WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Kierowca MZK Konin w gęstej mgle rozmawiał przez telefon

Dodano: 26.11.2016 07:30

Gęsta mgła, wypełniony autobus i kierowca rozmawiający przez telefon. Takie nagranie dostaliśmy na alert LM.pl.

W czwartek do naszej redakcji przyszedł mail od mieszkańca Konina, który był zbulwersowany zachowaniem kierowcy linii 50. Był świadkiem jak kierowca autobusu rozmawiał przez telefon około godziny 8.30, w czasie szczytu komunikacyjnego.

- W zasadzie by mi to nie przeszkadzało, gdyby trwało chwilkę (tak wiem, chwilkę też nie wolno...) ale rozmowy były co najmniej dwie i trwały dość długo – podkreśla internauta.

Próbowaliśmy się skontaktować w tej sprawie z dyrektorem MZK Konin. Niestety przebywał w piątek na urlopie i skierowano nas do kierownika zajezdni. Okazało się, że co najmniej dwa lub trzy takie zdarzenia miesięcznie zgłaszają pasażerowie służbom MZK.

- Takie zachowanie kierowcy jest niedopuszczalne. Wszystkich obowiązują takie same przepisy. Autobus ma monitoring. Sprawdzimy to na nagraniach i kierowca zostanie ukarany. Zgodnie z regulaminem wewnętrznym MZK Konin, jeżeli jest taka sytuacja to kierowcy mają przewidzianą karę finansową – mówi kierownik zajezdni MZK Konin, Andrzej Adamczyk

Jak informuje rzecznik konińskiej policji, Marcin Jankowski, za rozmowę przez telefon, taryfikator przewiduje 200 zł i 5 punktów karnych.

- Na tą chwilę nie mamy takiego zgłoszenia – wyjaśnia rzecznik.

  • Kierowca MZK Konin w gęstej mgle rozmawiał przez telefon

 autor: Tristan Tomczak

 e-mail: tt@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Jakim trzeba być człowiekiem by tak perfidnie podp... ,
Dodano: 26.11.2016 07:41    Przez: ~Cccv
Jaka gęsta mgła skoro widać dokładnie przez szybę wszystkie mijane obiekty.Kapuś z dziada- pradziada/jak wiadomo Konin to w 650% miasto PZPR-owców i ORMO-wców/chciał zaistnieć i zaistniał.
Dodano: 26.11.2016 08:07    Przez: ~na100%
Lm.pl zweszyl grubą aferę, brawo Wy
Dodano: 26.11.2016 08:16    Przez: ~...
Wiadomość dnia. Brawo Wy
Dodano: 26.11.2016 07:57    Przez: ~Edek
Zauwazylem ze prawie kazda kobieta kierująca samochodem trzyma przy uchu telefon i rozmawia. Ostatnio przed taką jechalem co jedną reką prowadzila auto a drugą trzymala przy uchu telefon. To czesty przypadek. Ja mam glosno mowiacy i nie lubie w czasie jazdy prowadzic rozmowy
Dodano: 26.11.2016 08:04    Przez: ~Ya

KOMENTARZE

Kazda dziewoja w rece trzyma telefon- mozna to zauwazyc np w autobusie. To takie wsiowe jak okulary na pustym łbie latem zimą
Dodano: 26.11.2016 18:22    Przez: ~normalny
Hehehe ale faceci się uparli, aby odwrócić kota ogonem i winą obaczyć kobiety. Za chwilę jakiś guru męski napisze, że na nagraniu jest pewnie przebrana kobieta (sarkazm). Artykuł dotyczy kierowcy autobusu - na nagraniu jest facet ćwio-ki.
Dodano: 26.11.2016 18:42    Przez: ~Zetek
do zetek. Conchita Wurst też ma brodę... :-)
Dodano: 01.12.2016 01:04    Przez: ~do zetek
Panie dyrektorze MZK- prosze przejechac sie kiedys kursem 55 rano przez zatorze przed 7 siudmą kazdy kierowca dwoch pana pracownikow to niedlugo bedzie podwozil pod same biuro. Mimo ze przystanek jest kilka metrow przed zakladem MZK. dla tych panow jest przed bramą zakladu specjalny przystanek. Dzieje sie to codziennie. Prosze cos z tym zrobić- bo ja zrobie
Dodano: 26.11.2016 18:33    Przez: ~kleczewska
Podpie@#$acz wiedział dobrze, gdzie usiąść :) Autobus ma automatyczną skrzynię. Do MZK - dejta spokój chłopakowi. A ile przewiduje taryfikator za walenie konia w czasie jazdy?
Dodano: 26.11.2016 19:55    Przez: ~luboczka
Ten to pikuś. Kiedyś jechałam autobusem, gdzie kierowca pisał w czasie jazdy smsy. Myślałam, że mam omamy.
Dodano: 26.11.2016 20:28    Przez: ~pikolo
a ja jechałem jak sobie sam kierowca laskę robił. konin to infantylne miasto. szkoda pisać. przepraszam za taki czerstwy komentarz ale to było silniejsze ode mnie.
Dodano: 01.12.2016 01:16    Przez: ~kiu
ma wprawe chłopak rozmawiajac i jadac wiec dlaczego nie moze w swojej pracy odebrac telefon od najbliszej mu osoby na chwile, rozumiem jak by zapier**** 100km/h ale linia 50 nawet sie nie rozpedzi do 40km/h konfidenty
Dodano: 26.11.2016 20:51    Przez: ~typowy banan nagrywajacy
A pogaduchy przez radiotelefony to standard. Przy mijaniu nie są w stanie odmówić sobie wymiany bzdetów.
Dodano: 26.11.2016 20:54    Przez: ~Zocha Kulebiakowa
zocha przesiądź się na tył autobusu na te bardziej zlane siedziska to nie będziesz słyszała co mówią. gumowe ucho. my tylko się pozdrawiamy, ale to dla ciebie jest obce.
Dodano: 01.12.2016 02:18    Przez: ~kiu
****c mzk w Koninie
Dodano: 26.11.2016 20:59    Przez: ~Zgz
Ale ktoś sensacje zrobił....... jaka mgła chyba ten co nagrywał ją miał przed oczami. Redakcja LM-u nie ma ciekawszych rzeczy na portal wiec z tego zrobili sensacje.
Dodano: 26.11.2016 21:26    Przez: ~DDD
Kto się kapusiem urodzi to kapusiem umrze , a morze to był stary SB ek