WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Komisja nie potwierdziła zarzutu mobbingu w konińskim szpitalu

Dodano: 16.07.2016 17:18
Źródło: LM.pl

Nie było mobbingu w konińskim szpitalu. To wynik prac komisji, którą do wyjaśnienia sprawy powołał p.o. dyrektora lecznicy.

Maria Karczewska od kwietnia 2014 roku pełniła funkcję zastępcy dyrektora do spraw pielęgniarstwa. Zdecydował o tym ówczesny dyrektor szpitala – Łukasz Dolata, który zlikwidował jednocześnie stanowisko naczelnej pielęgniarki. Niedawno okazało się, że sytuacja nie tylko na linii dyrektor Dolata – lekarze, była napięta. Po odejściu szefa lecznicy, z listą zarzutów wobec Marii Karczewskiej wystąpiły pielęgniarki. Pełniący obowiązki dyrektora – Leszek Sobieski nie mógł przejść obojętnie wobec jednego z najpoważniejszych zarzutów – mobbingu.

Powołana została specjalna komisja. W jej skład weszło dwóch przedstawicieli załogi WSZ w Koninie oraz radca prawny. Po przejrzeniu dokumentów i przesłuchaniu pracowników, komisja przedstawiła swoje stanowisko.

- Nie można postawić zarzutu mobbingu w stosunku do pani Marii Karczewskiej. W mojej ocenie zachowania niewłaściwe miały miejsce, ale nie był to mobbing w sensie prawnym. Zapoznałem się z tym i przyjąłem do wiadomości – mówi Leszek Sobieski.

Maria Karczewska nie odniosła się do efektu prac komisji. Przebywa na zwolnieniu lekarskim. Wiadomo, że złożyła już w sądzie pozew o zniesławienie. Dyrekcja konińskiej lecznicy przymierza się natomiast do likwidacji stanowiska zastępcy dyrektora do spraw pielęgniarstwa. Wrócić ma naczelna pielęgniarka. Do momentu rozstrzygnięcia konkursu funkcję tę pełni Maria Wróbel.  

  • Komisja nie potwierdziła mobbingu w konińskim szpitalu
  • Komisja nie potwierdziła mobbingu w konińskim szpitalu

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Pielęgniarki w tym szpitalu pracuje te same aż do emerytury, a dyrektorzy ciągle się zmieniają, albo nie lubią tej pracy, albo się nie nadają.
Dodano: 16.07.2016 21:21    Przez: ~kuzia
Nie bylo mobbingu ale stwierdzono nieprawidlowosci tzn. cos tu nie jest do konca w porzadku.
Dodano: 17.07.2016 10:43    Przez: ~Olaf
Nikt niczego innego sie nie spodziewał po takiej specjalnej komisji.
Dodano: 16.07.2016 23:15    Przez: ~pck
i to mnie wkurza w tym kraju!!!! nie było mobbingu OK, ale przecież stwierdzono nieprawidłowości, więc jakie zniesławienie?Powołana została KOMISJA, która sprawę zbadała i Pani dyrektor obroniła się przed zarzutami!!!!! teraz niezawisły sąd w Koninie, pewnie wyda wyrok, że w zamian za oskarżenia, wszystkie pielęgniarki będą musiały publicznie w tyłek pocałować
Dodano: 17.07.2016 09:01    Przez: ~:))
Proszę aby ludzie o nicku Ulrich ,krewa itp. spasowali bo chcemy odpocząć ,,po dyżurze,,.Zawsze mozna Ukraińców poprosić by ,,uchlane ryje ,, wozili do Kalisza bo Konin biedny a czekający pacjent poczeka i co najwyżej Jungingen walnie foch na lm .Rukwa mać gdzie ja mieszkam?
Dodano: 16.07.2016 22:37    Przez: ~Roman

KOMENTARZE

no proszę jest pozew to i komentarzy nie ma hehehe tak powinno być ze wszystkimi hejterami!!!!! popieram tak trzymać. Co niektórzy zdziwieni a i pewnie jeszcze jakiś wyroczek się przytrafi komuś Hejterom mówimy NIE i STOP!!!!
Dodano: 16.07.2016 18:24    Przez: ~postronny obcy
Mobbing był !
Dodano: 16.07.2016 23:09    Przez: ~karol
Nikt niczego innego sie nie spodziewał po takiej specjalnej komisji.
Dodano: 16.07.2016 23:15    Przez: ~pck
Pielęgniarki w tym szpitalu pracuje te same aż do emerytury, a dyrektorzy ciągle się zmieniają, albo nie lubią tej pracy, albo się nie nadają.
Dodano: 16.07.2016 21:21    Przez: ~kuzia
Proszę aby ludzie o nicku Ulrich ,krewa itp. spasowali bo chcemy odpocząć ,,po dyżurze,,.Zawsze mozna Ukraińców poprosić by ,,uchlane ryje ,, wozili do Kalisza bo Konin biedny a czekający pacjent poczeka i co najwyżej Jungingen walnie foch na lm .Rukwa mać gdzie ja mieszkam?
Dodano: 16.07.2016 22:37    Przez: ~Roman
Nie zaczepiaj Ulricha, o zmarłych się zle nie mówi, przecież poległ pod Grunwaldem- 1410.
Dodano: 17.07.2016 11:45    Przez: ~W. Jagiełło
To teraz są dwie ? Naczelna i dyr .
Dodano: 16.07.2016 23:06    Przez: ~jkl
Znów Maria Wróbel,gdzie tu sprawiedliwość.
Dodano: 16.07.2016 23:27    Przez: ~olo
Maria Wróbel ? o nie !!!! PRECZ Z PEESELEM!!!!!
Dodano: 17.07.2016 00:20    Przez: ~BOLO
I tak Jungingen z pokraką w tle napisze ,że to ,,ewidentny zamach na konstytucję,,
Dodano: 17.07.2016 00:16    Przez: ~srajfon6
Jungingen na forum wędkarstwo też głupoty wypisuje. Pewnie brak mu zajęcia CIECIOWI !!!!!!
Dodano: 17.07.2016 08:55    Przez: ~urlih
Chciałby aby Urlych zmądrzał i przestał błądzić w swoim nędznym życiu, Ulrych, zmień się a może i ja Cię polubię.
Dodano: 17.07.2016 11:51    Przez: ~Proszę Cię
urlih może ten cieć w Warcie dorsza złapał? ha ha ha
Dodano: 17.07.2016 13:41    Przez: ~makrela
komentuja slabi i ludzie co nic nie osiagna w zyciu ale to nie boli to dodaje ducha walki rampampam
Dodano: 17.07.2016 05:27    Przez: ~adelajda
nie rozumiem
Dodano: 17.07.2016 11:56    Przez: ~alaska
Może odejdzie ze względu na stan zdrowia skoro na zwolnieniu.
Dodano: 17.07.2016 06:38    Przez: ~baca
Reka rękę myje