WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Kierowca MZK Konin w gęstej mgle rozmawiał przez telefon

Dodano: 26.11.2016 07:30

Gęsta mgła, wypełniony autobus i kierowca rozmawiający przez telefon. Takie nagranie dostaliśmy na alert LM.pl.

W czwartek do naszej redakcji przyszedł mail od mieszkańca Konina, który był zbulwersowany zachowaniem kierowcy linii 50. Był świadkiem jak kierowca autobusu rozmawiał przez telefon około godziny 8.30, w czasie szczytu komunikacyjnego.

- W zasadzie by mi to nie przeszkadzało, gdyby trwało chwilkę (tak wiem, chwilkę też nie wolno...) ale rozmowy były co najmniej dwie i trwały dość długo – podkreśla internauta.

Próbowaliśmy się skontaktować w tej sprawie z dyrektorem MZK Konin. Niestety przebywał w piątek na urlopie i skierowano nas do kierownika zajezdni. Okazało się, że co najmniej dwa lub trzy takie zdarzenia miesięcznie zgłaszają pasażerowie służbom MZK.

- Takie zachowanie kierowcy jest niedopuszczalne. Wszystkich obowiązują takie same przepisy. Autobus ma monitoring. Sprawdzimy to na nagraniach i kierowca zostanie ukarany. Zgodnie z regulaminem wewnętrznym MZK Konin, jeżeli jest taka sytuacja to kierowcy mają przewidzianą karę finansową – mówi kierownik zajezdni MZK Konin, Andrzej Adamczyk

Jak informuje rzecznik konińskiej policji, Marcin Jankowski, za rozmowę przez telefon, taryfikator przewiduje 200 zł i 5 punktów karnych.

- Na tą chwilę nie mamy takiego zgłoszenia – wyjaśnia rzecznik.

  • Kierowca MZK Konin w gęstej mgle rozmawiał przez telefon

 autor: Tristan Tomczak

 e-mail: tt@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Jakim trzeba być człowiekiem by tak perfidnie podp... ,
Dodano: 26.11.2016 07:41    Przez: ~Cccv
Jaka gęsta mgła skoro widać dokładnie przez szybę wszystkie mijane obiekty.Kapuś z dziada- pradziada/jak wiadomo Konin to w 650% miasto PZPR-owców i ORMO-wców/chciał zaistnieć i zaistniał.
Dodano: 26.11.2016 08:07    Przez: ~na100%
Lm.pl zweszyl grubą aferę, brawo Wy
Dodano: 26.11.2016 08:16    Przez: ~...
Wiadomość dnia. Brawo Wy
Dodano: 26.11.2016 07:57    Przez: ~Edek
Zauwazylem ze prawie kazda kobieta kierująca samochodem trzyma przy uchu telefon i rozmawia. Ostatnio przed taką jechalem co jedną reką prowadzila auto a drugą trzymala przy uchu telefon. To czesty przypadek. Ja mam glosno mowiacy i nie lubie w czasie jazdy prowadzic rozmowy
Dodano: 26.11.2016 08:04    Przez: ~Ya

KOMENTARZE

MGŁE TO TY MIAŁEŚ NA OCZACH PO WSZORAJSZYM CHLANIU , JARANU TRAWY LUB DOPALACZU PODp***rALACZCZ
Dodano: 30.11.2016 07:55    Przez: ~JJJ
co za łajza szuka taniej sensacji.Ujawnij się trolu i zajmij ważniejszymi sprawami
Dodano: 30.11.2016 09:03    Przez: ~Tomek
mówię wam lepiej świnie wozić niż takich podp***ralaczy którym ciągle coś nie pasuje
Dodano: 30.11.2016 09:47    Przez: ~kierowca Tira
racja
Dodano: 01.12.2016 00:04    Przez: ~kiu
Po tych waszych chamskich i ohydnych komentarzach widać jaki Konin jest i co reprezentuje ? Sami wystawiacie Sobie laurkę i co sobą reprezentujecie, a przez takie idiotyczne pisanie psujecie opinie porządnym mieszkańcom naszego Miasta. A to co piszecie ,ze to pod.........cz to jest szczyt waszej głupoty! Jest to postawa obywatelska gdyż kierowca odpowiada za bezpieczeństwo pasażerów ,których przewozi i powinien ponieś konsekwencje. Oby więcej takich osób, którzy potrafią reagować na złe zachowanie i łamanie prawa. Brawo TY!!! Teraz zlinczujecie minę za to co napisałam, ale mam to gdzieś! i apel do wszystkich nie bójcie się reagować na zło i chamskie zachowania. Pozdrawiam.
Dodano: 30.11.2016 11:13    Przez: ~uczciwa mieszkanka
w jaki sposób zareagował "śmiech" . powinien zwrócić uwagę kierowcy a nie upubliczniać tego na forum. porządna mieszkanko za dużo reklam i tvn-u oglądasz i twój światopogląd się skurczył. brawo ja. jaki ty masz mały rozumek zupełnie jak kura. ale cię pojechałem :-) za dużo alkoholu wypiłem bo inaczej tego forum bym nie przeżył. ostatni raz wchodzę na lm. żenada
Dodano: 01.12.2016 01:56    Przez: ~kiu
CO ZA MENDA CO PERFIDNIE SPRZEDAL TEGO KIEROWCE.
Dodano: 30.11.2016 22:13    Przez: ~CRIS
jestem kierowcą mzk. nie wszyscy z nas to debile. niektórzy się tylko przystosowują do otoczenia. pozdrawiam pasażerów dla których jesteśmy w służbie. buziaczki, cukiereczki,ciasteczka :-)ps. w pksie chłopaki są ponoć mili i nie rozmawiają przez telefon.
Dodano: 01.12.2016 01:28    Przez: ~kiu