WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Złota Szekla. Dzisiaj żeglarze śpiewali, jutro będą pływać

Dodano: 25.11.2016 20:48
Źródło: LM.pl

Koncertem piosenki żeglarskiej Złota Szekla żeglarze z regionu konińskiego zainaugurowali XXII Regaty Barbórkowe. Sportowa część imprezy odbędzie się w sobotę.

Zanim jednak żeglarze wypłyną na Jezioro Pątnowskie, by walczyć o tytuły najlepszych zimowych załóg, wysłuchali w piątek koncertu piosenki żeglarskiej Złota Szekla. To nieodłączna część zimowych regat w Koninie. Koncert, którego organizatorem również był Klub Żeglarski przy KWB Konin, odbył się w piątek w Domu Kultury Oskard.

Na scenie oglądać można było artystów w różnym wieku i różnych stylów muzycznych. Najpierw zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15. To nie przypadek - ci sami uczniowie wcześniej uczestniczyli w zajęciach żeglarskich organizowanych przez KŻ KWB Konin. W piątek młodzi żeglarze odwdzięczyli się swoim starszym kolegom układem tanecznym i dwoma szantami, a dyrektor placówki wraz z nauczycielami otrzymała podziękowania za współpracę od komandora klubu - Tomasza Piaseckiego. 

Później wysłuchać można było Konińskiego Kameralnego Zespołu Akeordonowego, a po lokalnych artystach przyszedł czas na gwiazdę wieczoru - EKT Gdynia. To jeden z najpopularniejszych zespołów wykonujących piosenki żeglarskie. I właśnie rytmiczne, energiczne, ale czasem i bardziej sentymentalne szanty usłyszeć można było w piątek w Domu Kultury Oskard.

Artystyczne doznania to jednak tylko przedsmak sportowych wyzwań, jakie staną przed żeglarzami w sobotę. Na Jeziorze Pątnowskim odbędą się Zimowe Regaty Barbórkowe - zawody, które do Konina przyciągają żeglarzy z całej Polski. Początek regat o godz. 11.00.

slajd 2 z 26

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Ale akordeony...no zwyczajnie za długo :)Po co aż tyle?
Dodano: 25.11.2016 23:21    Przez: ~Edi
A po śpiewaniu rybka pływała?
Dodano: 26.11.2016 11:21    Przez: ~Jolasia
Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO