WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Kierowca MZK Konin w gęstej mgle rozmawiał przez telefon

Dodano: 26.11.2016 07:30

Gęsta mgła, wypełniony autobus i kierowca rozmawiający przez telefon. Takie nagranie dostaliśmy na alert LM.pl.

W czwartek do naszej redakcji przyszedł mail od mieszkańca Konina, który był zbulwersowany zachowaniem kierowcy linii 50. Był świadkiem jak kierowca autobusu rozmawiał przez telefon około godziny 8.30, w czasie szczytu komunikacyjnego.

- W zasadzie by mi to nie przeszkadzało, gdyby trwało chwilkę (tak wiem, chwilkę też nie wolno...) ale rozmowy były co najmniej dwie i trwały dość długo – podkreśla internauta.

Próbowaliśmy się skontaktować w tej sprawie z dyrektorem MZK Konin. Niestety przebywał w piątek na urlopie i skierowano nas do kierownika zajezdni. Okazało się, że co najmniej dwa lub trzy takie zdarzenia miesięcznie zgłaszają pasażerowie służbom MZK.

- Takie zachowanie kierowcy jest niedopuszczalne. Wszystkich obowiązują takie same przepisy. Autobus ma monitoring. Sprawdzimy to na nagraniach i kierowca zostanie ukarany. Zgodnie z regulaminem wewnętrznym MZK Konin, jeżeli jest taka sytuacja to kierowcy mają przewidzianą karę finansową – mówi kierownik zajezdni MZK Konin, Andrzej Adamczyk

Jak informuje rzecznik konińskiej policji, Marcin Jankowski, za rozmowę przez telefon, taryfikator przewiduje 200 zł i 5 punktów karnych.

- Na tą chwilę nie mamy takiego zgłoszenia – wyjaśnia rzecznik.

  • Kierowca MZK Konin w gęstej mgle rozmawiał przez telefon

 autor: Tristan Tomczak

 e-mail: tt@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Jakim trzeba być człowiekiem by tak perfidnie podp... ,
Dodano: 26.11.2016 07:41    Przez: ~Cccv
Jaka gęsta mgła skoro widać dokładnie przez szybę wszystkie mijane obiekty.Kapuś z dziada- pradziada/jak wiadomo Konin to w 650% miasto PZPR-owców i ORMO-wców/chciał zaistnieć i zaistniał.
Dodano: 26.11.2016 08:07    Przez: ~na100%
Lm.pl zweszyl grubą aferę, brawo Wy
Dodano: 26.11.2016 08:16    Przez: ~...
Wiadomość dnia. Brawo Wy
Dodano: 26.11.2016 07:57    Przez: ~Edek
Zauwazylem ze prawie kazda kobieta kierująca samochodem trzyma przy uchu telefon i rozmawia. Ostatnio przed taką jechalem co jedną reką prowadzila auto a drugą trzymala przy uchu telefon. To czesty przypadek. Ja mam glosno mowiacy i nie lubie w czasie jazdy prowadzic rozmowy
Dodano: 26.11.2016 08:04    Przez: ~Ya

KOMENTARZE

Porażką jest, że portal informacyjny zajmuje się takimi p***rołami.Porażką jest, kiedy jeden obywatel kapuje na drugiego bezinteresownie i anonimowo.
Dodano: 26.11.2016 08:59    Przez: ~jacko
Gdyby temu błaznowi, który to nagrywał, zależało na bezpieczeństwie, to zwróciłby uwagę kierowcy lub zgłosiłby to na policję lub do mzk. A tu mamy kolejnego "bohatera" z komóreczką, którego szczytem odwagi jest puścić coś anonimowo do internetu.
Dodano: 26.11.2016 09:04    Przez: ~boguś
ty jeb...... konfituro zadrosna co ma biedne zycie
Dodano: 26.11.2016 09:14    Przez: ~xd
20 sekund rozmowy faktycznie bardzo długa rozmowa
Dodano: 26.11.2016 09:16    Przez: ~pasazerka
Różne bywają sytuacje w życiu i to, że rozmawiał przez telefon to co z tego ? A ile osób nie przestrzega przepisów ruchu drogowego i co wszyscy są karani - nie - pomimo, że policja przejeżdza obok i nie widzi. Jestem pasażerka MZK ( dojeżdzam do i z pracy) i nie zauważyłam nic drastycznego z strony kierowców. widziałam natomiast zachowanie niepełnosprawnego - przykro, ale skandaliczne. Kierowcy to nie żadne "sługusy" pomimo,że wyszedł opuścił klapę by zjechał wózkiem to jeszcze mu się nie podobało i odgrażał się kierowcy, że na niego naskarży w dyrekcji. Wiadomo,że choroba sprawia ,że dana osoba jest nerwowa, ale nie do przesady. Pasażerowie niektórzy są też bardzo wymagający w stosunku do innych tylko ciekawe jak oni sami się zachowują.Szkoda,że z tegp tytułu kierowca będzie tak ukarany. Dość jest ciężko idą święta,a tu ........ współczuję kierowcy, a dyrekcja dobrze gdyby dała upomnienie tylko ustne.
Dodano: 26.11.2016 09:26    Przez: ~ pasażerka
nic drastycznego?? widać, ze jeździsz tylko autobusem. ja jeżdżę tylko samochodem i to jak jeżdżą kierowcy MZK to masakra jakaś. rozumiem ze maja swój rozkład i musza być na czas, ale nie są sami na drodze a zachowują się jak święte krowy. w całym MZK jest może z 2-3 kierowców, którzy jeszcze jeżdżą jak ludzie, reszta to barany, które pchają się wszędzie na chama narażając niekiedy cały autobus ludzi. trzeba na nich bardziej uważać niż na karetki na sygnale.
Dodano: 26.11.2016 12:38    Przez: ~kierowca
do kierowcy. może widząc kierunkowskaz w autobusie ze zwykłej uprzejmości byś go wpuścił a nie jak cham zajeżdżasz drogę. konińskie buraki którym wydaje się że potrafią jeździć. mentalność kibica. żenada