LM.plGalerieBiegała cała Słupca. VIII Bieg o Laur św. Wawrzyńca

Biegała cała Słupca. VIII Bieg o Laur św. Wawrzyńca

Tradycyjnie Biegi Wawrzynkowe rozegrane zostały wczoraj w Słupcy. Na startach różnych biegów meldowali się zarówno najmłodsi, jak i dorośli.

Łącznie w sobotę w Słupcy odbyło się aż dziesięć biegów. Imprezę rozpoczęły starty najmłodszych - przedszkolaków - którzy rywalizowali na dystansie 50 m. Później rywalizowali ze sobą uczniowie poszczególnych klas szkół podstawowych, a na dystansie półtora kilometra pobiegły rodzinne pary w VII Biegu Rodzinnym.

Głównym punktem zawodów był jednak VII Bieg o Laur św. Wawrzyńca połączony z Mistrzostwami Polski Małżeństw. Dziesięciokilometrowa trasa wiodła drogami wokół Jeziora Słupeckiego.

Najszybszy na tym dystansie okazał się słupczanin, a jednocześnie wicemistrz Polski w biegu na 3000 m z przeszkodami - Hubert Prokop, który ukończył trasę w czasie 00:33:43. Drugi na mecie był Piotr Werner z Malanowa, a trzeci - Michał Jamioł z Kielc. Wśród kobiet najszybsza okazała się Wioletta Paduszyńska z Gorzowa Wlkp. z czasem 00:38:36. Druga była Katarzyna Werner z Malanowa, a trzecia - Natalia Gracz z Poznania.

W Mistrzostwach Polski Małżeństw pierwsze miejsce wywalczyli Karolina i Piotr Kotkowscy, osiągając łączny wynik 01:20:50. Druga lokata przypadła Ilonie i Bartoszowi Brusiło, a na trzecim miejscu podium uplasowali się Anna i Michał Jamioł.

Bieg o Laur św. Wawrzyńca był również piątym startem zaliczanym do cyklu Grand Prix Wielkopolski Wschodniej. Kolejna impreza 10 września - będzie to Bieg im. H. Warwasa w Kleczewie.