WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Kierowca MZK Konin w gęstej mgle rozmawiał przez telefon

Dodano: 26.11.2016 07:30

Gęsta mgła, wypełniony autobus i kierowca rozmawiający przez telefon. Takie nagranie dostaliśmy na alert LM.pl.

W czwartek do naszej redakcji przyszedł mail od mieszkańca Konina, który był zbulwersowany zachowaniem kierowcy linii 50. Był świadkiem jak kierowca autobusu rozmawiał przez telefon około godziny 8.30, w czasie szczytu komunikacyjnego.

- W zasadzie by mi to nie przeszkadzało, gdyby trwało chwilkę (tak wiem, chwilkę też nie wolno...) ale rozmowy były co najmniej dwie i trwały dość długo – podkreśla internauta.

Próbowaliśmy się skontaktować w tej sprawie z dyrektorem MZK Konin. Niestety przebywał w piątek na urlopie i skierowano nas do kierownika zajezdni. Okazało się, że co najmniej dwa lub trzy takie zdarzenia miesięcznie zgłaszają pasażerowie służbom MZK.

- Takie zachowanie kierowcy jest niedopuszczalne. Wszystkich obowiązują takie same przepisy. Autobus ma monitoring. Sprawdzimy to na nagraniach i kierowca zostanie ukarany. Zgodnie z regulaminem wewnętrznym MZK Konin, jeżeli jest taka sytuacja to kierowcy mają przewidzianą karę finansową – mówi kierownik zajezdni MZK Konin, Andrzej Adamczyk

Jak informuje rzecznik konińskiej policji, Marcin Jankowski, za rozmowę przez telefon, taryfikator przewiduje 200 zł i 5 punktów karnych.

- Na tą chwilę nie mamy takiego zgłoszenia – wyjaśnia rzecznik.

  • Kierowca MZK Konin w gęstej mgle rozmawiał przez telefon

 autor: Tristan Tomczak

 e-mail: tt@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Jakim trzeba być człowiekiem by tak perfidnie podp... ,
Dodano: 26.11.2016 07:41    Przez: ~Cccv
Jaka gęsta mgła skoro widać dokładnie przez szybę wszystkie mijane obiekty.Kapuś z dziada- pradziada/jak wiadomo Konin to w 650% miasto PZPR-owców i ORMO-wców/chciał zaistnieć i zaistniał.
Dodano: 26.11.2016 08:07    Przez: ~na100%
Lm.pl zweszyl grubą aferę, brawo Wy
Dodano: 26.11.2016 08:16    Przez: ~...
Wiadomość dnia. Brawo Wy
Dodano: 26.11.2016 07:57    Przez: ~Edek
Zauwazylem ze prawie kazda kobieta kierująca samochodem trzyma przy uchu telefon i rozmawia. Ostatnio przed taką jechalem co jedną reką prowadzila auto a drugą trzymala przy uchu telefon. To czesty przypadek. Ja mam glosno mowiacy i nie lubie w czasie jazdy prowadzic rozmowy
Dodano: 26.11.2016 08:04    Przez: ~Ya

KOMENTARZE

Jesteś taki mądry to zapraszam za kierownice autobusu.Pewnie nawet go nie uruchomisz nie wspominając o jeździe.Zobaczylbym jaki jesteś KOZAK.
Dodano: 27.11.2016 01:59    Przez: ~driver
Ktoś cię przykuł łańcuchem do tego autobusu? Jak Ci nie pasuje, to się zwolnij i poszukaj innej pracy mądralo! Pamiętasz, kto tu jest dla kogo? Może powinieneś jeździć w Formule 1, kozaczku?
Dodano: 27.11.2016 10:23    Przez: ~bitt
Co za konfident :-/ tępić takie chwasty !!!
Dodano: 27.11.2016 09:12    Przez: ~Xyz
Przepraszam bardzo ten człowiek wiezie ludzi i on odpowiada za ich bezpieczeństwo, podjął się takiej pracy więc powinien się dostosować. A jeśli to pilny telefon przecież zawsze mógł zjechac na pierwszy lepszy przystanek. Płacąc za bilet i wsiadajac do autobusu ludzie chcą bezpiecznie dojechac do celu.
Dodano: 27.11.2016 09:19    Przez: ~Zw....
Facet jest odpowiedzialny za pasażerów i nie powinno być takich sytuacji, mógł też potracic pieszego, jeżdżę też autem i gdy dzwoni telefon nie odbieram,oddzwaniam, pozdrawiam,
Dodano: 27.11.2016 09:31    Przez: ~xxl
To teraz podam kilka ludzkich zachowań pasażerów autobusu:..... zmiana podpaski i pozostawienie starej pod siedzeniem .....nasikanie przez nastolatke ....posranie siedzenia naplucie na fotel czy szybę ,zwymiotowanie czy wysmarowanie gównem poręczy...itd....tych zachowan ludzkich jest na codzień kilka i zaden z kierowców nie idzie do kierownika i nie prosi o udostępnienie monitoringu żeby potem to upublicznić ...poprostu trzeba byc człowiekiem...pozdrawiam wszystkich pasażerów tych nagrywających i pasażerów:)
Dodano: 27.11.2016 09:52    Przez: ~kierowca
też jestem kierowcom mzk i dlatego jeżdżąc naszą komunikacją jako pasażer nie siadam na siedzeniach.syf
Dodano: 01.12.2016 00:31    Przez: ~kiu
Jaki ten portal jest żenujący...
Dodano: 27.11.2016 10:42    Przez: ~Aleksander
Jesteś taki mądry to zostaw swój nr telefonu na dyspozytorni . Na pewno do ciebie oddzwonię.I wtedy zobaczę na co cie stać i co sobą reprezentujesz.
Dodano: 27.11.2016 11:13    Przez: ~driver
Nie ważne czy to kierowca autobusu czy osobówki. Nie przestrzega przepisów, naraża pasażerów na niebezpieczeństwo. Jakby taki łeb pracował w mojej firme przewozu osób to zwolniłbym go dyscyplinarnie i na odchodne w ryj. Widać po komentarzach, że kierowca ma poparcie ze strony ułomnych lamusów bez prawa jazdy i debili bez mózgu. Bardzo dobrze, że został zakapowany. Sam tępie takich bezmózgów.
Dodano: 27.11.2016 11:39    Przez: ~Bobek
a sam przypadkiem nim nie jesteś .
Dodano: 27.11.2016 12:37    Przez: ~boruta
a sam jesteś bezmózgiem