WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Kierowca MZK Konin w gęstej mgle rozmawiał przez telefon

Dodano: 26.11.2016 07:30

Gęsta mgła, wypełniony autobus i kierowca rozmawiający przez telefon. Takie nagranie dostaliśmy na alert LM.pl.

W czwartek do naszej redakcji przyszedł mail od mieszkańca Konina, który był zbulwersowany zachowaniem kierowcy linii 50. Był świadkiem jak kierowca autobusu rozmawiał przez telefon około godziny 8.30, w czasie szczytu komunikacyjnego.

- W zasadzie by mi to nie przeszkadzało, gdyby trwało chwilkę (tak wiem, chwilkę też nie wolno...) ale rozmowy były co najmniej dwie i trwały dość długo – podkreśla internauta.

Próbowaliśmy się skontaktować w tej sprawie z dyrektorem MZK Konin. Niestety przebywał w piątek na urlopie i skierowano nas do kierownika zajezdni. Okazało się, że co najmniej dwa lub trzy takie zdarzenia miesięcznie zgłaszają pasażerowie służbom MZK.

- Takie zachowanie kierowcy jest niedopuszczalne. Wszystkich obowiązują takie same przepisy. Autobus ma monitoring. Sprawdzimy to na nagraniach i kierowca zostanie ukarany. Zgodnie z regulaminem wewnętrznym MZK Konin, jeżeli jest taka sytuacja to kierowcy mają przewidzianą karę finansową – mówi kierownik zajezdni MZK Konin, Andrzej Adamczyk

Jak informuje rzecznik konińskiej policji, Marcin Jankowski, za rozmowę przez telefon, taryfikator przewiduje 200 zł i 5 punktów karnych.

- Na tą chwilę nie mamy takiego zgłoszenia – wyjaśnia rzecznik.

  • Kierowca MZK Konin w gęstej mgle rozmawiał przez telefon

 autor: Tristan Tomczak

 e-mail: tt@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Jakim trzeba być człowiekiem by tak perfidnie podp... ,
Dodano: 26.11.2016 07:41    Przez: ~Cccv
Jaka gęsta mgła skoro widać dokładnie przez szybę wszystkie mijane obiekty.Kapuś z dziada- pradziada/jak wiadomo Konin to w 650% miasto PZPR-owców i ORMO-wców/chciał zaistnieć i zaistniał.
Dodano: 26.11.2016 08:07    Przez: ~na100%
Lm.pl zweszyl grubą aferę, brawo Wy
Dodano: 26.11.2016 08:16    Przez: ~...
Wiadomość dnia. Brawo Wy
Dodano: 26.11.2016 07:57    Przez: ~Edek
Zauwazylem ze prawie kazda kobieta kierująca samochodem trzyma przy uchu telefon i rozmawia. Ostatnio przed taką jechalem co jedną reką prowadzila auto a drugą trzymala przy uchu telefon. To czesty przypadek. Ja mam glosno mowiacy i nie lubie w czasie jazdy prowadzic rozmowy
Dodano: 26.11.2016 08:04    Przez: ~Ya

KOMENTARZE

Jesteś taki mądry to zapraszam za kierownice autobusu.Pewnie nawet go nie uruchomisz nie wspominając o jeździe.Zobaczylbym jaki jesteś KOZAK.
Dodano: 27.11.2016 01:59    Przez: ~driver
Ktoś cię przykuł łańcuchem do tego autobusu? Jak Ci nie pasuje, to się zwolnij i poszukaj innej pracy mądralo! Pamiętasz, kto tu jest dla kogo? Może powinieneś jeździć w Formule 1, kozaczku?
Dodano: 27.11.2016 10:23    Przez: ~bitt
Co za konfident :-/ tępić takie chwasty !!!
Dodano: 27.11.2016 09:12    Przez: ~Xyz
Przepraszam bardzo ten człowiek wiezie ludzi i on odpowiada za ich bezpieczeństwo, podjął się takiej pracy więc powinien się dostosować. A jeśli to pilny telefon przecież zawsze mógł zjechac na pierwszy lepszy przystanek. Płacąc za bilet i wsiadajac do autobusu ludzie chcą bezpiecznie dojechac do celu.
Dodano: 27.11.2016 09:19    Przez: ~Zw....
Facet jest odpowiedzialny za pasażerów i nie powinno być takich sytuacji, mógł też potracic pieszego, jeżdżę też autem i gdy dzwoni telefon nie odbieram,oddzwaniam, pozdrawiam,
Dodano: 27.11.2016 09:31    Przez: ~xxl
To teraz podam kilka ludzkich zachowań pasażerów autobusu:..... zmiana podpaski i pozostawienie starej pod siedzeniem .....nasikanie przez nastolatke ....posranie siedzenia naplucie na fotel czy szybę ,zwymiotowanie czy wysmarowanie gównem poręczy...itd....tych zachowan ludzkich jest na codzień kilka i zaden z kierowców nie idzie do kierownika i nie prosi o udostępnienie monitoringu żeby potem to upublicznić ...poprostu trzeba byc człowiekiem...pozdrawiam wszystkich pasażerów tych nagrywających i pasażerów:)
Dodano: 27.11.2016 09:52    Przez: ~kierowca
też jestem kierowcom mzk i dlatego jeżdżąc naszą komunikacją jako pasażer nie siadam na siedzeniach.syf
Dodano: 01.12.2016 00:31    Przez: ~kiu
Jaki ten portal jest żenujący...
Dodano: 27.11.2016 10:42    Przez: ~Aleksander
Jesteś taki mądry to zostaw swój nr telefonu na dyspozytorni . Na pewno do ciebie oddzwonię.I wtedy zobaczę na co cie stać i co sobą reprezentujesz.
Dodano: 27.11.2016 11:13    Przez: ~driver
Nie ważne czy to kierowca autobusu czy osobówki. Nie przestrzega przepisów, naraża pasażerów na niebezpieczeństwo. Jakby taki łeb pracował w mojej firme przewozu osób to zwolniłbym go dyscyplinarnie i na odchodne w ryj. Widać po komentarzach, że kierowca ma poparcie ze strony ułomnych lamusów bez prawa jazdy i debili bez mózgu. Bardzo dobrze, że został zakapowany. Sam tępie takich bezmózgów.
Dodano: 27.11.2016 11:39    Przez: ~Bobek
a sam przypadkiem nim nie jesteś .
Dodano: 27.11.2016 12:37    Przez: ~boruta
a sam jesteś bezmózgiem