WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Kierowca MZK Konin w gęstej mgle rozmawiał przez telefon

Dodano: 26.11.2016 07:30

Gęsta mgła, wypełniony autobus i kierowca rozmawiający przez telefon. Takie nagranie dostaliśmy na alert LM.pl.

W czwartek do naszej redakcji przyszedł mail od mieszkańca Konina, który był zbulwersowany zachowaniem kierowcy linii 50. Był świadkiem jak kierowca autobusu rozmawiał przez telefon około godziny 8.30, w czasie szczytu komunikacyjnego.

- W zasadzie by mi to nie przeszkadzało, gdyby trwało chwilkę (tak wiem, chwilkę też nie wolno...) ale rozmowy były co najmniej dwie i trwały dość długo – podkreśla internauta.

Próbowaliśmy się skontaktować w tej sprawie z dyrektorem MZK Konin. Niestety przebywał w piątek na urlopie i skierowano nas do kierownika zajezdni. Okazało się, że co najmniej dwa lub trzy takie zdarzenia miesięcznie zgłaszają pasażerowie służbom MZK.

- Takie zachowanie kierowcy jest niedopuszczalne. Wszystkich obowiązują takie same przepisy. Autobus ma monitoring. Sprawdzimy to na nagraniach i kierowca zostanie ukarany. Zgodnie z regulaminem wewnętrznym MZK Konin, jeżeli jest taka sytuacja to kierowcy mają przewidzianą karę finansową – mówi kierownik zajezdni MZK Konin, Andrzej Adamczyk

Jak informuje rzecznik konińskiej policji, Marcin Jankowski, za rozmowę przez telefon, taryfikator przewiduje 200 zł i 5 punktów karnych.

- Na tą chwilę nie mamy takiego zgłoszenia – wyjaśnia rzecznik.

  • Kierowca MZK Konin w gęstej mgle rozmawiał przez telefon

 autor: Tristan Tomczak

 e-mail: tt@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Jakim trzeba być człowiekiem by tak perfidnie podp... ,
Dodano: 26.11.2016 07:41    Przez: ~Cccv
Jaka gęsta mgła skoro widać dokładnie przez szybę wszystkie mijane obiekty.Kapuś z dziada- pradziada/jak wiadomo Konin to w 650% miasto PZPR-owców i ORMO-wców/chciał zaistnieć i zaistniał.
Dodano: 26.11.2016 08:07    Przez: ~na100%
Lm.pl zweszyl grubą aferę, brawo Wy
Dodano: 26.11.2016 08:16    Przez: ~...
Wiadomość dnia. Brawo Wy
Dodano: 26.11.2016 07:57    Przez: ~Edek
Zauwazylem ze prawie kazda kobieta kierująca samochodem trzyma przy uchu telefon i rozmawia. Ostatnio przed taką jechalem co jedną reką prowadzila auto a drugą trzymala przy uchu telefon. To czesty przypadek. Ja mam glosno mowiacy i nie lubie w czasie jazdy prowadzic rozmowy
Dodano: 26.11.2016 08:04    Przez: ~Ya

KOMENTARZE

Szanowny Panie podpier.... donosicielu....widzę ze miano człowieka nie jest dla Pana nie jest Pan godzien mówic o sobie człowiek.....poprostu załosne jak mozna byc tak niegodziwym zyc tym pastwic sie nad kims ...czy zrobił ten kierowca komus krzywdę?czy choc przez chwilę zalał pana zimny pot podczas tej podóży ? Czieszy sie pan ze zabierą mu marnę 150 zł przed swiętami? o to panu chodzi a moze dzwoniło do niego dziecko którę potrzebowało pomocy ,a moze jego mama ? na pewno nie rozmawiał sobie z kochanką albo nie zmawiał kolacji był pilny telefon i odebrał......a moze jak juz pan taki dokładny i przepisowy jest przejedzie cały dzień z kierowca całą jego zmianę i zobaczy ile ma czasu na przerwę (nie ma jej czasami wcale)na śniadanie na kontakt z rodzina na załatwienie potrzeb fizjologicznych...no proszę ....zobaczy pan jak to jest być kierowca mzk.....jak potrafi byc upokorzony przez pasazerów jeden powie ze jedzie za szybko drugi ,ze sie spóznił a ...
Dodano: 26.11.2016 22:11    Przez: ~prawy
Napisał to prawy i sprawiedliwy...każdy kierowca co rozmawia przez telefon tak się powinien tłumaczyć przed policją...gwarantuję ,że zamiast mandatu ,to jeszcze policjant dołoży mu ze swojej pensji te 150zl na święta...urzekła mnie twoja historia
Dodano: 26.11.2016 22:14    Przez: ~lewy
Ci kierowcy w MZK to chyba za karę tam pracują
Dodano: 26.11.2016 22:15    Przez: ~do prawego
Prawy, według twojego rozumowania (cytuję"czy kierowca zrobił komuś krzywdę?") , to można reagować dopiero wtedy jak to krzywdę zrobi, czyli jak kogoś najedzie i będzie trup.Nic sie na polskich drogach nie zmieni jak dalej będzie na nich jeździć dzicz myśląca tak jak ty.
Dodano: 27.11.2016 11:47    Przez: ~dixi
do lewego...ty nie rozmawiasz przez tel podczas jazdy ty jedziesz w zabudowanym 50 na godzine ty wodzisz dziecko w foteliku tu wpuszczasz autobus.....ty wiesz wszystko znaczy prawie wiesz wszystko...jak powiedział Jesus kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem....
Dodano: 26.11.2016 22:21    Przez: ~do lewego ..
rozmawiam przez Bluetooth ,po mieście jeżdżę max 60,autobusy przepuszczam z zatoki autobusowej,jeżeli chcą ją opuścić i mają włączony lewy kierunkowskaz..a w Jezusa nie wierzę
Dodano: 26.11.2016 23:36    Przez: ~lewy
a dziecko już na tyle dorosłe ,że nie trzeba go pakować we fotelik
Dodano: 26.11.2016 23:47    Przez: ~lewy
nikt tam za kare nie pracuje ale kazdy chce gdzies chćę pracuje tak jak twoi rodzice chociaż by po to zebys miał co jesc cwaniaku
Dodano: 26.11.2016 22:22    Przez: ~do lewego ..
Sam zarabiam na siebie od 15 lat ,z rodzicami nie mieszkam
Dodano: 26.11.2016 23:37    Przez: ~lewy
sam mieszkasz bez rodziców od 15 lat...to znaczy ze cie porzucili poznali sie wczesniej na tobie:) a zrabiasz na maszynach...hahaha.....Jesus ci kiedys to wybaczy synu
Dodano: 27.11.2016 09:28    Przez: ~do lewego
wystarczy przez chwilę popatrzeć na ulice ile osób rozmawia przez tel podczas jazdy..... i to nie znaczy ze zagrozenia .....puknijcie sie w te puste główki i nie wazne czy jedzie autobusem czy furmanką zagrozenie jest zawsze
Dodano: 26.11.2016 22:25    Przez: ~ksiąz
Proponuję zeby zlikwidować komunikację miejską ,i po problemie ,bo zawsze tu macie jakis do kierowców wtedy zobaczymy jak jest na prawdę jak mama z tatą do szkoły będzie musiała zawiesc jak do lekarza sie dostanę itp ......jestem za i zycie stanie sie lepsze ....pozdrawiam pasażerów
Dodano: 26.11.2016 22:30    Przez: ~KIEROWCA MZK
a ja proponuję ,żebyście sobie zakupili zestawy głośnomówiące i nie będzie problemu
Dodano: 26.11.2016 23:43    Przez: ~lewy
Czasami myślę, że Bóg tworząc człowieka przecenił nieco swoje zdolności
Dodano: 26.11.2016 22:44    Przez: ~do lewego
Człowiek wytwarza zło, jak pszczoła miód.
Dodano: 26.11.2016 22:49    Przez: ~do lewego
Albert Einstein powiedział kiedyś, że jeśli pszczoły znikną, wkrótce to samo stanie się z ludźmi. Światowa produkcja żywności jest w ponad 3/4 uzależniona od kondycji sektora pszczelarskiego. Ponad 84 proc. gatunków roślin uprawianych w Europie jest zależnych od zapylania przez pszczoły. Bilans strat jest bardzo prosty – jeżeli zabraknie nam pszczół, to konsekwencją tego będzie klęska żywnościowa na niespotykaną skalę.
Dodano: 26.11.2016 23:41    Przez: ~lewy
Im bardziej świńskie wpisy, tym więcej trzeba w nich uczciwości......
Dodano: 26.11.2016 22:53    Przez: ~KIEROWCA MZK
A jak by rozpier..dolił twojego dzieciak bo rozmawiał przez telefon,to wtedy byś lamentował matole !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodano: 26.11.2016 23:03    Przez: ~MZK
własnie tacy ludzie są jak ty ..tylko wulgaryzm na forum i na ulicy......patrz na siebie matole patrz co ty zawsze przepisowo robisz swoje dziecko w aucie a resztę mozna przejechac.....ps.znajde cie
Dodano: 27.11.2016 09:22    Przez: ~szerlok cholms
Kierowcy MZK, to w 90% buraki! Jeżdżą jak z ziemniakami, a wyjeżdżając z Kościelnej na Wał Tarejwy nie widzą znaku STOP, a to już nie są żarty (linia 53). Ubrani w koszule, grzeją autobusy ile wlezie! Typek ma kilka luster dookoła, ale jak wyjeżdża z zatoki, to czasami wali w hamulce, pasażerowie biegają po autobusie, a kołek wymusza pierwszeństwo, nie wnika! Czy ktoś kontroluje tych żurków? Ilu z nich,to mieszkańcy Konina? Może niech wracają na wichurkę wozić słomę i obornik!
Dodano: 27.11.2016 00:46    Przez: ~bitt
wiesz to z autopsji buraczku, lubisz jak ci coś śmierdzi koło nosa. a wypuszczenie autobusu z zatoczki jest twoim obowiązkiem w terenie zabudowanym i to nie jest wymuszenie tylko twoja nieznajomość przepisów.
Dodano: 01.12.2016 00:51    Przez: ~kiu
jeśli by byli mieszkańcami konina to było by ok. jeszcze dobrze gnojem nie wyśmiergłeś jak twoja mamusia i tatuś się do konina przeprowadzili
Dodano: 01.12.2016 00:56    Przez: ~kiu
dobrze że jesteś to nas kontrolujesz. dzięki tobie świat jest lepszy.
Dodano: 01.12.2016 00:58    Przez: ~kiu
7 z 10
<<12345678910>>