LM.plWiadomościArtur Andrus na koncercie charytatywnym „Głosy dla hospicjów”

Artur Andrus na koncercie charytatywnym „Głosy dla hospicjów”

Dodano:
Artur Andrus na koncercie charytatywnym „Głosy dla hospicjów”

Artur Andrus,dziennikarz, poeta, autor tekstów piosenek, artysta kabaretowy i konferansjer, będzie bawił publiczność podczas kolejnego koncertu charytatywnego pod nazwą „Głosy dla hospicjów”.

W trakcie wydarzenia, które 17 lutego odbędzie się w DK „Oskard” w Koninie, zbierane będą pieniądze na działalność Hospicjum im. św. Stanisława Papczyńskiego w Licheniu Starym. Tradycyjnie koncert „Głosy dla hospicjów” związany jest z przypadającym w październiku Światowym Dniem Hospicjów i Opieki Paliatywnej. Jak wyjaśnił Krzysztof Zieliński pracujący w licheńskiej placówce, z przyczyn niezależnych od organizatorów wydarzenie z października ur. zostało przeniesione na luty roku bieżącego. - Do tej pory nasz koncert organizowaliśmy w październiku bądź listopadzie, w związku z przypadającym jesienią Światowym Dniem Opieki Paliatywnej i Hospicjów. W tym roku wyjątkowo organizujemy to wydarzenie w lutym, kiedy to przypada Światowy Dzień Chorego (11.02). 

Podczas koncertu nastąpi licytacja przedmiotów podarowanych przez przyjaciół licheńskiego hospicjum, a pozyskane pieniądze zostaną przekazane na bieżące utrzymanie placówki. Wśród gadżetów, które można będzie wylicytować, znajdą się m.in. koszulki niemieckiego koszykarza Dirka Nowitzkiego, gracza Dallas Mavericks, bluzę bramkarską Radosława Cierzniaka, bramkarza Legii Warszawa, piłkę z podpisami siatkarzy ONICO AZS Politechniki Warszawskiej, w tym Pawła Zagumnego, byłego reprezentanta Polski w siatkówce, czapeczkę z autografami reprezentantek Polski kobiet w siatkówce, które w 2005 roku sięgnęły po mistrzostwo Europy, w tym m.in. Marioli Zenik, Eleonory Dziękiewicz, Izabeli Bełcik, Anny Podolec czy Doroty Świeniewicz.

Koncert „Głosy dla hospicjów” odbędzie się w piątek, 17 lutego br. w Domu Kultury Oskard w Koninie. Początek o godz. 18.00. Bilety - cegiełki w cenie 30 zł można nabyć w kasach Oskardu. 

Artur Andrus na koncercie charytatywnym „Głosy dla hospicjów”
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole