WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Złota Szekla. Dzisiaj żeglarze śpiewali, jutro będą pływać

Dodano: 25.11.2016 20:48
Źródło: LM.pl

Koncertem piosenki żeglarskiej Złota Szekla żeglarze z regionu konińskiego zainaugurowali XXII Regaty Barbórkowe. Sportowa część imprezy odbędzie się w sobotę.

Zanim jednak żeglarze wypłyną na Jezioro Pątnowskie, by walczyć o tytuły najlepszych zimowych załóg, wysłuchali w piątek koncertu piosenki żeglarskiej Złota Szekla. To nieodłączna część zimowych regat w Koninie. Koncert, którego organizatorem również był Klub Żeglarski przy KWB Konin, odbył się w piątek w Domu Kultury Oskard.

Na scenie oglądać można było artystów w różnym wieku i różnych stylów muzycznych. Najpierw zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15. To nie przypadek - ci sami uczniowie wcześniej uczestniczyli w zajęciach żeglarskich organizowanych przez KŻ KWB Konin. W piątek młodzi żeglarze odwdzięczyli się swoim starszym kolegom układem tanecznym i dwoma szantami, a dyrektor placówki wraz z nauczycielami otrzymała podziękowania za współpracę od komandora klubu - Tomasza Piaseckiego. 

Później wysłuchać można było Konińskiego Kameralnego Zespołu Akeordonowego, a po lokalnych artystach przyszedł czas na gwiazdę wieczoru - EKT Gdynia. To jeden z najpopularniejszych zespołów wykonujących piosenki żeglarskie. I właśnie rytmiczne, energiczne, ale czasem i bardziej sentymentalne szanty usłyszeć można było w piątek w Domu Kultury Oskard.

Artystyczne doznania to jednak tylko przedsmak sportowych wyzwań, jakie staną przed żeglarzami w sobotę. Na Jeziorze Pątnowskim odbędą się Zimowe Regaty Barbórkowe - zawody, które do Konina przyciągają żeglarzy z całej Polski. Początek regat o godz. 11.00.

slajd 1 z 26
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Ale akordeony...no zwyczajnie za długo :)Po co aż tyle?
Dodano: 25.11.2016 23:21    Przez: ~Edi
A po śpiewaniu rybka pływała?
Dodano: 26.11.2016 11:21    Przez: ~Jolasia
Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO