WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Kierowca MZK Konin w gęstej mgle rozmawiał przez telefon

Dodano: 26.11.2016 07:30

Gęsta mgła, wypełniony autobus i kierowca rozmawiający przez telefon. Takie nagranie dostaliśmy na alert LM.pl.

W czwartek do naszej redakcji przyszedł mail od mieszkańca Konina, który był zbulwersowany zachowaniem kierowcy linii 50. Był świadkiem jak kierowca autobusu rozmawiał przez telefon około godziny 8.30, w czasie szczytu komunikacyjnego.

- W zasadzie by mi to nie przeszkadzało, gdyby trwało chwilkę (tak wiem, chwilkę też nie wolno...) ale rozmowy były co najmniej dwie i trwały dość długo – podkreśla internauta.

Próbowaliśmy się skontaktować w tej sprawie z dyrektorem MZK Konin. Niestety przebywał w piątek na urlopie i skierowano nas do kierownika zajezdni. Okazało się, że co najmniej dwa lub trzy takie zdarzenia miesięcznie zgłaszają pasażerowie służbom MZK.

- Takie zachowanie kierowcy jest niedopuszczalne. Wszystkich obowiązują takie same przepisy. Autobus ma monitoring. Sprawdzimy to na nagraniach i kierowca zostanie ukarany. Zgodnie z regulaminem wewnętrznym MZK Konin, jeżeli jest taka sytuacja to kierowcy mają przewidzianą karę finansową – mówi kierownik zajezdni MZK Konin, Andrzej Adamczyk

Jak informuje rzecznik konińskiej policji, Marcin Jankowski, za rozmowę przez telefon, taryfikator przewiduje 200 zł i 5 punktów karnych.

- Na tą chwilę nie mamy takiego zgłoszenia – wyjaśnia rzecznik.

  • Kierowca MZK Konin w gęstej mgle rozmawiał przez telefon

 autor: Tristan Tomczak

 e-mail: tt@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Jakim trzeba być człowiekiem by tak perfidnie podp... ,
Dodano: 26.11.2016 07:41    Przez: ~Cccv
Jaka gęsta mgła skoro widać dokładnie przez szybę wszystkie mijane obiekty.Kapuś z dziada- pradziada/jak wiadomo Konin to w 650% miasto PZPR-owców i ORMO-wców/chciał zaistnieć i zaistniał.
Dodano: 26.11.2016 08:07    Przez: ~na100%
Lm.pl zweszyl grubą aferę, brawo Wy
Dodano: 26.11.2016 08:16    Przez: ~...
Wiadomość dnia. Brawo Wy
Dodano: 26.11.2016 07:57    Przez: ~Edek
Zauwazylem ze prawie kazda kobieta kierująca samochodem trzyma przy uchu telefon i rozmawia. Ostatnio przed taką jechalem co jedną reką prowadzila auto a drugą trzymala przy uchu telefon. To czesty przypadek. Ja mam glosno mowiacy i nie lubie w czasie jazdy prowadzic rozmowy
Dodano: 26.11.2016 08:04    Przez: ~Ya

KOMENTARZE

lm ale daliście dupy publikując gościa który pod...la kierowce ,kojarzy mi sie to z komuną ale cóż żyjemy w mieście komunistów i układów rad...y z prezy..ntem itd. Najgorsze jest ze wieksząć mieszkańcy o tym wiedzą i nic nie robią. No i pewnie ta publikacja sie nie ukarze na forum bo po co bez komentarza.
Dodano: 26.11.2016 14:12    Przez: ~darek
współczuje sobie że w tym miescie są tacy ludzie jak ten co to nagrywał i ten co to tutaj udostepnił..żenada..
Dodano: 26.11.2016 14:37    Przez: ~kkkkkkkk
Jakie miasto taka afera, kuń by się uśmiał.
Dodano: 26.11.2016 14:52    Przez: ~kunin
ile razy rozmawiacie, bedac w pracy, z bliskimi. i co, dobrze. a my na luzie, oceniamy,ciagle to samo, belki w swoim oku, nie widzimy, ale ta rozmowa.prymityw. pisze ja, ktora jezdzi od czasu . do czau z lezyna do miasta? nie jeden raz, docenialam tych kierowcow, ktorzy widzieli, ze, zza mostu bernardynka lece, w cudzyslwiu, bo stara jestem, i czekali oni i uczniowie , doszkoly,. najlepsza trasa, dla mnie linia 56, ale to dot. wszystkich kierowcow,.p prezydencie, zrob pan nam ten most.pisze do ciebie stara koniniankaq, ktora juz mie powinna jezdzic wlasym samochodem, lubie b.MZK, i czesto zdarza sie. ze siedze. i mysle, jaki powinienien byc swiat, bez tej naszej zawisci,. i jeszcze raz, nie przeszkadza mi kierowca, ktory eozmawia , a w urzedach, jak to jest kierowca jest na swim miejscu i boi sie za nas wszyskich.jkja kow.jaga
Dodano: 26.11.2016 15:18    Przez: ~jaga
Amazing skills!
Dodano: 26.11.2016 16:39    Przez: ~Negron
No i co Ci to dało, że faceta zameldowałeś? Czujesz satysfakcje Ś W I N I O?
Dodano: 26.11.2016 16:52    Przez: ~gość
Ale wy jesteście tępe dzidy!tu nie o satysfakcje chodzi, tylko o nagłaśnianie i piętnowanie takich spraw, żeby takie pogaduszki telefoniczne podczas prowadzenia samochodu jak najbardziej ograniczyć. Upublicznianie takich nagrań to jedyna droga, b o gdyby autor nagrania wysłał je do dyrekcji to sprawa na bank by była zamieciona pod dywan,a tak to taki kierowca pięc razy pomyśli zanim sięgnie po tel.Teraz durne pały hejtują autora nagrania , ale już widzę jaki hejt by leciał na kierowce, gdyby on spowodował wypadek, a ofiarami byli by wasi bliscy...
Dodano: 26.11.2016 17:26    Przez: ~pixi
pixi sam jesteś tępy. sprawa nie byłaby zamieciona. kierowca i tak zostałby ukarany. a ty hejtujesz kierowców a nie masz pojęcia z jakimi oni borykają się problemami. kolejny tępy małolat
Dodano: 01.12.2016 02:32    Przez: ~kiu
Panie dyrektor MZK,weż się pan za kulturę jazdy pana kierowców,jezdzą masakrycznie,chamstwo na maksa,nie mająnic poszanowania,prostaki !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodano: 26.11.2016 17:27    Przez: ~MZK
Nie przejmuj się tymi koninskimi kapusiami