WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Kierowca MZK Konin w gęstej mgle rozmawiał przez telefon

Dodano: 26.11.2016 07:30

Gęsta mgła, wypełniony autobus i kierowca rozmawiający przez telefon. Takie nagranie dostaliśmy na alert LM.pl.

W czwartek do naszej redakcji przyszedł mail od mieszkańca Konina, który był zbulwersowany zachowaniem kierowcy linii 50. Był świadkiem jak kierowca autobusu rozmawiał przez telefon około godziny 8.30, w czasie szczytu komunikacyjnego.

- W zasadzie by mi to nie przeszkadzało, gdyby trwało chwilkę (tak wiem, chwilkę też nie wolno...) ale rozmowy były co najmniej dwie i trwały dość długo – podkreśla internauta.

Próbowaliśmy się skontaktować w tej sprawie z dyrektorem MZK Konin. Niestety przebywał w piątek na urlopie i skierowano nas do kierownika zajezdni. Okazało się, że co najmniej dwa lub trzy takie zdarzenia miesięcznie zgłaszają pasażerowie służbom MZK.

- Takie zachowanie kierowcy jest niedopuszczalne. Wszystkich obowiązują takie same przepisy. Autobus ma monitoring. Sprawdzimy to na nagraniach i kierowca zostanie ukarany. Zgodnie z regulaminem wewnętrznym MZK Konin, jeżeli jest taka sytuacja to kierowcy mają przewidzianą karę finansową – mówi kierownik zajezdni MZK Konin, Andrzej Adamczyk

Jak informuje rzecznik konińskiej policji, Marcin Jankowski, za rozmowę przez telefon, taryfikator przewiduje 200 zł i 5 punktów karnych.

- Na tą chwilę nie mamy takiego zgłoszenia – wyjaśnia rzecznik.

  • Kierowca MZK Konin w gęstej mgle rozmawiał przez telefon

 autor: Tristan Tomczak

 e-mail: tt@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Jakim trzeba być człowiekiem by tak perfidnie podp... ,
Dodano: 26.11.2016 07:41    Przez: ~Cccv
Jaka gęsta mgła skoro widać dokładnie przez szybę wszystkie mijane obiekty.Kapuś z dziada- pradziada/jak wiadomo Konin to w 650% miasto PZPR-owców i ORMO-wców/chciał zaistnieć i zaistniał.
Dodano: 26.11.2016 08:07    Przez: ~na100%
Lm.pl zweszyl grubą aferę, brawo Wy
Dodano: 26.11.2016 08:16    Przez: ~...
Wiadomość dnia. Brawo Wy
Dodano: 26.11.2016 07:57    Przez: ~Edek
Zauwazylem ze prawie kazda kobieta kierująca samochodem trzyma przy uchu telefon i rozmawia. Ostatnio przed taką jechalem co jedną reką prowadzila auto a drugą trzymala przy uchu telefon. To czesty przypadek. Ja mam glosno mowiacy i nie lubie w czasie jazdy prowadzic rozmowy
Dodano: 26.11.2016 08:04    Przez: ~Ya

KOMENTARZE

JAKIM TRZEBA BYĆ CZŁOWIEKIEM PERFIDNIE BY TYLU LUDZI NARAŻAĆ NA ŚMIERĆ. ODP Cccv
Dodano: 26.11.2016 11:31    Przez: ~PASAŻER
Faktycznie startując z pod świateł naraził pasażerów na śmierć :) Czyżby odezwał się donosiciel ?
Dodano: 26.11.2016 15:22    Przez: ~Cccv
Tych ludzi to ładnie pogrzalo lepiej niech siebie pilnuje na pewno jest taka idealna masakra pozdrowienia dla konfidenta
Dodano: 26.11.2016 11:36    Przez: ~Adam kierowca
Pfff w Koninie same konfidenty
Dodano: 26.11.2016 11:41    Przez: ~Beka
Osoba nagrywająca musi być b.nerwowa i zarazem chciała zaistnieć jako bohater . Zobaczył, że kierowca wziął telefon do ręki i ciach- sensacje zrobił.A czy on sam wszystko tak dobrze i przepisowo robi ? A gdy ten telefon był bardzo ważny z domu, szpitala......... nie rozmawiał długo. Każdy w tym kierowcy dobrze wiedzą,że nie można rozmawiać przez telefon - niekiedy są sporadyczne sytuacje - może była właśnie ta. Dobrze gdybyśmy byli bardziej wyrozumiali i cierpliwi , a wszelkie prawidłowości w postępowaniu od siebie zaczęli. Gdy są drastyczne sytuacje to rozumie - nie do przesady - być może to zrobił jakiś małolat.
Dodano: 26.11.2016 11:43    Przez: ~...............
po to ktos wymyslil zestaw glosnomowiacy lub chociazby sluchawkowy, zeby odbierac takie telefony podczas kierowania
Dodano: 26.11.2016 12:45    Przez: ~ups
gorzej jak świnia 🐷
Dodano: 26.11.2016 11:50    Przez: ~A
To o tobie?
Dodano: 26.11.2016 21:28    Przez: ~A2
He He tylko płakać z rozpaczy nad takimi tematami......LM - sami rozmawiacie przez tel.podczas jazdy samochodem !!
Dodano: 26.11.2016 11:53    Przez: ~konfitura
Wydarzenie roku!
Dodano: 26.11.2016 12:11    Przez: ~XxX
Ja osobiście kiedyś miałem tez bardzo niekomfortową sytuacje z kierowca autobusu MZK Konin żałuje że tamtej sytuacji wtedy nie zgłosiłem do Dyrekcji MZK albo nawet Policje. Kierowca wtedy był wulgarny, nie uprzejmy delikatnie mówiąc nawet okazywał formy odgrażania nie wspominając o tonie bardzo agresywnym i to tylko dlatego ze się spytałem czy jedzie na końcowy przystanek bo nie wszystkie autobusy tej Lini jeżdżą na końcowy przystanek a owy autobus był wtedy z powodu korku bardzo opóźniony. A to było jakoś w 2004 roku,
Dodano: 26.11.2016 13:19    Przez: ~Andrzej
Andrzeju, wzruszyła mnie Twoja historia. Jakiej straszliwej doznałeś traumy z powodu "okazywania form odgrażania" przez owego kierowcę skoro to siedzi w Tobie już ponad 10 lat. Współczuję Ci.
Dodano: 26.11.2016 16:13    Przez: ~nie Andrzej
Autorze artykułu, a Ty ile razy woziłeś się po przeprawie gadając przez telefon? Dajcie człowiekowi spokój, podpie*dalacze.
Dodano: 26.11.2016 13:36    Przez: ~dziki_kot
Nie może być inaczej niż zwolnienie dyscyplinarne kierowcy MZK oraz odpowiedni mandat! Jest nagranie które jest bezsprzecznym dowodem.
Dodano: 26.11.2016 13:38    Przez: ~zgodnie_z_prawem
a od kiedy nagranie jest dowodem. idź do sądu to się dowiesz. tępaku