WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Kierowca MZK Konin w gęstej mgle rozmawiał przez telefon

Dodano: 26.11.2016 07:30

Gęsta mgła, wypełniony autobus i kierowca rozmawiający przez telefon. Takie nagranie dostaliśmy na alert LM.pl.

W czwartek do naszej redakcji przyszedł mail od mieszkańca Konina, który był zbulwersowany zachowaniem kierowcy linii 50. Był świadkiem jak kierowca autobusu rozmawiał przez telefon około godziny 8.30, w czasie szczytu komunikacyjnego.

- W zasadzie by mi to nie przeszkadzało, gdyby trwało chwilkę (tak wiem, chwilkę też nie wolno...) ale rozmowy były co najmniej dwie i trwały dość długo – podkreśla internauta.

Próbowaliśmy się skontaktować w tej sprawie z dyrektorem MZK Konin. Niestety przebywał w piątek na urlopie i skierowano nas do kierownika zajezdni. Okazało się, że co najmniej dwa lub trzy takie zdarzenia miesięcznie zgłaszają pasażerowie służbom MZK.

- Takie zachowanie kierowcy jest niedopuszczalne. Wszystkich obowiązują takie same przepisy. Autobus ma monitoring. Sprawdzimy to na nagraniach i kierowca zostanie ukarany. Zgodnie z regulaminem wewnętrznym MZK Konin, jeżeli jest taka sytuacja to kierowcy mają przewidzianą karę finansową – mówi kierownik zajezdni MZK Konin, Andrzej Adamczyk

Jak informuje rzecznik konińskiej policji, Marcin Jankowski, za rozmowę przez telefon, taryfikator przewiduje 200 zł i 5 punktów karnych.

- Na tą chwilę nie mamy takiego zgłoszenia – wyjaśnia rzecznik.

  • Kierowca MZK Konin w gęstej mgle rozmawiał przez telefon

 autor: Tristan Tomczak

 e-mail: tt@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Jakim trzeba być człowiekiem by tak perfidnie podp... ,
Dodano: 26.11.2016 07:41    Przez: ~Cccv
Jaka gęsta mgła skoro widać dokładnie przez szybę wszystkie mijane obiekty.Kapuś z dziada- pradziada/jak wiadomo Konin to w 650% miasto PZPR-owców i ORMO-wców/chciał zaistnieć i zaistniał.
Dodano: 26.11.2016 08:07    Przez: ~na100%
Lm.pl zweszyl grubą aferę, brawo Wy
Dodano: 26.11.2016 08:16    Przez: ~...
Wiadomość dnia. Brawo Wy
Dodano: 26.11.2016 07:57    Przez: ~Edek
Zauwazylem ze prawie kazda kobieta kierująca samochodem trzyma przy uchu telefon i rozmawia. Ostatnio przed taką jechalem co jedną reką prowadzila auto a drugą trzymala przy uchu telefon. To czesty przypadek. Ja mam glosno mowiacy i nie lubie w czasie jazdy prowadzic rozmowy
Dodano: 26.11.2016 08:04    Przez: ~Ya

KOMENTARZE

MGŁE TO TY MIAŁEŚ NA OCZACH PO WSZORAJSZYM CHLANIU , JARANU TRAWY LUB DOPALACZU PODp***rALACZCZ
Dodano: 30.11.2016 07:55    Przez: ~JJJ
co za łajza szuka taniej sensacji.Ujawnij się trolu i zajmij ważniejszymi sprawami
Dodano: 30.11.2016 09:03    Przez: ~Tomek
mówię wam lepiej świnie wozić niż takich podp***ralaczy którym ciągle coś nie pasuje
Dodano: 30.11.2016 09:47    Przez: ~kierowca Tira
racja
Dodano: 01.12.2016 00:04    Przez: ~kiu
Po tych waszych chamskich i ohydnych komentarzach widać jaki Konin jest i co reprezentuje ? Sami wystawiacie Sobie laurkę i co sobą reprezentujecie, a przez takie idiotyczne pisanie psujecie opinie porządnym mieszkańcom naszego Miasta. A to co piszecie ,ze to pod.........cz to jest szczyt waszej głupoty! Jest to postawa obywatelska gdyż kierowca odpowiada za bezpieczeństwo pasażerów ,których przewozi i powinien ponieś konsekwencje. Oby więcej takich osób, którzy potrafią reagować na złe zachowanie i łamanie prawa. Brawo TY!!! Teraz zlinczujecie minę za to co napisałam, ale mam to gdzieś! i apel do wszystkich nie bójcie się reagować na zło i chamskie zachowania. Pozdrawiam.
Dodano: 30.11.2016 11:13    Przez: ~uczciwa mieszkanka
w jaki sposób zareagował "śmiech" . powinien zwrócić uwagę kierowcy a nie upubliczniać tego na forum. porządna mieszkanko za dużo reklam i tvn-u oglądasz i twój światopogląd się skurczył. brawo ja. jaki ty masz mały rozumek zupełnie jak kura. ale cię pojechałem :-) za dużo alkoholu wypiłem bo inaczej tego forum bym nie przeżył. ostatni raz wchodzę na lm. żenada
Dodano: 01.12.2016 01:56    Przez: ~kiu
CO ZA MENDA CO PERFIDNIE SPRZEDAL TEGO KIEROWCE.
Dodano: 30.11.2016 22:13    Przez: ~CRIS
jestem kierowcą mzk. nie wszyscy z nas to debile. niektórzy się tylko przystosowują do otoczenia. pozdrawiam pasażerów dla których jesteśmy w służbie. buziaczki, cukiereczki,ciasteczka :-)ps. w pksie chłopaki są ponoć mili i nie rozmawiają przez telefon.
Dodano: 01.12.2016 01:28    Przez: ~kiu