WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Autobus PKS zachęca do pozostawienia 1% podatku w Koninie 

Dodano: 7.03.2017 20:02
Źródło: LM.pl

To kolejny kolorowy autobus jeżdżący w powiecie konińskim. Tym razem promuje on akcję „Bądźmy lokalni! Zostawmy 1 procent w Koninie”.

Pod koniec lutego w ramach współpracy Konińskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego z Fundacją Street Light i PKS Konin pomalowano jeden z autobusów.

- Cieszymy się, że w ten sposób możemy promować inicjatywy takie jak 1 procent – mówi Dariusz Andrzejewski, prezes PKS w Koninie. - Dajemy się przy okazji wyżyć młodym ludziom, którzy mają ogromną wiedzę, umiejętności i przede wszystkim pasję – dodaje.

Konińscy artyści ozdobili już budynki w PKS-ie i kilka autobusów. Każde ich malowanie wiąże się z jakąś ciekawą, miejską inicjatywą.

- Autobusy są mocno zaakcentowane i trudno, żeby przejechały nie zostały zauważone. Docierają do nas sygnały od kierowców, że pasażerowie podpytują o 1 procent i myślę, że to przyniesie zamierzony efekt – mówi Dariusz Andrzejewski.

W Koninie działają 24 organizacje pozarządowe, na które można przekazać 1 procent. Ich dane można znaleźć na miejskiej stronie.  

slajd 1 z 10
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Akurat, że z lat 80 - 90-tych to dobrze świadczy o PRL-u, że solidnie wtedy produkowali. Ale te bazgroły to mi też się nie podobają. Wyglądają jakby były przeznaczone do żuli z Brooklynu.
Dodano: 7.03.2017 21:19    Przez: ~Jack Manson
Autosany H-9 produkowali do 2006 roku ! Powinieneś byc dumny ze jeździsz polskim autobusem i z nazwy i z produkcji , a nie manem który raptem kilka lat pojeździ. H-9 do końca świata i jeden dzień dłużej!
Dodano: 7.03.2017 21:35    Przez: ~Autobusy

KOMENTARZE

Świetna akcja, tak trzymać
Dodano: 07.03.2017 20:32    Przez: ~Zibi
Tragedia !!! Nigdy do tak zapaćkanego autobusu nie wsiądę. Ciekawe czy sam prezes PKS-u dałby sobie na swoim prywatnym aucie tak po bazgrać...
Dodano: 07.03.2017 20:47    Przez: ~Luniu
Żona w urzędzie mądrz się i panoszy.
Dodano: 08.03.2017 11:53    Przez: ~abla
Z którego roku jest ten wehikuł czasu ? Podobnym jezdziłem do szkoły w latach 80 tych
Dodano: 07.03.2017 20:53    Przez: ~benson
- Autobusy są mocno zaakcentowane i trudno, żeby przejechały nie zostały zauważone. Tak szczególnie jak rusza i zostawia za sobą zasłonę dymną. Nie ośmieszaj się pan z tymi złomami co je reklamujesz.Ja pierniczę ,mamy 2017r oni sobie podwyżek nadawali 2 miliony zł,a autobusy to z lat 90tych .Jeżdżące skanseny i złomy.
Dodano: 07.03.2017 20:57    Przez: ~benson
Akurat, że z lat 80 - 90-tych to dobrze świadczy o PRL-u, że solidnie wtedy produkowali. Ale te bazgroły to mi też się nie podobają. Wyglądają jakby były przeznaczone do żuli z Brooklynu.
Dodano: 07.03.2017 21:19    Przez: ~Jack Manson
Autosany H-9 produkowali do 2006 roku ! Powinieneś byc dumny ze jeździsz polskim autobusem i z nazwy i z produkcji , a nie manem który raptem kilka lat pojeździ. H-9 do końca świata i jeden dzień dłużej!
Dodano: 07.03.2017 21:35    Przez: ~Autobusy
Pracuję w tej firmie i od 15 lat podwyżki nie widziałam.
Dodano: 07.03.2017 22:59    Przez: ~ooo
przepraszam jesli piszemy o lokalnosci to moze wyrazy street light nalezy zastapic polskim slownictwem aby docieraly do kazdego obywatela poprostu dobre bo po polsku
Dodano: 07.03.2017 22:33    Przez: ~anty
Ja już zostawiłem 1% podatku w Koninie. Przekazałem go na fundację podaj dalej. Warto wspierać lokalne organizacje, bo naprawdę dużo robią. Co roku staram się wspierać kogoś innego (np. podaj dalej, mielnica, koniński bank żywności).
Dodano: 07.03.2017 22:42    Przez: ~Pawel
lokowanie produktu hehe
Dodano: 08.03.2017 06:17    Przez: ~rzuć blizej
"W Koninie działają 24 organizacje pozarządowe, na które można przekazać 1 procent. Ich dane można znaleźć na miejskiej stronie. " - czy moge zasugerowac autorowi aby przy takiej okazji linka wkleil do artykulu?
Dodano: 08.03.2017 01:13    Przez: ~eh
Jedna z nich to Michał Świeży i Krzysztof Kozłowski. Fundacja ,,Jeszcze raz''.
Dodano: 08.03.2017 07:44    Przez: ~ws
Zapewne Watahy przekażą 1% Rydzykowi bo jak twierdzą to najlepsza inwestycja.
Dodano: 08.03.2017 06:44    Przez: ~Q
Ja przeznaczę na kieckę dla twojej starej ,obiecałem to dam.
Dodano: 08.03.2017 14:23    Przez: ~buba
fundacje to dobry biznes. Wiadomo kazda ma prezesa, wice prezesa, skarbnika, se4kretarza.... a za darmo oni nie siedza... kaska plynie strumieniami nieopodatkowana... lepiej jak u ksiezy
Dodano: 08.03.2017 07:51    Przez: ~kiecolo
Autobus raczej powinien promować hasło"zostań w Koninie nie uciekaj!" Bo tu sie dziura robi 😊
Dodano: 08.03.2017 08:50    Przez: ~allah
stary konin w szczegolnoci swietojanska,kolska,reformacka to juz jest Bronx. Po zmroku strach na ulice wyjsc. Sama patola i pijaki. Kobite musze do pracy odwozic mimo ze pracuje niedaleko bo ja zaczepiaja jakies menele non stop. Ale fakt faktem, czesto tam widuje radiowozy policji, wiec chlopaki wiedza o tym ze to bronx...
Dodano: 08.03.2017 09:49    Przez: ~bialy_czarnuch_z-bronxu
Menele mają jedna zaletę ,szybko zdychają pod płotami . Oszczędzamy na zasiłkach.
Dodano: 08.03.2017 14:16    Przez: ~benson
1 z 2
12>>