WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Ruszyło wielkie sprzątanie w miejskim sadzie owocowym!

Dodano: 29.07.2016 10:34
Źródło: LM.pl

Ruszyło odchwaszczanie miejskiego sadu. Porządkowanie tego miejsca zajmie fachowcom około tygodnia.

Sad miejski zlokalizowany niedaleko Zespołu Szkół Budowlanych powstał dzięki Konińskiemu Budżetowi Obywatelskiemu. Pod koniec kwietnia mieszkańcy sami sadzili tam drzewa. Poza uratowanymi 40 starymi drzewami, posadzono ponad 200 nowych. I tak w sadzie miejskim są jabłonie, czereśnie, wiśnie, czy śliwy, a także krzewy aronii, porzeczki i agrestu.

Niestety niespełna trzy miesiące po akcji społecznej miejsce zarosło chwastami. Ciężko było tam wejść, a co dopiero korzystać z owoców. Nieoczekiwanie, po naszej publikacji, w sadzie pojawili się pracownicy Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.

Zaczęło się wielkie koszenie. Nie jest wykluczone, że pojawi się tam także cięższy sprzęt. Czyszczenie terenu potrwać może nawet tydzień.  

slajd 1 z 23
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Posadzili drzewka i tyle?O sad trzeba dbać,a nie jedna akcja i zadowoleni.Po owoce zapewne chętnych nie braknie.
Dodano: 29.07.2016 11:06    Przez: ~Bartczak
Ludzie mówią że nasz prezydent ma wielką moc załatwił synowi prace w miejskiej spółce i synowej w urzędzie ;) to co skoszenie trawy byłoby problemem ? ;)
Dodano: 29.07.2016 11:24    Przez: ~zbylu
Dlaczego Prezydent wysłał tam swoje służby?? !!! Dlaczego Koninianie mają ponosić koszty fanaberii kilku świrów? Tego nie rozumiem
Dodano: 29.07.2016 13:06    Przez: ~Marcinek
Widzicie jaką wielką moc mają media :-)
Dodano: 29.07.2016 10:46    Przez: ~hej
Dziwny kraj ktoś se wymyśla a MY WSZYSCY PODATNICY za to płacimy! Krzyczeć zawsze jest łatwo ale zrobić to już dupa blada
Dodano: 29.07.2016 11:31    Przez: ~Ducmal

KOMENTARZE

Widzicie jaką wielką moc mają media :-)
Dodano: 29.07.2016 10:46    Przez: ~hej
To nie moc mediów tylko litość Prezydenta, jak widzi jak się pomysłodawca sadu miota
Dodano: 29.07.2016 13:28    Przez: ~media
Posadzili drzewka i tyle?O sad trzeba dbać,a nie jedna akcja i zadowoleni.Po owoce zapewne chętnych nie braknie.
Dodano: 29.07.2016 11:06    Przez: ~Bartczak
Ludzie mówią że nasz prezydent ma wielką moc załatwił synowi prace w miejskiej spółce i synowej w urzędzie ;) to co skoszenie trawy byłoby problemem ? ;)
Dodano: 29.07.2016 11:24    Przez: ~zbylu
nim została synową,od dawna pracowała w Urzędzie. Proszę nie rozsiewać bezpodstawnych ,plotkarskich informacji.To pomówienie!
Dodano: 29.07.2016 13:38    Przez: ~katarzyna
@katarzyna halo, policja? proszę przyjechać na lm.pl
Dodano: 29.07.2016 21:30    Przez: ~lol
a co z goslawicami niech prezydent nie dotrzyma slowa jak popada to nie mozna normalnie przejsc
Dodano: 29.07.2016 11:29    Przez: ~mieszkaniec
Dziwny kraj ktoś se wymyśla a MY WSZYSCY PODATNICY za to płacimy! Krzyczeć zawsze jest łatwo ale zrobić to już dupa blada
Dodano: 29.07.2016 11:31    Przez: ~Ducmal
Powinni wyciąć chwasty które szkodzą miastu np. takimi durnymi pomysłami jak ten w artykule.
Dodano: 29.07.2016 15:29    Przez: ~Urge
Ja widzę to tak-wpuścić tam konie jako symbol i one załatwią sprawę.
Dodano: 29.07.2016 11:31    Przez: ~Walenciak
A Marcinek do pomocy przyjechał czy popatrzeć jak powinno się pracować?
Dodano: 29.07.2016 11:51    Przez: ~Pracownik
Kosić trzeba co 2-3 tyg. także niech się nie podniecają a owoce będą w 99% robaczywe jeżeli w ogóle są. Wiśnia, czereśnia, porzeczka, agrest i aronia już się skończyły. Jabłoń jeżeli to odmiana papierówki to tez już się kończy. Śliwka jak nie pryskana to mogą ją na biomasę wyrzucić. Tyle z tych wszystkich owoców będzie. Jeżeli zacznie być regularnie dbane to za 2-3 lata dopiero można pomyśleć o zerwaniu owocu z drzewa
Dodano: 29.07.2016 12:39    Przez: ~ogrodnik
co do koszenia to minimum raz na tydzień (ja w swoim ogrodzie kosze co 4dni bo trawa rosnie po kilka cm dziennie), ale cala reszta sie zgadza no i nie zapominajmy że za te drzewka celowo przepłacono i o to w tym wszystkim chodziło. Kasa zgarnięta a reszta to...
Dodano: 29.07.2016 12:50    Przez: ~ogrodnik2
Porzeczek nadal dużo jest (wczoraj jadłam prosto z krzaczka), papierówki też nadal mam drzewie, tak samo wiśnie. Nie przesadzajmy :)
Dodano: 29.07.2016 12:55    Przez: ~xyz
Dlaczego Prezydent wysłał tam swoje służby?? !!! Dlaczego Koninianie mają ponosić koszty fanaberii kilku świrów? Tego nie rozumiem
Dodano: 29.07.2016 13:06    Przez: ~Marcinek
ponosimy koszty willi na staszica to i te udźwigniemy
Dodano: 29.07.2016 13:47    Przez: ~antysld
Po co nam sad? Wystarczy skwer lub park większa korzyść dla nas wszystkich.
Dodano: 29.07.2016 13:10    Przez: ~Lupi
1 z 2
12>>