WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Kierowca MZK Konin w gęstej mgle rozmawiał przez telefon

Dodano: 26.11.2016 07:30

Gęsta mgła, wypełniony autobus i kierowca rozmawiający przez telefon. Takie nagranie dostaliśmy na alert LM.pl.

W czwartek do naszej redakcji przyszedł mail od mieszkańca Konina, który był zbulwersowany zachowaniem kierowcy linii 50. Był świadkiem jak kierowca autobusu rozmawiał przez telefon około godziny 8.30, w czasie szczytu komunikacyjnego.

- W zasadzie by mi to nie przeszkadzało, gdyby trwało chwilkę (tak wiem, chwilkę też nie wolno...) ale rozmowy były co najmniej dwie i trwały dość długo – podkreśla internauta.

Próbowaliśmy się skontaktować w tej sprawie z dyrektorem MZK Konin. Niestety przebywał w piątek na urlopie i skierowano nas do kierownika zajezdni. Okazało się, że co najmniej dwa lub trzy takie zdarzenia miesięcznie zgłaszają pasażerowie służbom MZK.

- Takie zachowanie kierowcy jest niedopuszczalne. Wszystkich obowiązują takie same przepisy. Autobus ma monitoring. Sprawdzimy to na nagraniach i kierowca zostanie ukarany. Zgodnie z regulaminem wewnętrznym MZK Konin, jeżeli jest taka sytuacja to kierowcy mają przewidzianą karę finansową – mówi kierownik zajezdni MZK Konin, Andrzej Adamczyk

Jak informuje rzecznik konińskiej policji, Marcin Jankowski, za rozmowę przez telefon, taryfikator przewiduje 200 zł i 5 punktów karnych.

- Na tą chwilę nie mamy takiego zgłoszenia – wyjaśnia rzecznik.

  • Kierowca MZK Konin w gęstej mgle rozmawiał przez telefon

 autor: Tristan Tomczak

 e-mail: tt@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Jakim trzeba być człowiekiem by tak perfidnie podp... ,
Dodano: 26.11.2016 07:41    Przez: ~Cccv
Jaka gęsta mgła skoro widać dokładnie przez szybę wszystkie mijane obiekty.Kapuś z dziada- pradziada/jak wiadomo Konin to w 650% miasto PZPR-owców i ORMO-wców/chciał zaistnieć i zaistniał.
Dodano: 26.11.2016 08:07    Przez: ~na100%
Lm.pl zweszyl grubą aferę, brawo Wy
Dodano: 26.11.2016 08:16    Przez: ~...
Wiadomość dnia. Brawo Wy
Dodano: 26.11.2016 07:57    Przez: ~Edek
Zauwazylem ze prawie kazda kobieta kierująca samochodem trzyma przy uchu telefon i rozmawia. Ostatnio przed taką jechalem co jedną reką prowadzila auto a drugą trzymala przy uchu telefon. To czesty przypadek. Ja mam glosno mowiacy i nie lubie w czasie jazdy prowadzic rozmowy
Dodano: 26.11.2016 08:04    Przez: ~Ya

KOMENTARZE

Nie jeżdżę autobusami ale ...co za gość takich powinno się tepić .... jak można być takim debilem żeby nagrać kierowce autobusu. Pogadał sobie ? nie twoja sprawa ... a że ma opanowany autobus (w automacie) 100 razy lepiej niż Ty to nie znaczy że spowoduje wypadek. Bardziej bałbym się jechać z tym "życzliwym" typem .... żenada chlopcze
Dodano: 26.11.2016 10:50    Przez: ~Rambo
Zabrać się za te autobusy mzk wymuszaja pierwszestwa idio ci
Dodano: 26.11.2016 10:52    Przez: ~Zzz
podaj przykład gdzie wymuszają? a później się wymądrzaj. za nie ustąpienie wyjeżdżającemu autobusowi z zatoki w terenie zabudowanym grozi 200 zł. ale kierowcy osobówek i policja tego przepisu nie zna
Dodano: 01.12.2016 02:56    Przez: ~kiu
Ja bylam swiadkiem w 53 jak kierowca eske pisal !! Parokrotnie odwracal wzrok od jezdni i zerkal po pare sekund w prawo. Lewa reka na kierownicy a prawa pmwmdmfjrzewam na komnrce pod pulpitem przy okienku gdzie bilety sprzedaje. Troche to trwalo wiec chyba cherbaty tam nie mieszal. O gadaniu przez komorke to tez widzialam taki obrazek w mpk a nawet u jadacego radiowozem policjanta.
Dodano: 26.11.2016 11:11    Przez: ~jovita
Pierw piszesz byłam świadkiem a za chwilę że podejrzewasz, więc skoro tylko podejrzewasz to nie byłaś świadkiem. I jak już to herbaty a nie cherbaty, polecam słownik.
Dodano: 26.11.2016 15:35    Przez: ~Kaligula
banda społeczniczka !!!! wstyd żenuaaaaaaaaaaaaaaa !!!
Dodano: 26.11.2016 11:14    Przez: ~Adik
Rozmowy przez telefon to PLAGA, z którą policja nie daje sobie rady. Kary za ten proceder powonny być znacznie wyższe od obecnych. Myślę, że 1000 zł oraz 10 pkt. Tak na dzień dobry. Może ludzie by się ogarnęli. Wielu nawet posze smsy czy wręcz lajkuje na fb. Żenada i tyle. Karać za używanie telefonu podczas jazdy!!! I to srogo!!!
Dodano: 26.11.2016 11:15    Przez: ~Kier
dobrze że nie rządzisz. bo już dawno nie miał byś prawka i lżejszy byś był o 10 tysi
Dodano: 01.12.2016 02:48    Przez: ~kiu
News roku
Dodano: 26.11.2016 11:19    Przez: ~Xxxc
News roku
Dodano: 26.11.2016 11:19    Przez: ~Xxxc
Nagłaśniać i tepic komorkowcow na drogach!
Dodano: 26.11.2016 11:24    Przez: ~Kier
Nie róbcie jaj. Kierowca najprawdopodobniej rozmawiał z dyspozytorem na tematy służbowe, m.in. słabej widoczności.
Dodano: 26.11.2016 11:26    Przez: ~stare kalosze
Jakiś spoleczniak to zrobił. I wielką afera bo kierowca przez telefon gadał. A lm niema tematów lepszych tylko wyciąga jakieś brudy.
Dodano: 26.11.2016 11:29    Przez: ~Kierowca
🐖🐵⛄