WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Krakowski startup podbija świat

Dodano: 29.06.2016 11:16

Projekt kodów rabatowych był nowością w Polsce. Dzisiaj, już jako Picodi.com, krakowska firma działa w 26 krajach na wszystkich kontynentach oprócz Antarktydy. Rozdają karty w branży e - handlu u nas, w Czechach, na Słowacji czy w Turcji. Oto przykład na to jak osiągnąć międzynarodowy sukces zaczynając od małego biznesu w internecie.

Zakupy internetowe to już polska norma

Handel elektroniczny rozwija się w Polsce bardzo dynamicznie. Co roku badania wykazują, że to jeden z najbardziej perspektywicznych sektorów biznesu w naszym kraju. Eksperci przewidują, że tylko w tym roku rynek sklepów online wzrośnie o 15% i osiągnie wartość ponad 35 miliardów złotych.

Po kilkunastu latach Polacy zaufali sklepom internetowym. Już kilka lat temu pod względem zakupów w sieci prześcignęliśmy Francuzów czy Hiszpanów. Internetowym kanałem sprzedaży interesują się kolejne duże marki. W tamtym roku na polskim rynku pojawiły się w internecie sklepy Castorama czy H&M. Sklep CCC wykupił sklep online e - obuwie, a do e-handlu przymierzają się ponoć także Biedronka i IKEA

Kody rabatowe

Rosnący rynek sprzedaży internetowej wymagał nowych rozwiązań bazujących na rozwijającej się technologii. Takich, które pomogą zarówno klientom jak i sprzedawcom online. Tą drogą poszli w 2010 roku twórcy portalu kodyrabatowe.pl z czasem przekształconego w grupę International Coupons, a od niedawna w Picodi.com. Serwisy grupy Picodi.com oferują zniżki i kupony do sklepów internetowych.

- Zniżki do sklepów online w postaci kodów rabatowych od dawna są popularne na Zachodzie. Na początku musieliśmy edukować zarówno sprzedawców jak i klientów.

- mówi Szymon Dobosz, CEO Picodi.com.

- Pokazywaliśmy korzyści w postaci zwiększonej skali sprzedaży z jednej strony i tańszych zakupów z drugiej. W ciągu kilku lat udało nam się przejść drogę od polskiego serwisu do międzynarodowej grupy będącej liderem branży w wielu krajach.

Kupony w internecie

Wszyscy znamy papierowe kupony rozdawane na ulicach w postaci ulotek czy dołączane do gazetek reklamowych. Projekt kodów rabatowych zakładał zastosowanie tego typu promocji w internecie.

- Naszym celem było stworzenie narzędzia, które pomoże zarówno sprzedającym jak i kupującym. - tłumaczy Dobosz. - Udało się. Tylko w tamtym roku portal kodyrabatowe.pl odwiedziło 5 milionów użytkowników, a nasze oferty wygenerowały transakcje o łącznej wartości 344 milionów złotych.

Kodyrabatowe.pl mają także swoją wersję na smartfony w postaci aplikacji mobilnej.

Sukces na świecie

Startup z Krakowa szybko rozpoczął ekspansję poza granice naszego kraju. Serwisy z kodami rabatowymi na tej samej zasadzie co w Polsce zaczęły powstawać najpierw w Europie, później w Ameryce Południowej i Azji. Obecnie pod nazwą Picodi.com firma działa w 26 krajach na całym świecie.

- Jeśli chodzi o bardziej egzotyczne miejsca, mamy serwis w Singapurze, RPA czy Wietnamie. Promujemy tam np. oferty do największego sklepu w kraju, Lazada. Wyjście za granicę było dla nas sporym wyzwaniem.

- tłumaczy dalej Dobosz

- Przeszkody logistyczne, prawne, językowe, ale też kulturowe - z tym wszystkim trzeba się zmierzyć. Ale jeśli mam dać jakąś radę polskim przedsiębiorcom, to na pewno nie należy bać się ekspansji i rozwoju.

Co dalej?

Od niedawna  projekt kodów przechodzi od narzędzia do poprawy sprzedaży w cały, kompleksowy system omnichannel. Jak zwykle najważniejszy jest klient. Trzeba dotrzeć do niego wszystkimi możliwymi kanałami, a przede wszystkim zintegrować komunikację. Dzięki temu sprzedawcy mogą zoptymalizować swoje oferty.

- Idziemy tą drogą.

- podsumowuje Dobosz

- Na pewno nie chcemy się zatrzymywać. Dynamiczny rozwój to cel, który przyświecał nam od zawsze. Niedawno pozyskaliśmy liczącego się w świecie biznesu inwestora. Staramy się więc wciąż ulepszać naszą ofertę.

  • Krakowski startup podbija świat

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:e-commerce,   kody rabatowe,   rabaty,   obniżki,   sale

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

U mnie na allego i olx sa rabaty bez żadnych kodów tak poprosu
Dodano: 29.06.2016 16:07    Przez: ~eTadkoM
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO