LM.plWiadomościAmazonka z Zagórowa w finale XVI Zawodów Konnych CSN

Amazonka z Zagórowa w finale XVI Zawodów Konnych CSN

Aż trzy dni w Kościółkowie koło Zagórowa trwały XVI Międzynarodowe Zawody Konne CSN. W niedzielnym Grand Prix zwyciężyła Dajana Pawlicka na koniu Campari z klubu Agro-Handel Śrem, a czwarte miejsce zajęła Marta Zielińska z KJ Zagórów.

Zagórowskie zawody rozpoczęły się już w piątek i trwały aż do niedzielnego popołudnia. W ich trakcie rozegrano aż dwadzieścia różnych konkurencji, w których brali udział zawodnicy z Polski, ale również z Niemiec i Czech. Łącznie w Kościółkowie zaprezentowało się 70 zawodników.

Najważniejsze starty odbyły się w niedzielę. O godz. 16.00 rozpoczął się Memoriał Majora Henryka Dobrzańskiego-Hubala w klasie C. Zdominował go Łukasz Wasilewski z KJ Canex Dog Przybyszewo. Startujący na dwóch koniach - Dublinie i El Quando - Wasilewski wywalczył dwa pierwsze miejsca dzięki dwóm bezbłędnym i najszybszym (kolejno 35,07 s. i 36,65 s.) przejazdom. Trzecie miejsce zajął Jakub Nowacki na koniu Lantinus N z czasem 48,99 s.

Cztery bezbłędne przejazdy mogli oglądać licznie zgromadzeni kibice podczas finału najważniejszego konkursu podczas zagórowskich zawodów - niedzielnego Grand Prix. Najszybsza i najdokładniejsza w finałowej rywalizacji okazała się Dajana Pawlicka na koniu Campari z KJ Agro-Handel Śrem, pokonując tor w czasie 38,92 s. Drugie miejsce wywalczył Wojciech Dahlke na koniu A Quinte z Budzyńskiego KS Kłos (39,11 s.), a na trzeciej pozycji uplasował się Łukasz Krajewski na koniu Contendros z KJ Agro-Handel Śrem (45,12 s.).

Duży sukces odniosła również reprezentantka KJ Zagórów Marta Zielińska. Przedstawicielka gospodarzy awansowała do finałów Grand Prix, gdzie pojechała bezbłędnie i tylko gorszy czas (46,59 s.) zadecydował o tym, że znalazła się poza podium. Sam klub podczas zawodów uhonorowany został odznaką Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego.