar mieszkania,   pożar w bloku,  

POPULARNE KOMENTARZE

Mam nadzieję, że taka sytuacja nie zdarzy się u mojej klatce, wtedy strażacy najpierw musieliby powynosic wozki, rowerki itp. przedmioty, które stoja na klatce, a osoby do ktorych należą uważają że wszystko jest ok i tak ma być bo nie maja w domu miejsca na trzymanie np.wózka. Czasami myślę, że dopiero takie nieszczęście jak to opisane w artykule czegoś by nauczyło "zagracaczy" klatek schodowych.
Dodano: 1.06.2016 10:58    Przez: ~Alicja12345
Byłem tam i widziałem całe zdarzenie, ogień wychodził przez okno na dach! Słowa uznania dla naszych strażaków, naprawdę szybka akcja i szybko ugaszony pożar. Nie wiadomo co by było gdyby tak sprawnie nie zadziałali! Brawo Panowie . Gratulacje!
Dodano: 1.06.2016 13:26    Przez: ~sąsiad
strazak to nie policjant zawsze pomoze
Dodano: 1.06.2016 13:40    Przez: ~anty
REDAKCJO!"Szybkie działanie strażaków pozwoliły" albo szybkie działania pozwoliły albo szybkie działanie pozwoliło... Zdecydujcie się. Słabo nawet bardzo.
Dodano: 1.06.2016 10:10    Przez: ~M
Błędy w artykule są tak banalne ... Żenujące ...
Dodano: 1.06.2016 09:20    Przez: ~korektorka

KOMENTARZE

Błędy w artykule są tak banalne ... Żenujące ...
Dodano: 01.06.2016 09:20    Przez: ~korektorka
nie w tym jednym,redaktorzy raczej pseu doredaktorzy do szkoły
Dodano: 01.06.2016 09:39    Przez: ~joli
strazak to nie policjant zawsze pomoze
Dodano: 01.06.2016 13:40    Przez: ~anty
REDAKCJO!"Szybkie działanie strażaków pozwoliły" albo szybkie działania pozwoliły albo szybkie działanie pozwoliło... Zdecydujcie się. Słabo nawet bardzo.
Dodano: 01.06.2016 10:10    Przez: ~M
Oj słabo,bardzo słabo u ciebie. SAMA NIE WIESZ CO PISZESZ. Idż na dwór i nałykaj się świeżego powietrza,to dobrze ci zrobi.
Dodano: 01.06.2016 17:54    Przez: ~xyz
Mam nadzieję, że taka sytuacja nie zdarzy się u mojej klatce, wtedy strażacy najpierw musieliby powynosic wozki, rowerki itp. przedmioty, które stoja na klatce, a osoby do ktorych należą uważają że wszystko jest ok i tak ma być bo nie maja w domu miejsca na trzymanie np.wózka. Czasami myślę, że dopiero takie nieszczęście jak to opisane w artykule czegoś by nauczyło "zagracaczy" klatek schodowych.
Dodano: 01.06.2016 10:58    Przez: ~Alicja12345
Pożar był w nocy, rano macie na stronie świeże info , a czepiacie się literówek. Mnie interesuje co było przyczyna pożaru.
Dodano: 01.06.2016 11:12    Przez: ~V osiedle
Dobrze, że nie "świerze" :) he he
Dodano: 01.06.2016 11:43    Przez: ~:)
Przyczyną pożaru zapewne był papieros w zębach lokatorki. Coraz więcej kobiet pali papierosy.
Dodano: 01.06.2016 17:20    Przez: ~Wróg palenia
Brak zgody na "bylejakość" musie być wszędzie i niezależnie od pory dnia czy nocy!!!
Dodano: 01.06.2016 18:41    Przez: ~Kiepski
prawdo podobnie zwarcie instalacji elektrycznej stara i wadliwa znam lokatorów wynajmowali to lokum
Dodano: 01.06.2016 12:57    Przez: ~oś.V
No, ekspert z Ciebie pełną gębą...
Dodano: 01.06.2016 15:10    Przez: ~PiSior
ty ,, PISior" jak byś znał sytuację to byś się nie wymądrzał lokatorka pani E .wraz z mężem W mieli już dawno problemy z instalacją tylko właściciel to olewał i brał kasę za wynajem jak nie znasz państwa T to nie pisz
Dodano: 01.06.2016 18:20    Przez: ~oś V
Byłem tam i widziałem całe zdarzenie, ogień wychodził przez okno na dach! Słowa uznania dla naszych strażaków, naprawdę szybka akcja i szybko ugaszony pożar. Nie wiadomo co by było gdyby tak sprawnie nie zadziałali! Brawo Panowie . Gratulacje!
Dodano: 01.06.2016 13:26    Przez: ~sąsiad
cos często tam dochodzi do pozarow
Dodano: 01.06.2016 13:37    Przez: ~asd1
Ponad 90% z Was to debile sądząc po komentarzach. Ciekawe czy mieszkanie było ubezpieczone
Dodano: 01.06.2016 13:41    Przez: ~gość
Wszyscy to debile, ty jeden geniusz.
Dodano: 01.06.2016 17:23    Przez: ~ PZU
Zna ktoś adres ??? 11 Listopada w Koninie ma wiele bloków - może jakiś numer !!!!
Dodano: 01.06.2016 14:09    Przez: ~ciekawy
11 listopada 29, klatka 3, piętro 4, obecnie okna są zatkane dechą - idź i zobacz.
Dodano: 01.06.2016 14:19    Przez: ~strazak_sam
29