WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Jak zadbać o siebie w czasie choroby? O czym należy pamiętać?

Materiał promocyjny

Dodano: 29.03.2017 07:00

Choroba może dotknąć każdego z nas, a często dzieje się to w najmniej oczekiwanym momencie. Zazwyczaj w takich przypadkach jesteśmy zmuszeni do rezygnacji z wykonywania codziennych obowiązków, a nawet zrobienia przerwy w pracy. W dużej mierze, to właśnie od nasz zależy, jak szybko powrócimy do zdrowia. Podczas choroby bardzo ważne jest stosowanie się do konkretnych zaleceń, które pozwolą szybko odzyskać pełnię sił. Dość istotny jest odpoczynek,  który przyspiesza i wspomaga regenerację organizmu, ale poza nim niezbędne jest oczywiście właściwe leczenie, dostosowane do naszego stanu. Niektóre choroby wymagają pozostania w łóżku przez tydzień, inne pozwalają normalnie funkcjonować i trzeba je po prostu przeczekać. Warto jednak wiedzieć, że w przypadku jakichkolwiek problemów zdrowotnych kluczowe znaczenie ma przede wszystkim to, by o siebie dbać, czyli między innymi unikać zbędnego wysiłku, przyjmować zalecane lekarstwa oraz nie przeciążać organizmu. Dowiedz się więcej o konkretnych zaleceniach! Choroby - opisy, leczenie i przebieg | Netlekarz

Przestrzegaj zaleceń lekarskich

Gdy zachorujemy, powinniśmy w pierwszej kolejności udać się do lekarza, który przeprowadzi badania ułatwiające rozpoznanie choroby oraz wybierze odpowiedni sposób leczenia. To właśnie lekarz udzieli nam wskazówek dotyczących tego, jak powinniśmy postępować, by szybko powrócić do zdrowia. W razie konieczności, może on wypisać niezbędne leki, a także udzielić nam zwolnienia od pracy, dzięki czemu nasza nieobecność będzie usprawiedliwiona. Nigdy nie powinniśmy lekceważyć zaleceń specjalisty i próbować ich unikać, ponieważ w taki sposób możemy jedynie pogorszyć całą sytuację i sprawić, że drobna dolegliwość przerodzi się w poważną chorobę.

W czasie choroby bardzo ważne jest prawidłowe odżywianie

Podczas choroby nasz organizm jest osłabiony – walka z drobnoustrojami powodującymi infekcje jest dla niego dużym wysiłkiem. Właśnie dlatego ważne jest, by właściwie się odżywiać, czyli dostarczać organizmowi witamin i minerałów (ich bogatym źródłem są między innymi świeże owoce, warzywa i soki). Pokarmy spożywanie podczas choroby powinny być nie tylko pożywne, ale i bogate w substancje o działaniu antybakteryjnym i przeciwwirusowym, które zwalczą chorobę i wzmocnią naturalną odporność organizmu. Gdy jesteśmy chorzy warto też spożywać miód, który posiada cenne właściwości zdrowotne. Odpowiednia dieta sprawi, że szybciej powrócimy do zdrowia.

Zrezygnuj z pracy i aktywności

Chore ciało nie jest tak samo sprawne, jak zdrowe. Jeśli ponadto dodatkowo je obciążamy, proces leczenia może się wydłużyć lub nie przynosić efektów. Aby właściwie zadbać o siebie w trakcie choroby, powinniśmy zrezygnować z pracy i wykonywania codziennych obowiązków, a także ograniczyć inne aktywności. Właśnie wtedy szczególnie potrzebujemy odpoczynku, który wspomaga regenerację i przyspiesza leczenie choroby. Bez względu na to, z jakimi dolegliwościami się zmagamy, zwykle warto pozostać w domu przez kilka dni i powstrzymać się od wychodzenia (niekorzystne warunki atmosferyczne mogą spowodować u nas niebezpieczne powikłania lub sprawić, że nasze dolegliwości się nasilą). Osłabionego organizmu nie należy też przeciążać, dlatego obowiązki domowe (np. pranie czy sprzątanie) warto odłożyć na później. Należy zapewnić sobie odpowiednie warunki do regeneracji, by móc szybciej wyzdrowieć.

Zadbaj o swoje zdrowie z portalem Netlekarz.pl!

Chcesz wiedzieć, jak zadbać o siebie w czasie choroby i jak powrócić do zdrowia? Skorzystaj z portalu Netlekarz.pl i zapoznaj się z informacjami na temat chorób oraz poradami z zakresu profilaktyki zdrowotnej. Netlekarz.pl to obszerna baza wiedzy o chorobach – znajdziemy tu opisy poszczególnych schorzeń, ich przyczyn, objawów i sposobów leczenia. Na Netlekarz.pl podpowiemy, jak postępować podczas choroby, co zrobić, by samodzielnie ją zdiagnozować oraz jak można się przed nią uchronić. Jest to pierwsza pomoc w przypadku rozmaitych chorób i dolegliwości zdrowotnych! Dzięki nam możesz zatroszczyć się o własne zdrowie jeszcze zanim trafisz do lekarza! Zajrzyj na Netlekarz.pl i żyj zdrowiej!

  • Jak zadbać o siebie w czasie choroby? O czym należy pamiętać?

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:zdrowie,   choroba

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

A jak starsza osoba mieszka sama i nie ma rodziny?Opiekunki nie ma, bo "nie było takiej potrzeby". dzieci za granicą mają z matką słaby kontakt. To co, może ktoś napisze jak taki ktoś ma sobie sam pomóc? Moim zdaniem nie ma na to rady.
Dodano: 29.03.2017 12:21    Przez: ~qwerty
Kobiety dzisiaj, gdyby nie 500 najchętniej by nie rodziły dzieci. Kobiety feministki domagają się antykoncepcji, pigułki dzień po, legalnej aborcji, po co dzieci, przecież można mieć psa. A potem na stare lata jest problem. Kobieta jest stworzona przez Boga do macierzyństwa.
Dodano: 29.03.2017 17:06    Przez: ~Chrzescijanin
Wychowasz dzieci, a one urosną wyprowadzą się i mają matkę głęboko w d...e. Jest to bardzo przykre ale niestety prawdziwe, a jeszcze jak założą swoją rodzinę i zięć lub synowa wychodzą z złożenia, ze rodzina męża lub żony to nie rodzina. Ale cóż życie tak szybko płynie i sami lada moment znajdą się w takiej sytuacji to dopiero zobaczą. życzę im tego. Bywa też , że rodziców znaja dopóki nie wyciągnął od nich ostatniej złotówki.
Dodano: 30.03.2017 14:21    Przez: ~Matka dwóch synów
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO