WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Kierowca MZK Konin w gęstej mgle rozmawiał przez telefon

Dodano: 26.11.2016 07:30

Gęsta mgła, wypełniony autobus i kierowca rozmawiający przez telefon. Takie nagranie dostaliśmy na alert LM.pl.

W czwartek do naszej redakcji przyszedł mail od mieszkańca Konina, który był zbulwersowany zachowaniem kierowcy linii 50. Był świadkiem jak kierowca autobusu rozmawiał przez telefon około godziny 8.30, w czasie szczytu komunikacyjnego.

- W zasadzie by mi to nie przeszkadzało, gdyby trwało chwilkę (tak wiem, chwilkę też nie wolno...) ale rozmowy były co najmniej dwie i trwały dość długo – podkreśla internauta.

Próbowaliśmy się skontaktować w tej sprawie z dyrektorem MZK Konin. Niestety przebywał w piątek na urlopie i skierowano nas do kierownika zajezdni. Okazało się, że co najmniej dwa lub trzy takie zdarzenia miesięcznie zgłaszają pasażerowie służbom MZK.

- Takie zachowanie kierowcy jest niedopuszczalne. Wszystkich obowiązują takie same przepisy. Autobus ma monitoring. Sprawdzimy to na nagraniach i kierowca zostanie ukarany. Zgodnie z regulaminem wewnętrznym MZK Konin, jeżeli jest taka sytuacja to kierowcy mają przewidzianą karę finansową – mówi kierownik zajezdni MZK Konin, Andrzej Adamczyk

Jak informuje rzecznik konińskiej policji, Marcin Jankowski, za rozmowę przez telefon, taryfikator przewiduje 200 zł i 5 punktów karnych.

- Na tą chwilę nie mamy takiego zgłoszenia – wyjaśnia rzecznik.

  • Kierowca MZK Konin w gęstej mgle rozmawiał przez telefon

 autor: Tristan Tomczak

 e-mail: tt@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Jakim trzeba być człowiekiem by tak perfidnie podp... ,
Dodano: 26.11.2016 07:41    Przez: ~Cccv
Jaka gęsta mgła skoro widać dokładnie przez szybę wszystkie mijane obiekty.Kapuś z dziada- pradziada/jak wiadomo Konin to w 650% miasto PZPR-owców i ORMO-wców/chciał zaistnieć i zaistniał.
Dodano: 26.11.2016 08:07    Przez: ~na100%
Lm.pl zweszyl grubą aferę, brawo Wy
Dodano: 26.11.2016 08:16    Przez: ~...
Wiadomość dnia. Brawo Wy
Dodano: 26.11.2016 07:57    Przez: ~Edek
Zauwazylem ze prawie kazda kobieta kierująca samochodem trzyma przy uchu telefon i rozmawia. Ostatnio przed taką jechalem co jedną reką prowadzila auto a drugą trzymala przy uchu telefon. To czesty przypadek. Ja mam glosno mowiacy i nie lubie w czasie jazdy prowadzic rozmowy
Dodano: 26.11.2016 08:04    Przez: ~Ya

KOMENTARZE

Porażką jest, że portal informacyjny zajmuje się takimi p***rołami.Porażką jest, kiedy jeden obywatel kapuje na drugiego bezinteresownie i anonimowo.
Dodano: 26.11.2016 08:59    Przez: ~jacko
Gdyby temu błaznowi, który to nagrywał, zależało na bezpieczeństwie, to zwróciłby uwagę kierowcy lub zgłosiłby to na policję lub do mzk. A tu mamy kolejnego "bohatera" z komóreczką, którego szczytem odwagi jest puścić coś anonimowo do internetu.
Dodano: 26.11.2016 09:04    Przez: ~boguś
ty jeb...... konfituro zadrosna co ma biedne zycie
Dodano: 26.11.2016 09:14    Przez: ~xd
20 sekund rozmowy faktycznie bardzo długa rozmowa
Dodano: 26.11.2016 09:16    Przez: ~pasazerka
Różne bywają sytuacje w życiu i to, że rozmawiał przez telefon to co z tego ? A ile osób nie przestrzega przepisów ruchu drogowego i co wszyscy są karani - nie - pomimo, że policja przejeżdza obok i nie widzi. Jestem pasażerka MZK ( dojeżdzam do i z pracy) i nie zauważyłam nic drastycznego z strony kierowców. widziałam natomiast zachowanie niepełnosprawnego - przykro, ale skandaliczne. Kierowcy to nie żadne "sługusy" pomimo,że wyszedł opuścił klapę by zjechał wózkiem to jeszcze mu się nie podobało i odgrażał się kierowcy, że na niego naskarży w dyrekcji. Wiadomo,że choroba sprawia ,że dana osoba jest nerwowa, ale nie do przesady. Pasażerowie niektórzy są też bardzo wymagający w stosunku do innych tylko ciekawe jak oni sami się zachowują.Szkoda,że z tegp tytułu kierowca będzie tak ukarany. Dość jest ciężko idą święta,a tu ........ współczuję kierowcy, a dyrekcja dobrze gdyby dała upomnienie tylko ustne.
Dodano: 26.11.2016 09:26    Przez: ~ pasażerka
nic drastycznego?? widać, ze jeździsz tylko autobusem. ja jeżdżę tylko samochodem i to jak jeżdżą kierowcy MZK to masakra jakaś. rozumiem ze maja swój rozkład i musza być na czas, ale nie są sami na drodze a zachowują się jak święte krowy. w całym MZK jest może z 2-3 kierowców, którzy jeszcze jeżdżą jak ludzie, reszta to barany, które pchają się wszędzie na chama narażając niekiedy cały autobus ludzi. trzeba na nich bardziej uważać niż na karetki na sygnale.
Dodano: 26.11.2016 12:38    Przez: ~kierowca
do kierowcy. może widząc kierunkowskaz w autobusie ze zwykłej uprzejmości byś go wpuścił a nie jak cham zajeżdżasz drogę. konińskie buraki którym wydaje się że potrafią jeździć. mentalność kibica. żenada