WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Kierowca MZK Konin w gęstej mgle rozmawiał przez telefon

Dodano: 26.11.2016 07:30

Gęsta mgła, wypełniony autobus i kierowca rozmawiający przez telefon. Takie nagranie dostaliśmy na alert LM.pl.

W czwartek do naszej redakcji przyszedł mail od mieszkańca Konina, który był zbulwersowany zachowaniem kierowcy linii 50. Był świadkiem jak kierowca autobusu rozmawiał przez telefon około godziny 8.30, w czasie szczytu komunikacyjnego.

- W zasadzie by mi to nie przeszkadzało, gdyby trwało chwilkę (tak wiem, chwilkę też nie wolno...) ale rozmowy były co najmniej dwie i trwały dość długo – podkreśla internauta.

Próbowaliśmy się skontaktować w tej sprawie z dyrektorem MZK Konin. Niestety przebywał w piątek na urlopie i skierowano nas do kierownika zajezdni. Okazało się, że co najmniej dwa lub trzy takie zdarzenia miesięcznie zgłaszają pasażerowie służbom MZK.

- Takie zachowanie kierowcy jest niedopuszczalne. Wszystkich obowiązują takie same przepisy. Autobus ma monitoring. Sprawdzimy to na nagraniach i kierowca zostanie ukarany. Zgodnie z regulaminem wewnętrznym MZK Konin, jeżeli jest taka sytuacja to kierowcy mają przewidzianą karę finansową – mówi kierownik zajezdni MZK Konin, Andrzej Adamczyk

Jak informuje rzecznik konińskiej policji, Marcin Jankowski, za rozmowę przez telefon, taryfikator przewiduje 200 zł i 5 punktów karnych.

- Na tą chwilę nie mamy takiego zgłoszenia – wyjaśnia rzecznik.

  • Kierowca MZK Konin w gęstej mgle rozmawiał przez telefon

 autor: Tristan Tomczak

 e-mail: tt@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Jakim trzeba być człowiekiem by tak perfidnie podp... ,
Dodano: 26.11.2016 07:41    Przez: ~Cccv
Jaka gęsta mgła skoro widać dokładnie przez szybę wszystkie mijane obiekty.Kapuś z dziada- pradziada/jak wiadomo Konin to w 650% miasto PZPR-owców i ORMO-wców/chciał zaistnieć i zaistniał.
Dodano: 26.11.2016 08:07    Przez: ~na100%
Lm.pl zweszyl grubą aferę, brawo Wy
Dodano: 26.11.2016 08:16    Przez: ~...
Wiadomość dnia. Brawo Wy
Dodano: 26.11.2016 07:57    Przez: ~Edek
Zauwazylem ze prawie kazda kobieta kierująca samochodem trzyma przy uchu telefon i rozmawia. Ostatnio przed taką jechalem co jedną reką prowadzila auto a drugą trzymala przy uchu telefon. To czesty przypadek. Ja mam glosno mowiacy i nie lubie w czasie jazdy prowadzic rozmowy
Dodano: 26.11.2016 08:04    Przez: ~Ya

KOMENTARZE

nie pierwszy raz widzę jak kierowca czy to MZK czy PKS gada przez telefon i o ile są dobre warunki nie ma ruchu na drodze o tyle jak są kiepskie warunki nie powinien rozmawiać jeśli już to powiedzieć" słuchaj oddzwonie później jestem w pracy" a jeśli sytuacja jest jakaś kryzysowa nie wiem ktoś umiera w rodzinie , żona rodzi czy coś ale to wtedy zatrzymuje się na jakimś przystanku dzwoni do przełożonego czy na zajezdnie jaka sytuacja jest przeprasza pasażerów i w długą a nie że sobie rozmawia , pewnie ktoś napisze że no przecież nic sie nie stało , ile ludzi rozmawia przez telefon bla bla bla...
Dodano: 26.11.2016 07:39    Przez: ~pasażer
Wygrałeś konkursu na na najdłuższe zdanie świata. Nagroda to karny w ...
Dodano: 26.11.2016 10:02    Przez: ~Raptorek
Nie tylko rozmawiają przez telefon, palą papierosy, a jazda MZK to naprawdę ostra jazda co chwile przyspieszenie a potem ostry chamulec idioci nie kierowcy weźcie się za nich
Dodano: 26.11.2016 12:06    Przez: ~Ja
znajdź ciekawsze sensacje niż kapowanie i perfidne nagrywanie
Dodano: 30.11.2016 09:14    Przez: ~Tomek
Jakim trzeba być człowiekiem by tak perfidnie podp... ,
Dodano: 26.11.2016 07:41    Przez: ~Cccv
Co trzeci kierowca jeździ z telefonem przy uchu i co gorsza większość to w nowszych i droższych autach które zapewne mają już zamontowany zestaw głośnomówiący. Nie wiem, czy to lenistwo czy brak znajomości języka angielskiego w menu samochodu powodują, że nie potrafią skonfigurować telefonu z samochodem. Generalnie ciekawe czy taki szpicel tak samo by się zachowywał jak by miał możliwość sfilmowania karka w BMW który rozmawia przez telefon w trakcie jazdy.
Dodano: 26.11.2016 08:26    Przez: ~Anty konfident
Mam to gdzies co Ty myslisz...bardO dobrze.Nie jedzie sam..tylkow wiezie ludzi!!!! Takie zachowanie swiadczy o glupocie i kekkomyslnosci kierowcy..a Twoja wypowiedz jest nie na miejscu.
Dodano: 26.11.2016 09:10    Przez: ~Obserwator
Normalnym i odpowiedzialnym...chciałbyś aby twój pracownik rozmawiał przez telefon w trakcie jazdy ? I narażał na niebezpieczeństwo niewinnych ludzi ?Po to są zestawy głośnomówiące ,żeby z nich korzystać,tym bardziej przez zawodowych kierowców..to co wypisujecie o konfidentach,to pozostałość właśnie po komunie,pojedz do europy zachodniej a się przekonasz ,że takie zgłoszenia to normalna rzecz,spróbuj jechać w Niemczech na autostradzie za kimś na tylnim zderzaku,a po paru kilometrach na zjezdzie zatrzyma cię policja i ci wytłumaczy solidnym mandatem jak masz jezdzić
Dodano: 26.11.2016 13:48    Przez: ~benson
Tacy jesteście solidarni z kumplem? A gdyby na skutek tej rozmowy kierowca spowodował wypadek a poszkodowanym byłby ktoś bliski to ciekawe jakie byście zajęli stanowisko. Popieram gościa od nagrania. Nie jest żadnym konfidentem. Bandziory z BM-ek napadli faceta, który w samochodzie miał uchwyt od nawigacji, myśleli, że nagrywa ich wybryki na drodze. Wy tak samo się zachowujecie. Prawo to Prawo. Jeśli miał coś pilnego, to mógł na chwilę zatrzymać autobus. Są urządzenia głośnomówiące. Kierowcy MZK nie są święci. Załatwiają swoje potrzeby publicznie lejąc na koła, na przystanku końcowym, mimo, że mają ustawione WC. Grzeszków można wymieniać więcej. Pokora Panowie, pokora.
Dodano: 28.11.2016 00:54    Przez: ~ANTYMZK
co prawda to prawda
Dodano: 30.11.2016 09:16    Przez: ~Tomek
Wiadomość dnia. Brawo Wy
Dodano: 26.11.2016 07:57    Przez: ~Edek
Zauwazylem ze prawie kazda kobieta kierująca samochodem trzyma przy uchu telefon i rozmawia. Ostatnio przed taką jechalem co jedną reką prowadzila auto a drugą trzymala przy uchu telefon. To czesty przypadek. Ja mam glosno mowiacy i nie lubie w czasie jazdy prowadzic rozmowy
Dodano: 26.11.2016 08:04    Przez: ~Ya
avatar Absolutnie zgadzam się z Tobą. Zdecydowana większość rozmawiających przez telefon w trakcie jazdy to kobiety. Ale nie tylko w trakcie jazdy. Większość z nich po prostu nie wypuszcza telefonu z ręki. Będąc na zakupach musimy wysłuchać wykrzyczanych na cało gardło ich plotek, oczywiście przy kasie robią sztuczne kolejki, bo trudno jest jedną ręką wyłożyć towar, zapłacić i spakować towar, ale rozmowa najważniejsza. W komunikacji publicznej znowu musimy wysłuchać, jak żali się koleżance na inną koleżankę. Najbardziej jestem "pełen podziwu" do jakiej perfekcji części kobiet opanowała pchanie wózka dziecięcego jedną ręką, bo druga oczywiście jest zajęta przez telefon.
Dodano: 26.11.2016 08:52    Przez: Urlich von Jungingen
Matko, jak dla ciebie pchanie wózka jedną ręką i rozmawianie przez telefon, który jest w drugiej to ci współczuję. Zwykła z ciebie ślamazara, niedorajda fizjologiczna. Rozmawiają przez telefon i kobiety i mężczyźni, ale faktycznie częściej widuję kobiety. Ja nie odbieram telefonu w trakcie jazdy, tym bardziej nie sms-uję. Jeżeli jadę z rodziną to ewentualnie, gdy odczytają kto dzwoni to każę im odebrać i powiedzieć, że jadę autem. Jak nie to oddzwaniam po zakończeniu jazdy. Proste? Proste.
Dodano: 26.11.2016 12:44    Przez: ~Kobieta
Typowy teks kobiety. Ja nie rozmawiam przez telefon podczas jazdy to znaczy, ze inne kobiety też nie rozmawiaja. A jeśli nawet rozmawiam to krótko i w ważnych sprawach a inni robią gorzej więc rozgrzeszylam się.
Dodano: 26.11.2016 14:50    Przez: ~Zawsze dziewica
Do: zawsze dziewicy (raczej prawiczka). Po pierwsze, pokaż mi, w którym miejscu napisałam, że jak ja tego nie robię to inne kobiety też? Napisałam wręcz odwrotnie. Po drugie, tym bardziej gdzie napisałam, że jeśli rozmawiam to tylko w ważnych sprawach? Z twojego tekstu jasno wynika, że jesteś facetem, który nie potrafi poprawnie przeczytać tekstu, tylko jak zobaczył, że napisała go kobieta to dokłada swoje wyssane z palca bzdury. Oj błaznujesz dziewico = prawiczku.
Dodano: 26.11.2016 16:23    Przez: ~Kobieta
A na nagraniu widzimy kobietę, co Ya?
Dodano: 26.11.2016 18:37    Przez: ~Ja
Ta "kobieta" przypomina ryczącą feministkę. Nie potrafi rozmawiać i na wszystko reaguje agresją. A sformułowanie "zawsze dziewica" jest używane pod adresem pań które wieczorem nie mają oporów a rano jakby nigdy nic opowiadają, że są niemal cnotliwe. To było w kontekście do prowadzenia pojazdów. "Ja tylko odbieram ważne telefony, ale generalnie uważam, że tego nie powinno się robić". Hipokryzja w czystej postaci.
Dodano: 26.11.2016 18:43    Przez: ~Zawsze dziewica
Brak słów. Przeczytaj mój tekst dokładnie nim znowu coś napiszesz, bo wciąż robisz z siebie pajaca. Nie odbieram telefonów w czasie jazdy, ewentualnie robi to za mnie rodzina, gdy jedzie ze mną. Teraz zrozumiałeś, czy nadal będziesz ujadać jak ta dziewica, o której tak piszesz zajadle?
Dodano: 26.11.2016 23:25    Przez: ~Kobieta
Jaka gęsta mgła skoro widać dokładnie przez szybę wszystkie mijane obiekty.Kapuś z dziada- pradziada/jak wiadomo Konin to w 650% miasto PZPR-owców i ORMO-wców/chciał zaistnieć i zaistniał.
Dodano: 26.11.2016 08:07    Przez: ~na100%
avatar Pewnie niektórych to zszokuje-zwłaszcza nick. Szanowni Ube-cy, Sbe-cy i prawdziwe komuchy, wczoraj odszedł jeden z ostatnich-a mianowicie Fidel. ,,Czy zamierzacie ogłosić żałobę i jak długo będzie trwać''?
Dodano: 26.11.2016 09:41    Przez: Krewa
W ciagu oostatnich 2 dni były mgielki, ktore wielu odebralo jako wielkie, ogromne mgły, które zmusily ich do zamulania po 30-40 km/h kiedy mozna bylo spokojnie jezdzic jsk znaki nakazuja.
Dodano: 26.11.2016 11:17    Przez: ~Kier
Mam gdzieś twoją opinię.Ciekawe gdyby ciebie spotkała osobista tragedia będąca wynikiem lekkomyślności sprawcy wypadku rozmawiającego przez telefon czy przeprowadzał analizy ilu jakich ludzi mieszka w Koninie.Także walnij się w głowę żeby nie powiedzieć w ł..b pomyśl nad sobą i zajmij się czymś co jest naprawdę twórcze i pożyteczne. Na marginesie w twoim przypadku pożyteczne to np.prace związane z szeroko rozumianymi pracami przy obsłudze łopaty.
Dodano: 26.11.2016 13:05    Przez: ~ja
Lm.pl zweszyl grubą aferę, brawo Wy
Dodano: 26.11.2016 08:16    Przez: ~...
Ten kapuś to na pewno pisowski troll
Dodano: 26.11.2016 08:16    Przez: ~anty
Idąc tym tropem , może coś w tym być, PiS słynie z podp***ralania, inwigilacji i utrudnia życia obywatelom...
Dodano: 26.11.2016 08:41    Przez: ~...
Widzisz nieboraku,PiS słynie,a PO-Komuna w niebyt płynie.
Dodano: 26.11.2016 08:55    Przez: ~tyle
,,Tyle" jesteś od tych z 500 albo z pisuarow, idac tym tropem to ktoś taki jak Ty mógł donieść na kierowcę...
Dodano: 26.11.2016 09:02    Przez: ~...
Ciekawe co Ty byś zrobił /zrobiła gdyby tą mzk jechało Twoje dziecko i był by wypadek w którym zginie Twoje dziecko też byłbyś wtedy po stronie kierowcy który gadał przez tel..? Tępić tych kierowców a nie!
Dodano: 26.11.2016 19:07    Przez: ~Xhtax
Frajer żadnego wypadku nie zrobil to jaka kara za nic może miał ważny telefon może coś w domu się stało a wy juz problem dosyć ze ci kierowcy ci dupe woza to jeszcze z ucha walisz
Dodano: 26.11.2016 08:42    Przez: ~Frajer z konina
Tropić i tepic riznawiajacych przez tel w aucie. Ksry 1000 zl i 10 pkt.
Dodano: 26.11.2016 11:21    Przez: ~Kier
Ciekawe co by bylo gdyby tym co tak o kapusiu mowia ten kierowca wjechal w auto i zabil rodzine przez rozmowe telefoniczna kierujac autobusem? Odroznijcie kapowanie i przestrzeganie prawa aby tragedii nie bylo. Mozna wiele wybaczyc przymknac oko ale nikt dla przyjemnosci nie zglasza takiego faktu i zreszta sam zglaszajacy byl oburzony czasem rozmowy bo jednak chwilke odebrac i jechac dalej ok zdarza sie ale nawijac makaron na uszy prowadzac autobus to jest nie ok dzieci starsi podrozuja autobusem bez pasow wiecie ile chwila nie uwagi moze zniszczyc ludzia zdrowia?
Dodano: 26.11.2016 08:50    Przez: ~aha
Był tak bardzo oburzony, że może dojść do tragedii, że wyjął telefon, nagrał wszystko po cichu z ukrycia, wrócił do domu i późnym wieczorem napisał maila do LM jak blisko było wypadku. Trzeba było zwrócić kierowcy uwagę, a na pewno by zrozumiał! Rodzice nie uczyli, że "nie wolno skarżyć?
Dodano: 26.11.2016 10:45    Przez: ~B
Prezesowi mówimy do widzenia.
Dodano: 26.11.2016 08:52    Przez: ~I
Wszystkich z tego rodu pełniących jakieś stanowiska podlegających państwu
Dodano: 26.11.2016 11:15    Przez: ~AKD Poznań
te te fuuu a co? koniniakow tam brak ,którzy się uczą lub kończą szkoły prostaku jeden.
Dodano: 26.11.2016 12:02    Przez: ~Romek
Wesoły Romku,a kto tu mówi o "koniniakach"?
Dodano: 26.11.2016 12:24    Przez: ~pytek
Pytek to mam rozumieć, że koniniakow już nie ma?
Dodano: 26.11.2016 12:46    Przez: ~Adam
1 z 10
12345678910>>