WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. „Sto lat” dla Rady Miasta w rocznicę pierwszych wyborów

Dodano: 26.04.2017 13:38

Konińscy radni odśpiewali dzisiaj symboliczne „sto lat” z okazji setnej rocznicy wyborów do Rady Miasta Konina. W ratuszowej sali pojawiła się pamiątkowa tabliczka. 

Dzieje ratusza i samorządu przybliżył najpierw podczas sesji Rady Miasta, a następnie w historycznej sali posiedzeń – Piotr Rybczyński, kierownik Archiwum Państwowego w Koninie. To tam wyeksponowano materiały archiwalne, w tym najstarszą z zachowanych księgę miejską.

Na otwarcie wystawy radni udali się po roboczym posiedzeniu i krótkiej uroczystości, podczas której w sali posiedzeń komisji, w samo południe, przy dźwiękach hejnału, odsłonięto tabliczkę upamiętniającą pierwsze wybory do Rady Miasta Konina. Znalazła się się wśród zdjęć przedstawiających składy kolejnych kadencji konińskiego samorządu.

Dla stuletniej Rady Miasta zaśpiewano kolejne „sto lat” , a ekologiczny toast wzniesiono miejską wodą „pewiczanką”, która według zapewnień szefostwa PWiK jest zdatna do picia. 

 

 

 

slajd 1 z 15
NASTĘPNY SLAJD

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Rada Miasta Konina,   sto lata rady Konina,   Wiesłąw Steinke,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Towarzystwo wzajemnej adoracji sto lat sobie spiewają , pamiętajcie , że bez nasnie istniejecie ! Swoją drogą jak sie patrzy na te zdjęcia to same leśne dziadki i cooni niby mają miasto pchnąć do przodu,ożywić śmiechu warte !!!Liczy się tylko korytko !
Dodano: 26.04.2017 14:08    Przez: ~młody gniewny
Od imprezy do imprezy od wyborów do wyborów i tak czas leci i wysoka pensyjka z podatków biedoty do kieszeni leci.
Dodano: 26.04.2017 14:54    Przez: ~obskubany mieszkaniec
TO WASZE OSTATNIE TAKIE ZDJECIE BEZRADNI RADNI DBAJACY TYLKO O SIEBIE I SWOJE RODZINY ZAPOMINAJAC O NASZYM MIESCIE I MIESZKANCACH
Dodano: 26.04.2017 14:22    Przez: ~rada
NOWICKIEMU JUZ MALO BRAKUJE DO SETKI
Dodano: 26.04.2017 15:49    Przez: ~ ANTY
To są ludzie którzy korzystają garściami z naszych podatków.
Dodano: 26.04.2017 14:39    Przez: ~Wyborca

KOMENTARZE

PO tak czci radę miejską tamtych czasów?
Dodano: 26.04.2017 14:03    Przez: ~mieszkaniec Konina
NOWICKIEMU JUZ MALO BRAKUJE DO SETKI
Dodano: 26.04.2017 15:49    Przez: ~ ANTY
Tych POpaprańców w muchach POpędzić tam gdzie pieprz rośnie !!!!
Dodano: 26.04.2017 17:43    Przez: ~RAbin
Do "anty" ten dziadek to już pewno nie kojarzy co się wokół niego dzieje?
Dodano: 26.04.2017 17:45    Przez: ~Towarzysz PZPR
A PLTFORMERS,MINISTRANT WITUŚ jak szczerzy ząbki-widać,że tylko tego nauczył się od swojego guru Tomaszka !!!!
Dodano: 26.04.2017 18:21    Przez: ~PO-WN
Fajne memy krążą na FB z tych zdjęć. Boki zrywać.
Dodano: 27.04.2017 08:38    Przez: ~ola
Towarzystwo wzajemnej adoracji sto lat sobie spiewają , pamiętajcie , że bez nasnie istniejecie ! Swoją drogą jak sie patrzy na te zdjęcia to same leśne dziadki i cooni niby mają miasto pchnąć do przodu,ożywić śmiechu warte !!!Liczy się tylko korytko !
Dodano: 26.04.2017 14:08    Przez: ~młody gniewny
Sto lat w kamieniołomach za nieróbstwo i kolesiostwo. Nie ma bardziej umoczonego miasta w Polsce jak Konin. No może Warszafka :) Zobaczcie w MZGOK i innych spółkach miejskich kto tam pracuje. Ręka rękę myje.
Dodano: 26.04.2017 19:04    Przez: ~joko
PANIE I PANOWIE RADNI SPIEWAJAC SOBIE STO LAT TO SWYMI MARZENIAMI STRASZYCIE MIESZKANCOW LEPSZA BEDZIE PIOSENKA PT ALE TO JUZ BYLO I NIE WROCI WIECEI I TEGO WAM ZYCZE POMIJAJAC RADNYCH SIDORA I NOWAKA
Dodano: 26.04.2017 14:17    Przez: ~ANTY
No Ci są the best....buhahahaha
Dodano: 26.04.2017 15:26    Przez: ~Emil
TO WASZE OSTATNIE TAKIE ZDJECIE BEZRADNI RADNI DBAJACY TYLKO O SIEBIE I SWOJE RODZINY ZAPOMINAJAC O NASZYM MIESCIE I MIESZKANCACH
Dodano: 26.04.2017 14:22    Przez: ~rada
To są ludzie którzy korzystają garściami z naszych podatków.
Dodano: 26.04.2017 14:39    Przez: ~Wyborca
Dobra mina do złej gry. Niedługo wybory.
Dodano: 26.04.2017 14:44    Przez: ~Ela mzgok
Szkoda, że pleban nie zaśpiewał - Pan z wami.
Dodano: 26.04.2017 14:49    Przez: ~kościelny
Lm-owi frustraci w natarciu! Miłego dnia.
Dodano: 26.04.2017 14:50    Przez: ~Fajter
Miłego lizaka tyłka.
Dodano: 26.04.2017 14:53    Przez: ~Radnym
Od imprezy do imprezy od wyborów do wyborów i tak czas leci i wysoka pensyjka z podatków biedoty do kieszeni leci.
Dodano: 26.04.2017 14:54    Przez: ~obskubany mieszkaniec
Same emeryty... masakra
Dodano: 26.04.2017 15:07    Przez: ~Gimbo
Janusz masz jak zwykle za długą marynarkę i paluszków nie widać.........
Dodano: 27.04.2017 13:43    Przez: ~kolega z partii
Platformersi w muszkach? Mogli odlecieć po tej pewiczance :D
Dodano: 26.04.2017 15:19    Przez: ~gruu
tylko butelki sa po pewiczance, a w srodku byla Finlandia, ztreszta widac to po minach.
Dodano: 26.04.2017 18:38    Przez: ~Anty PO
1 z 3
123>>