WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Uroczystości w 77. rocznicę wybuchu II wojny światowej

Dodano: 31.08.2016 07:30
Źródło: LM.pl

Apelem pamięci i złożeniem kwiatów mieszkańcy Konina uczczą 77. rocznicę wybuchu II wojny światowej i Dnia Weterana Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej.

Uroczystość odbędzie się 1 września przy Pomniku Pomordowanych w latach 1939-45, który znajduje się za parkiem im. F. Chopina w starej części Konina. Poczty sztandarowe i uczestnicy uroczystości zbiorą się o godz. 15.50.

Po okolicznościowych wystąpieniach i przesłaniu od kombatantów wręczone zostaną odznaczenia. Natomiast po apelu pamięci delegacje oraz mieszkańcy miasta złożą pod pomnikiem kwiaty i zapalą znicze.  

fot. archiwum

  • Konin. Uroczystości w 77. rocznicę wybuchu II wojny światowej

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

avatar Pozostaje mieć nadzieję, że będą to rzeczywiście obchody WYBUCHU II wojny światowej. Że przemawiający nie przejdą płynnie do tematu żołnierzy wyklętych i Smoleńska. Że nie będzie kibiców, rac i patosu narodowościowego.
Dodano: 31.08.2016 10:00    Przez: Urlich von Jungingen
poległ przy drugiej flaszce
Dodano: 31.08.2016 15:58    Przez: ~zx
Apelem pamięci i złożeniem kwiatów, mieszkańcy Konina uczczą 77. Rocznicę wybuchu II wojny światowej i Dnia Weterana Walk, o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej.Znowu trzeba poprawiać po redaktorce .Kobieto, naucz się używania znaków interpunkcyjnych w tekście ,poza tym po kropce,piszemy z dużej litery.Ile razy mamy to powtarzać ? To nie szkoła, tylko pani praca,dziwię się,że pracodawca toleruje pani błędy w pisaniu.
Dodano: 31.08.2016 08:47    Przez: ~benson
Ten portal to tuba propagandy lokalna. Czy wy tego nie widzicie? W wakacje kler wali tu swoje reklamy o licheniu, przed wyborami co dwa dni filmiki z propaganda od wladzy, a ciemnogrod koninski to lyka._. Sa inne portale o koninie. Poszukajcie
Dodano: 31.08.2016 11:14    Przez: ~Bibik
No tak,ale trzeba wreszcie ustalić,czy II wojna światowa wybuchła 17 września,czy nie.
Dodano: 31.08.2016 12:20    Przez: ~stara babcia przedwojenna

KOMENTARZE

Apelem pamięci i złożeniem kwiatów, mieszkańcy Konina uczczą 77. Rocznicę wybuchu II wojny światowej i Dnia Weterana Walk, o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej.Znowu trzeba poprawiać po redaktorce .Kobieto, naucz się używania znaków interpunkcyjnych w tekście ,poza tym po kropce,piszemy z dużej litery.Ile razy mamy to powtarzać ? To nie szkoła, tylko pani praca,dziwię się,że pracodawca toleruje pani błędy w pisaniu.
Dodano: 31.08.2016 08:47    Przez: ~benson
Tu uwagi nie skutkują - byk ortograficzny popycha byka stylu pisania. Najłatwiej im idzie "kopiowanie" co sześć godzin obowiązkowych informacji o Licheniu - bo tam już im to piszą księżulkowie.
Dodano: 31.08.2016 09:54    Przez: ~dyżurny z Lichenia
Nie ma się co denerwować ich błędami,najważniejsze,że jest dużo o Licheniu i można sobie pojeździć na niewolnikach.
Dodano: 31.08.2016 12:22    Przez: ~zappa
Zgadza się,wiadomości z Lichenia,to świetna zabawa i pouczająca rozrywka.
Dodano: 31.08.2016 15:21    Przez: ~szkarlatyna
Mam nadzieję ,że nie będzie kodziarzy !
Dodano: 31.08.2016 18:47    Przez: ~alfa
Jeśli nawet będą kodziarze to nie będą nikogo bić jak dresiarze i kibole- straż przyboczna jedynie słusznej władzy
Dodano: 31.08.2016 19:29    Przez: ~Anty-oszołom
Benson! zajmujesz się poprawianiem błędów-to dobrze ,tylko poprawiaj wszystkie.W dniu 10 .XI.1939r.W Koninie strzałem w tył głowy NIEMCY zamordowali hrabiego Stanisława Kwileckiego tylko za to że był polskim oficerem,a jego majątek po latach przeli NIEMCY i mają go do dziś.Mowa tu o majątku Grodziec.Czy tak ma być dalej 77 lat od tej zbrodni???
Dodano: 01.09.2016 07:32    Przez: ~kłyś
kłyś - nie pisz bzdur jak nie wiesz - twoje berele płynące z niewiedzy nikogo nie obchodzą.
Dodano: 01.09.2016 08:24    Przez: ~gniot
Bo w LM pracują bardzo ale to bardzo nieudolni dziennikarze. A jakie studia dziennikarskie oni pokończyli??? Pewnie te konińskie. Szefowa LM też profesjonalizmem nie grzeszy.
Dodano: 02.09.2016 14:58    Przez: ~qwerty
avatar Pozostaje mieć nadzieję, że będą to rzeczywiście obchody WYBUCHU II wojny światowej. Że przemawiający nie przejdą płynnie do tematu żołnierzy wyklętych i Smoleńska. Że nie będzie kibiców, rac i patosu narodowościowego.
Dodano: 31.08.2016 10:00    Przez: Urlich von Jungingen
No tak,ale trzeba wreszcie ustalić,czy II wojna światowa wybuchła 17 września,czy nie.
Dodano: 31.08.2016 12:20    Przez: ~stara babcia przedwojenna
Być może, choć to niepewne, wygoleni "patrioci" z pałami i chamskim wyciem wysłuchają apelu smoleńskiego, z którego dowiedzą się, że niejaki Lech K. był jedynym obrońcą Westerplatte, Warszawy i Modlina oraz że będący na usługach Putina Tusk zamordował tegoż w Smoleńsku
Dodano: 31.08.2016 12:57    Przez: ~jaś
jasiu - znowu w "10" strzeliłeś. Mali wzrostem - Wielcy bohaterowie. Dowiemy się, że to tylko z jedynie słusznej partii potomkowie przelewali właściwie krew za Ojczyznę - a pomagali im w tym księża.
Dodano: 31.08.2016 13:31    Przez: ~Simon
Bo tak było,na przykład ksiądz Skorópka zginął na barykadzie,albo ksiądz Głódź,generał.Ale nie wiem czy już zginął.
Dodano: 31.08.2016 15:24    Przez: ~rozmodlonna
Teraz mówi się poległ a nie zginął.
Dodano: 31.08.2016 15:40    Przez: ~Dresiarz z racą
poległ przy drugiej flaszce
Dodano: 31.08.2016 15:58    Przez: ~zx
co lepsze komy są wywalane - pewnie Kuria dzwoni i nakazuje co tu ma być publikowane.
Dodano: 01.09.2016 13:48    Przez: ~jaenk
Ten portal mnie rozwala. Szydera.
Dodano: 31.08.2016 10:47    Przez: ~rudi
Ten portal to tuba propagandy lokalna. Czy wy tego nie widzicie? W wakacje kler wali tu swoje reklamy o licheniu, przed wyborami co dwa dni filmiki z propaganda od wladzy, a ciemnogrod koninski to lyka._. Sa inne portale o koninie. Poszukajcie
Dodano: 31.08.2016 11:14    Przez: ~Bibik
Klecha z Lichenia może rozdawać całusy na prawo i lewo,mnie to nie bierze.Pojadę dopiero,jak komuś odrośnie ręka.
Dodano: 31.08.2016 12:17    Przez: ~pyzaty chłopiec
Ciemnogród może łyka-dla nas to okazja żeby im dać popalić,skoro się wystawiają.
Dodano: 31.08.2016 15:28    Przez: ~suzuki
NIEMCY ROZPETALI II WOJNE GDYZ CHCIELI ODZYSKAC KSIEZYC KTORY IM UKRADLO DWOCH BLIZNIAKOW ALE WIELKI MARSZALEK MACIAREWICZ ZWANY KOZIOBRODY PRZYBYL IM NA ODSIECZ NICZYM SOBIESKI POD WIEDNIEM I TAK WSPOLNYMI SILAMI DOPROWADZILI DO ZWYCIESTWA I ZATRZYMALI SOBIE KSIEZYC I TAK W POLSCE ZAPANOWAL CIEMNOGROD
Dodano: 31.08.2016 14:53    Przez: ~HISTORYK
to ile lat mieli ci kombatanci jak zaczynala sie wojna , czym dalej od daty rozpoczecia dzialan wojennych tym wiecej kombatantow.......troche umiaru mocium panie....
Dodano: 31.08.2016 18:21    Przez: ~realista
Czas zrobić porządek z pomnikiem na Nadrzecznej i napisać prawdę (że to Niemcy) a nie o jakichś faszystach hitlerowskich (tacy nigdy nie istnieli!!!)
Dodano: 31.08.2016 18:50    Przez: ~Kazik Staszewski
Kazik ale do roboty jezdzisz Palancie do Niemiec albo jezdziles
Dodano: 31.08.2016 19:27    Przez: ~Macirewicz Palant
Chyba ty, wolałbym zdechnąć z głodu niż dla gestapowca robić.
Dodano: 31.08.2016 19:59    Przez: ~Kazik Staszewski
Kazik tam mam firme i nie muszę za pier dalac na pomysly Pisu a zwlaszcza na z j e bane 500 i na POMNIKI KACZYNSKICH
Dodano: 31.08.2016 20:25    Przez: ~macierewicz Palant
JESTES G LU PI JAK ANTONIO SMOLENSKI KONIEC DEWAGACJI
Dodano: 31.08.2016 20:52    Przez: ~macierewicz Palant
Widać, że volksdeutschów u nas niestety dostatek.
Dodano: 31.08.2016 21:55    Przez: ~****ć niemców
Wolę za pirda lac na Niemcoow niz na dobrą zmianę.Bo ja pracuję a nie czakam aż mi dadzą 500 . Dziadku Kaziku w d up ie mam historie którą zmieniacie.Liczy sie przyszłość moja i moich dzieci.Hitlerowcy juz dawno wygineli i nie wracam do tego.A ty g lupku jestes gornikiem ktoremu sie wszystko nalezy tak cię nauczyli
Dodano: 31.08.2016 23:37    Przez: ~macierewicz Palant
To moze byc ciekawa uroczystosc pod warunkiem ze nie bedzie dewiantow watykanskich i watach pisowskich.
Dodano: 01.09.2016 08:21    Przez: ~Q
...no więc nie będzie to ciekawa uroczystość...
Dodano: 01.09.2016 09:35    Przez: ~polak mały
Proszę Was, piszcie normalnie, nie wylewajcie tyle żółci, nie jątrzcie co niektórzy. Pozdrawiam serdecznie!
Dodano: 01.09.2016 10:04    Przez: ~Ania